Szolnok Megyei Néplap, 1954. június (6. évfolyam, 128-150. szám)

1954-06-01 / 128. szám

f» SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1954 június 1. HÍREK "S 3? 5-—« EL»-E ü —­Ej —* eE Ej ■ E = eg 1 £ A nap kél: 4 óra 51 perckor, nyugszik: 20 óra 33 perckor. A hold kél: 4 óra 36 pérckor, nyugszik: 21 óra 21 perckor. Időjárás — Várható időjárás kedd estig: túlnyo­móan felhős idő. többfelé záporeső, zi­vatar. mérsékelt szél. A nappali felmele­gedés keleten kissé mérséklődik, másutt alig változik. — Várható hőmér­sékleti értékek kedd reggel nyugaton: 9— 12. keleten 11—14. délben nvugaton 20— 23. keleten 22—25 fok között. (MTI) Mindenkit érdekel Az elmúlt év novemberében négy magyar mérnök utazott Koreába, hogy segitsen a sokat szenvedett ország újjáépítésében. A négy építészmérnök három gyár terveit készítette el, s emellett számos más kér­désben is segítséget nyújtott koreai ba­rátainknak. Így pl- jártak Kuszon váro­sában is, hogy megnézzék az ott tervezett új gyár részére kijelölt terepet. Mérnökeink a terep megismerése után javaslatot tet­tek arra, hogy mivel az nem megfelelő, másutt építsék fel a gyárépületeket. Segít­ségüket azzal hálálta meg a koreai kor­mány, hogy elhatározta: a Kuszon mellett épülő gyárvárosnak magyar nevet adnak majd. így hát rövidesen új városnévvel találkozunk majd Korea térképén. Hogy mi lesz az, még nem tudjuk. Talán ez a szó: béke, vagy barátság, vagy szeretet. Akármi lesz Is, annak bizonyítéka lesz hogy a népek barátsága, egymás segítése le­győzhetetlen erőt jelent. Szerkesztői üzenet Kérjük Zsák Jenő fényképész levélírón­kat, hogy mielőbb közölje velünk lakcímét, hogy válaszolhassunk levelére. — A FEGYVERNEKI Vörös Csillag termelőszövetkezet fiataljai a kongresszusi hét alatt verseny­mozgalmat indítottak. Naponként szebbnél-szebb eredmények szület­tek. A versenytáblájukon, amit erre az alkalomra készítettek, az elsők között szerepel Kengyel Ilona, aki az állattenyésztésben dolgozik és 118 munkaegységet teljesített, valamint Gút András 142 munka­egységgel. Szép eredményt ért még el Tamás Sándor növényápoló és Hillender István lakatos. Csiga Er­zsébet könyvelő már 220 munka­egység teljesítésénél jár. A ver­senytáblán naponként szaporodnak a példamutatók nevei. Minden DISZ tag az elsők között szeretne lenni és ennek megfelelő munkát végez. A cukorrépát már kiegyel­ték és nagy kedvvel kezdik a kuko­rica kapálását. (Miklósi István.) — IFJÚSÁGI MOZIBÉRLET. A Szolnolkmegyei Moziüzemi Vállalat az ifjúság kedvezményes mozi láto­gatására, a szolnoki és a mezőtúri filmszínházakban nyári ifjúsági mozibérletet vezet be, június 14-től szeptember 26-ig. A bérlet 15 szel­vényt tartalmaz, melynek ára 1.50 Ft. A bérlet előnye az, hogy 1 Ft-os áron, a bérletszelvény ellenében a mozi legjobb jegyei kaphatók. Min­den filmhez és minden nap — va­sárnap is — érvényes az első dél­utáni előadásra. A bérlet minden hétre egy szelvényt tartalmaz, me­lyet csak a megadott héten lehet felhasználni és csak diák igazol­vány felmutatásával érvényes. A bérletet június 1-től az iskolák film­­felelőseinél, továbbá a filmszínhá­zak pénztáránál lehet beszerezni. ♦ — ÖTSZÁZ NÉGYSZÖGÖL szer­ződött cukorrépa vetése van nagy­apámnak. Most már az egyeléssel együtt harmadszorra kapáljuk, hogy a tavalyi eredményt túlszárnyaljuk. Pedig a múlt évben is termett 600 négyszögölön 48 mázsa. A gabona­félék az időjárás miatt visszama­radtak. de mostmár szépen fejlőd­nek. A búza térdig érő. Szép ter­mést várunk, amiből a kötelezett­séget időben fogjuk teljesíteni. Hí­zik a disznó is, amivel sertésbeadá­sunkat rendezzük. A fő célunk, hogy minden dolgozó asztalára fe­hér kenyér és nagy darab hús ke­rüljön. Jó munkával a magunk hasznát és a béke védelmét is szol­gáljuk. (Kenyeres Lajos, Törökmik­­lós.) * — ISKOLÁNKBAN már most megindult a szervezés a nyári mun­kára. Brigádokat alakítunk és fel­vettük a kapcsolatot a közeli ál­lami gazdasággal, ahol előrelátha­tólag napi 25 Ft-ot fogunk kapni. A gazdaság vezetői szívesen fogadták első munkacsapatunkat, mely va­sárnap volt kint először. A fő azon­ban most előttünk a tanítás, a vizs­gára való előkészülődés. Hétközben minden szabadidőnket erre fordít­juk. (Papula Béla, Tiszaföldvár, Gimnázium.) A Totó 12 találatos szelvénye 22. hét: Svájc — Hollandia 2. Spanyolország — Uruguay, 3. Belgium — Franciaország 4. Atalanta — Fiorenfina 5. Udinese — Torino 6. Róma — Milano 7. Miskolci Lokomotív — özd 8. Kisterenye — Debreceni Lók. 9. Salgótarjáni Vasas — Pereces 10. Gödöllő — Miskolci Honvéd 11. Szobathelyi VL. — Pécsi Lok. x 1:1 12. Székesfehv. Honvéd—Csillagh. 2 2:3 13. Sampdoria — Lazio x 0:0 A Spanyolország — Uruguay mérkőzést azért törölték, mert Uruguay csapata egye­sületi csapattal játszott Spanyolországban. A beérkezett szelvények száma 387.000 felett jár. 1 3:1 törölve x 3:3 x 1:1 1 3:0 2 1:2 2 0:2 2 0:4 1 2:0 1 4:2 Seolnokmtg.yti NÉPLAP politikai napilap A megyei pártbizottság és a megyei tanács lapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap Felelős kiadó DAVID FERENC Szerkesztőség: Szolnok. Beloiannisz-utca 7. I. emelet Szerkesztőség; Telefon: 20—93, 23—20, 20—69 Kiadóhivatal: Szolnok, Kossuth Lajos-atca 19 Telefon: 20—94 Egyszámlaszám: 00878.064—40 Szolnokmegyei Nyomdaipari Vállalat Szolnok, Malinovszki-utca 19 Felelős vezető: Mészáros Sándor. APRÓHIRDETÉSEK iApróhirdetések díja 10 szóig: hétköznap 10 forint, vasár- és ünnepnap j20 forint. Minden további szó hétköznap 1 forint, vasár- és ünnepnap 2 forint. BEHAJTÖS 100-as Csepel generáljavltott sürgősen eladó. Jászladány, Jókai utca 11. szám. AZONNALI belépésre keresünk kivitelezési ismeretekkel rendelkező építész (eset­leg építőmester) szakembert műszaki ellen­őrnek. Jelentkezés: Szolnokmegyei Ter­­ményforgalml Vállalat Műszaki és Beruhá­zási Osztály Szolnok, Tisza Antal u. 2, A MÁV Járműjavító Üzemi Vállalat férfi segédmunkásokat és kovácsokat felvesz. Je­lentkezni lehet naponta délelőtt 7—10 óra között a MÁV Járműjavító Ü V. (Körösi út I. sz.) Munkaügyi Osztályán. Az É M. 62/1. Építőipari Vállalat kőműves átképzösöket keres felvételre. Jelentkezni lehet 18 évet betöltő férfiaknak. Részletes íelvilágosftás: Szolnok, Ságvári Endre ül 5. sz. alatt, a lenti vállalat szakoktatási telelősénél. A SZOLNOKI Téglagyár férfi és női mun­kásokat keres felvételre. Vidékieknek ebé­det, étkezést és szállást biztosit. SZOLNOKI Cukorgyár gyakorlott gépírókat keres, ielentkezn! lehet 10—12-ig Cukorgyár személyzeti osztályán. KŐMŰVESEKET, segédmunkaerőket azon­nal felvesz OM. 2 számú lőépitésvezetősége. Szolnok, Délibáb-utca 14. (Volt mezőgazda­­sági iskola.) A NAGYKÖRŰ! Földmüvesszövetkezet kis­­áruhá7ában textiláruk, méteráruk, cipők, vegyiáruk, valamint permetezéshez réz­­gálic és a permetezéshez szükséges perme­tező anyagok állandóan kaphatók. Igyek­szünk vevőinket pontos és udvarias kiszol­­gálásban részesíteni._________________ t '.ADO egv 125-ös Puch, 3 sebesség, láb­­liiipcsolijs, Mezőtúr, Szabadság mozi, A NAGYKÖRŰI Vegyesipari Kisipari Ter­melöszvetkezet cipő, szabó, szobafestő, építő és asztalos részlegei mindenféle munkát időben és pontosan elvégeznek, mi­nőségi kiszolgálás mellett. Szövetkezetünk tagnak két cipészt felvesz. HÁZ 5 helyiségből áll, eladó. Mezőtúr, Szolnoki út 23 szám alatt. Kiss. 250-es NSU eladó, ára: 14.000. — Ugyanott eladó egy Csepel fürdőkályha. Kovács. Jászberény, Lenin-út 11. A SZOLNOKI Háziipari Szövetkezet min­denféle fehérnemű, ágynemű, asztalnemű javítását, harisnya stoppolást, szemszedést, gombhúzást, szönvegszövést, zsákfoltozást és előnyomást vállal. Üzletünkben nagy választékban készáru kapható. Szolnok, Kossuth Lajos-utca 27. %zám. FIGYELEM! FIGYELEM! Építőipari, szakipari szak­munkásokat, segédmunkáso­kat állandóan felvesz — az Oktatásügyi Minisztérium — Építőipari Vállalata. Kedvezmények: — férfi, női munkásszállás, meleg étel. Kéthe­­tönként szabad szombat. Négyheten­ként ingyenes hazautazás. Heten­ként kedvezményes hazautazás. — Különélés! pótdíj. — Munkaruha. — Jelentkezés: Munkaügyi osz­tály, Budapest. XI., Stoczek utca 2. A megyei bajnokság eredményei Kunhegyes! Traktor — Jászberényi Petőfi 4:1 (3:0) Kunhegyes. Vezette: Rékasi. Gól­lövő: Szekeres (2), Nemes, Szalai, illetve Szigeti. Traktor: Kiss — Páll, Lévai, Nóg­rádi — Patartik, Takács II. — Takács I., Nemes, Szalai, Kilián, Szekeres. Petoti: Koháry — Novotni, Gulyás, Antal — Sár­közi, Kelemen — Mészáros, Farkas. Szigeti, Rubint, Csizmadia. A gyengeiramú mér­kőzésen a hazai csapat nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Páll, Nógrádi, Patartik, Takács I., illetve Koháry, Gulyás és Kelemen. Karcagi Spartakusz — Szolnoki Szikra 3:0 (1:0) Karcag. Vezette: Gyarmati (B- csaba). Karcag: Boros — Térjék, Fodor, Paxy — Molnár II., Pallagi — Zilahi I., Zilahi II., Kesztlei,, Vona, Zsíros (Halári), Szikra: Kiss — Dobos I., Vörös, Kádár — Tamari, Kurucz — Gyenge, Török, Dobos II., Baricza, Bolyhos, (Szép). Az első fél­időben a Szikra, a másodikban a Karcag látszott jobban. A hazai csapat csatársora sokkal határozottabb volt és ki tudta hasz­nálni helyzeteit. Jók: Zsíros, Fodor, Molnár II., Molnár I. és Hollós!. Illetve Vörös, Kurucz és Baricza. Törökmiklósi Kinizsi-Martfűi Vörös Lo­bogó 3:1 (2:0) Törökmiklós. Vezette: Gel­­lért. Góllövő: Juhász, Mráv, Csemán, il­letve Mikus 11-esből. Kinizsi: Tóth — Ko­vács, Csór, Kása — Mráv, Magda — Gye­­nes, Kollár, Rozmai, Varga (Csemán), Ju­hász. Vörös Lobogó: Csendes (Tasnádi) — Mezőtelki, Pál, Nagy — Varga, Rozsán — Sin, Mancza, Király, Mikus, Bóka. A ha­zai csapat végig kezében tartotta a mér­kőzés irányítását és megérdemelten szer­zett két értékes pontot. Jók: Tóth, Kosa, Mráv, illetve Nagy, Sin, Mikus. Szolnoki Haladás—Kisújszállás! Lokomo­tív 2:0; Ujszászi Lokomotív—Szolnoki Kini­zsi 0:0; Szolnoki Petőfi—Mezőtúri Lokomo­tív 4:2. Kunmártoni Petőfi — Szolnoki Lokomotív II. 3:0 (1:0) Kunmárton, 1000 néző. Vezette Nagy Károly. Petőfi: Tóth — László, Kele men — Sindely — Szőjék, Papp — B. Tóth Vágó, Károlyi, Szántó, Bíró. Edző: Hornyai T. Lok. II.: Soti — Földes, Sándor, Sza szák — Lengyel (Sípos), Debreceni — Sági Cseh, Molnár, Tcvízi, Pallag. Edző: Pod maniczki. A hazai csapat végig jobban ját szott, mint ellenfele és megérdemelten nyert az NB. II. tartalékcsapat eilen. Jók Kelemen. Szoják, Károlyi, illetve Lengyel Földes, Tóvízi. Csak a második félidőben játszott jól a megyei ifjúsági labdarugó válogatott Szolnok megye — Hajdu-Bihar megye 2:1 (0:1) Törökmiklós. Vezette: Kiss. Góllövő: Szűcs, Héricz. Az első félidőben szépen látszott Hajdu-Bihar megye válogatottja és megérdemelten jutott vezetéshez. A máso­dikban azonban Szolnok megye lelkes já­tékával meg tudta fordítani a mérkőzés sorsát. Jók: Ernszt, Seres, Héricz, illetve Móré, Balog és Somogyi. Az NB II. Déli csoportjának eredménye Vasas Generátor — Orosházi Kinizsi 2:1 (1:0). Sírkert utca. 400 néző. V: Kamarás. Generátor: Makiári — Acs, Tóth J., Pólyák — Mencző. Németh 111. - Steiger. Németh II., Tóth II., Kassai, Ullmann. Edző: Szoj­­ka Kornél dr. Orosháza: Kmetykó — Hege­dűs (Szecsei), Hujber, Gojdá*- — Berta I., Szabó II. —Leopold, Becsei, Farkas, Bozó, Szökő. Edző: Ördögit László. Egyforma képességű csapatok, a hazaiak szünet után erősíteni tudtak. Menczőt a 65.. Gojdárt a 70. percben sportszerűtlen játék miatt ki­állították. G: Pólyák, Hujber (öngól), ill. Leopold. Jó: Pólyák. Steiger, Tóth II., il­letve Szabó II., Bozó. Vasas Dinamó—Bp. Előre 1:1 (1:0). Sport utca. 200 néző. V: Szegedi. Dinamó: P. Sza­bó — Horváth, Budai, Kun II. — Karádi, Tóth I. — Matis, Kovalik, Bircsák, Szabó, Tóth II. Edző: Rátkai Ferenc. Bp. Előre: Szőke — Sződi, Szalai, Káldy — Anda, Miksokszki — Dóra, (Sági), Kerekes. Mé­száros, Sarlós, Sörös. Edző: Nádas Gábor. Az első félidőben a Dinamó, szünet után a Bp. Előre volt fölényben. G: Bircsák, ill. Sörös. Jó: P. Szabó, Kovalik, Karádi, ill. Szalai, Anda, Káldy. K. Kinizsi—Gyulai Építők 1:0 (1:0) Kecs­kemét, 4500 néző. V: Pataki. K. Kinizsi: Varga — Máté, Uzsoki II., Seres — Dom­bóvári, Kolarics — Englert, Jagodics, Sza­bó, Ónodi, Nagy. Edző: Kosa Károly. Gyu­la: Berndt I. — Pásztor, Hack, Szegedi — Gabiik, Berndt II. — Csűri, Krisán, Sza­kái (Fodor), Varga, Nagy. Edző: Kiss An­dor. Nagyiramú mérkőzésen jobb csatár- Iátékával győzött a Kinizsi. G: Englert. Jó: Dombóvári (a mezőny legjoboja), Uzsoki II., Seres, Nagy, illetve Hack, Gab­iik, Csűri, Varga. Ceglédi Lokomotív — Sz. Petőfi 3:1 (0:0) Szeged. 1500 néző. V: Bíró L. C. Lokomo­tív: Madarasi — G. Kiss, Várkonyi, Dará­nyi — Máthé, Marton — Halász, Perjési, Fodor, Kugler (Kökény), Botos. Edző: Bán Nándor. Szeged: Horváth — Kun-Szabó, Hetesi, Várhidi — Nemes II., Szobota — Polyvás, Gréczi, Sebők. Honti (Szél), Ba­csó. Edző Harangozó Sándor. A szegediek !:0-ra vezettek, utána védelmük több sú­lyos hibát vétett. G: Kökény (2), Botos, ill. Bacsó. Jó: Madarasi, Várkonyi, Fodor, Kökény, ill. Kun-Szabó, Nemes II. Polyvás. B. Építők—Kecskeméti Honvéd 0:0 Békés­csaba. 2000 néző. V: Borossy dr. Békés­csaba: Andó — Kocziszky, Weiner, Gyuris — Palotai, Fülöp Mitykó, Bohus, Kliment (Kern), Lábos, Pécsi. Edző: Németh Jó­zsef. Kecskemét: Kaiser — Göttlinger, Ker­­pesics, Pálíalvai —• Szalai, Czimmermann — Marczika, Hajós (Csobai), Szivák, Lan­ge, Pecsenyiczki. Edző: Pólyák József. Az első félidőben a hazai csapat nem tudta kihasználni fölényét, szünet után a védel­mek párharca jellemezte a mérkőzést. Jó: Palotai (a mezőny legjobbja). Weiner. Fü­löp. illetve Göttlinger, Szalai, Czimmer­­mann. Vörös Lobogó Sortex— Kőbányai Loko­motív 2:0 (1:0) Soroksár. 1000 néző. V: Székely. Sortex: Szekeres — Szamosi, Aponyi, Hochrein — Pákozdi, Lugosi II. — Márkus, Tajti, Kutasi, Földi (Felhősi), Si­­dó: Edző: Szabó Antal. Köb. Lók.: Verecz­­kei — Vasdinnvei, Boné. Sípos, Podhorszki) — K. Nagy. Péter — Besenyei. Arnstein. B. Nagy. Povászai, Pál. E,dző: Szűcs Gyula. Az első félidőben nagy lendülettel játszó soroksári csapat több gólt ’s rúghatott volna. Fordulás után kiegyensúlyozott volt a játék. G: Márkus, Földi. Jó: Szamosi, Lugosi II.. Márkus, Tajti, illetve Boné, K. Nagy, Péter. AZ ORSZÁGOS VIZILABD AB A JAOKS ÁGÉRT Könnyelműen játszott a Dózsa Szó. Dózsa—Szegedi Dózsa 5:2 (3:1). Ve zette: Ravasz, 1000 néző. Szó. Dózsa: Bo­­ross — Hasznos I., Pintér — Károlyi, Ka­nizsa, Hasznos II., Kelemen. Edző: Földes László. Szegedi Dózsa: Banka dr. — Ma­­róti, Rengei — Rébeli — Keméndy, Csiszár, Gara. Edző: Kiss Antal. Góldobók: Kele­men, Keméndy (2), Hasznos II. (4). Igazi nyári időben kicsi izgalmat váltott ki, hogy a szegedi Gara csak késve tudott megérkezni és így a kitűzött idő után kez­dődhetett csak meg a játék. A szolnoki együttes lép fel támadólag, de az átadások igen sok esetben pontat­lanok s így a szegedi védők kellő időben tudnak hárítani. Pedig elég sok ötletet is lát a közönség a szolnokiak játékában. Meglepő az a tény, hogy gyors, sok úszás­sal felépített helycserés támadással pró­bálja a szolnoki Dózsa bevenni a szegedi együttes kapuját. Egyelőre sikertelenül, mert Banka dr. igen jó formáról tesz bi­zonyságot. A 3. percében Kelemen úszik le és szép egyéni teljesítménye képpen máris 1:0 arányban vezet a hazai csapat. Újra csak a hazaiak kezdeményeznek többet, de a szegedi Dózsa is több esetben lövő hely­zetbe kerül, azonban csatárai elidegeskedik a jó helyzeteket. A 8. percben Kemény egyenlít. 1:1. Valahogyan az az érzése a nézőknek, hogy a szolnokiak nem teljes erőbedobással játszanak. A 9 .percben Hasz­nos II. kap jó labdát Kelementől, s régen látott szép kettőzéssel védhetetlenül továb­bít a szegediek kapujába. 2:1. Majd néhány perc múlva Kanizsa úszik ie és jó helyzet­ben továbbít Hasznos Il.-nek, aki újból kettőzéssel szerzi meg csapatának a har­madik gólt. 3:1. Az első félidőből még csak néhány másodperc van hátra s újból a hazai együttes a kezdeményező. A II. félidő nagy szegedi akarással kez­dődik és helyenként az ellenfél is ügyes, gyors húzásokból felépített támadással kö­zelíti meg a szolnoki kaput. A 6. percben Keméndy szépít az eredményen és így 3:2- re alakul az eredmény. A gól nagyon lel­­kessé teszi a vendégcsapatot, de nem tette kétségessé az eredmény további alakulá­st. A 8. percben Pintér hozza lövő hely-Légierő — Szegedi Lokomotív 3:0 (1:0) V'ezette: Lengyel. 1500 néző. Góllövő: Jéger 2, Dombai 1. Legiero: Garamvólgyi — i\a­­puszta — Jancsik, Czuczor — Sípos, Herbszt — Körösi, (Németh), Huber, Dom­bai, Fischer. Edző: Szabó Géza. Szegedi Lokomotív: Harhai — Sebők, Veress II., Varga — Radnai, Vincze — Vígh, Kakuszi, Beczker, Károlyi, Tóth. Edző: Sajtos Ist­ván. Mindkét együttes meglehetősen lanyha iramban kezűi a játékot. Sok a pontatlan passz mindkét részről. A 4. percben a sza­badon hagyott Beczker tör ki, Jancsik is csak kézzel tudja megállítani a szegedi já­tékost. A megítélt büntető messze elkerüli a Légierő kapuját. Egyre jobban bele len­dül a Légierő jóképességü együttese és pontos, a már jól ismert játékkal közelíti meg az ellenfél kapuját, s Huber alig — lö mellé jó helyzetben. Egyre jobban kidomborodik a Légierő jobb technikai és taktikai érettsége és a 10. percben a szemnek is nagyon szép és ve­szélyes támadást-, vezet a hazai csapat, de Fischer egy gondolattal később indul és így a kapus csípi el a biztos gólnak látszó labdát. A 17. percben újból szép támadást szó a Légierő csatársora, s Dombai kellően idő­zített labdájával Jéger ugrik ki a meg­lepett védők közül és megszerzi csapatá­nak a vezetést. 1:0. A Légierő nagy igyekezettel játszik, sze­retné még, ha néhány gól terhelné ellen­fele hálóját, de a csatárok elidegeskedik a legjobb helyzeteket is. így már csak a 40. percben van még góllövési lehetőség a Légierő részére, de Jéger fölé lövi a labdát. A félidő hátralévő részében a szegediek is erősen rohamozzák a szolnoki kaput, de Garamvólgyi és a közvetlen védelem jól áll a lábán. A II. félidőben lényegesen nagyobb len­dülettel játszik, illetve kezd a Légierő. A gyenge napot kifogó Körösi helyett Németh áll be és hasznára is volt a csapatnak. A 3. percben Dombai lő védhetetlenül a sze­gediek kapujába. 2:0-ás vezetésre tett szert a Légierő. Mintha nem is az első félidei csapat játszana, több ötletesség és eleven­ség van a Légierő játékában. Egyik táma­dást a másik után vezeti és a 8. percben ismét Dombai kerül nagy helyzetbe, de mellé lő. A védelem jól bevált taktikáját alkal­mazza a^ II. félidőben és Kapuszta is jól feljön már a játékrész ezen idejében. A sze­gediek a két gól ellenére sem adják meg magukat, sok esetben vezetnek veszélyes támadást, de az a kapu előtti térségben minden esetben összeomlik. A végeredményt a 32. percben Jéger állítja be, amikor is a szegediek ellen a beívelt büntetőt nagyon ügvesen és főleg okosan lőtte a hálóba. A Légierő vasárnapi - játéka nem a tőle megszokott volt. Mintha a nagv meleg és a korai kezdés nem lett volna hasznára a rs-inntnak. Csak a IT. félidőben, annak is részében mutatták meg azt. ami 7. c:nrr.tban van. Biztosan nyert a Légierő Garamv°|gyi nem volt nehéz helyzet’elé állítva, mert alig kapott labdát. A'hátvéd­­harmasban Jancsik játszott a legjobban, utana Czuczor következik a rangsorban. Kapuszta kissé bizonytalan volt, de a fel­adatat ellátta. A szélső fedezetek Sípos és zetbe Hasznos II.-őt, aki fordulásból véd­­hetetelnül lövi csapata negyedik gólját. 4:2. A második félidő is a végéhez közeledik, amikor Hasznos II. ismét fordulásból be­állítja a végeredményt. 5:2. A hazai csapat játéka nem nyújtotta azt, amire a csapat általában képes. Sokkal jobb játékot is láttunk már a szolnoki Dó­zsa együttesétől. A szegedi csapat jól alkalmazta labda­tartás taktikáját és néha-néha gyors és ve­szélyes támadást is vezetett. A szolnoki Dózsa csapatából a legjobb teljesítményt Boross nyújtotta, aki bemu­tatta nem egy esetben, hogy igen jó for­mában van. Egyúttal ö volt a mezőny legjobbja is. A sorrend azután így alakul: Pintér, Hasznos II., Kelemen. A vendég­­csapatból: Banka, Rébeli és Keméndy . já­téka dicsérhető. * EGYÉB EREDMÉNYEK: Bp. Kinizsi- Egri Fáklya 10:1 (2:1); Bp Dózsa - Bp. Lokomotív 9:5 (3:4); Bp. Vörös Lobogó- Hajógyár 5:3 (3:1); Bp. Honvéd - Fáklya Opera 2:1 (1:1). Herbszt több hibával játszottak. A labda-' beadasok sokszor pontatlanok voltak. A csatársorban Dómba; ismét jó formában látszott. Utána Jéger játékával lehetünk meg elegedettek. A csatársor többi tagjai Közül Huber már gyengébb teljesítményt mutatott. Fischer [élénken, Körösi pedig l£eSZ?n ,gs’engén játszott. A cserejátékos Nemeth keveset volt játékban 2: 0-ra vezetett a Lokomoth Bp. Szikra—Szó. Lokomotív 4:2 4:2) Bp Vezette: Körös. Göllövö: Pintér, Tóth II Ováry, Bencsik. Bene, Molnár. Szikra: Kiasz — Kása, Óvári II., Hege­dűs — Palásti, Fizi — Óvári I Bene (Hruza), Bencsik, Solti. Molnár. Lokomotív: Almás: (Lázár) — Istváni Ozsvár, Bozóki — Varga. Búza — Csábi, loth II., Haász, Pintér 1., Iván, (Tóth B.).­A Lokomotív nagyszerűen kezdett és kü­lönösen a csatársor játszott már az első percekben is gólratőrően. Szabadrúgás elé a Szikra nem állított sorfalat és Pintér 20 méterről laposan a jobbsarokba lőtte a labdát. 0:1. Nem sokkal később Tóth L 18 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarok­­ba. A Szikra nem adta fel a mérkőzést és a kissé bizonytalan Lokomotív védelem mellett 20 perc alatt négy gólt is szer­zett. A négy gólból kettőt legalább véde­nie kellett volna Almásinak, aki edzés hiányában, régi sérülésével bajlódva egé­szen tehetetlennek látszott. A második fél­időben is jól játszott mindkét csapat, és szerencsével a Lokomotív még egyenlíthe­tett volna az egyébként nagyszerű formá­ban játszó Szikra ellen. Almási gyenge védése a két pontba ke­rült. A második félidőben beálló Lázár már jobban védett. Jól időzített kifutásai­val mentett néhány helyzetet. Hibája, hogv elpattant tőle a labda. A hátvédek közül Ozsvár, Bozóki, Istváni a rangsor. Mindhárman csak jó közepes formában játszottak. Varga és Búza iigye­­sen játszottak, de egy kissé lassan mozog-' tak. A csatársor és egyben a csapat leg­­íobbja Pintér I. volt. NB I-es formájára emlékeztette a régi MÁV játékosait jó! is­­mero pesti közönséget. Tóth L. ezúttal már szinte hibátlanul játszott és gólja szép csa­­tarteljesitmény volt. A többieknél Iván, Haasz Csabi a rangsor; Tóth B. az utolso negyedórában Iván sérülése után játszott a balszelső helyén, de keveset volt játék­ban. A csepeli Vasas barátságos mérkőzést játszott a jászberényi Vasassal Csepeli Vasas (NB I.)—Jászberényi Va sas 2:1 (1:1). Jászberény. 1800 néző. Ve­zette: Rácz. Góllövő: Ughi, Lovász, illetve Kovács. Csepel: Tóth I. (Mészáros) — Sípos (Do­­mán), Medgványszky, Takács (Kánya) — Kleibán, Csernai — Ughi, Horváth, Reiner (Sárvári), Keszthelyi, Lovász (Kosa). Jászberény: Lauer - Udvarias, Túri, Smidt — Simon, Bonczi — Kovács, Domokos, Po­temkin, Bíró, Szirze. Heves csepeli támadások vezetik be a mékőzést és már a 4. percben Lovász Smidt hibájából gólt ér el, 1:0. A jászberényi csa­pat a • gól után szép támadásokat vezet és «29. percben egyenlíteni tud. Domokos ;ó labdaval kiugratja Potemkint. aki Kc­­vacshoz továbbít és ő nagy gólt lő. 1:1. fl telido további részében mezőnyjáték fo­lyik. Szünet után iákapcsol a Csepel de a berenyi csapat is jól védekezik. Mégis s­­kerul azonban a 35 percben Ughinak meg­szerezni a győztes gólt. Az utolsó percben Potemkinnak volt jó helyzete, de jó hely­zetben a kapufát találja el kai baí-1t?K?OS ,találk°zón Jól Játszott Ta- Ronlt Krle,ban’ Keszthelyi, Lovász, illetve Bonczi, Lauer, Tun és Udvarias. Szép játékot mutattak az „Öregfiúk* A régi nagynevű ,,F r a d i” többszörös válogatott játékosai igen szép, élvezetes mérkőzést játszottak a szolnoki MÁV volt játékosai ellen. Ferencváros: Kutasi — Monostori, Tát­rai — G. Tóth, Piber, Szali — Győri, Lá­zár, Hárai, Gyetvai, Barna. Szolnoki MÁV: Dobozi — Csabai, Rát­­fai, Opholczer, Csősz, Selmeczf, Podma­­niczky, Bulyáki — Szántó, Horváth, La­bore, Kövesdi (Gulyás), Korom. . Az első félidőben a jobban játszó vendé­gek két gólt is szereznek Hárai és Győri révén, de szünet után az új összetételben látszó hazai csapat megfordítja a mérkő­zés sorsát. Korom 10 percig a ,,régi volt’* és három nagyszerű gólt lőtt. Végered­ményben 4:3 (0:2) arányban győzött a MÁV a sokat pepecselő, tologató budapes­tiek ellen. Sajnálatos, hogy eléggé gyenge érdeklődés nyilvánult meg a találkozó Iránt. A MÁV öregfiúk közül Korom, Csa­bai. Rátkai játszott jól a budapestiek kö­zül Lázár, Szalai és Tátrai Játéka tetszett.