Szolnok Megyei Néplap, 1954. május (6. évfolyam, 103-127. szám)

1954-05-04 / 104. szám

4 SZOLNOKMEGYEI NÉPLAP 1954 május 4. Szép játékkal győzött a Légierő Szolnoki Légierő—Kőbányai Lokomotív 8:0 (2:0). Szolnok. 2000 néző. Vezette: Bácskai, Góllövő: Jéger, Dombai, Dombai. Légierő: Garamvölgyi — Kapuszta, Jan­csik, Czuczor — Sípos, Herbst — Körösi, Huber, Dombai, Jéger, Fischer. — Edző: Szabó Gyula. Kő'b. Lokomotív: Vereczkei — Sípos,. Besze, Bóni — K. Nagy Péter — Besenyi, Kovács, Horváth, Podhorszky, Povázsai. — Edző: Szűcs Gyula. Nagyszerű iramban indul a mérkőzés és a Légierő támadásorozatának hamarosan két gól az eredménye. Fischer jól beívelt szabadrúgása után Jéger szerzi az első gólt. Utána Dombai szépen ugrik ki és a kifutó kapus mellett a sarokba helyezi a labdát (2:0). A vendégcsapat mezőnyben szépen szövi a támadásait, különösen Pod­horszky játszik jól. A csatárok azonban sokat hibáznak. Povázsai a balszélen két alkalommal jól tör kapura, de mellé lő. sőt tiszta helyzetben csak a felső lécet találja el. Szünet után nagy fölénybe kerül a Lé­gierő, a Kőbányai Lók. védekezésre ren­dezkedik be. Ezért csak a 20 p-ben tud eredménye? lenni a hazai csatársor Dom­bai révén, aki 200 méterről pompás gólt lő a balsarokba. A Lég-erő mezőnyben igen szép támadásokat vezet, de a kapu előtt jól tömörülő Lokomotív-védelem min­dent hárítani tud. A befejezés előtt a Lé­gierő 16-osán megítélt szabadrúgásból szé­píthetne a vendégcsapat, de Povázsai la­pos lövése néhány centivel elkerüli az alsó sarkot. A Légierő nagyszerű játékot mutatott és megérdemelten nyert az jó erőkből álló Kőbányai Lokomotív ellen. Az első félidő­ben a vendégcsapat egyenlíthetett volna, de a másodikban már csak védekezett. A hazai csapatból Garamvölgyinek az első félidőben volt csak komoly védeni va­lója és akkor jól látta el feladatát. A Kapuszta—Jancsik—Czuczor hátvéd- hármas az elmúlt mérkőzések során álta­lában gyengébb teljesítményt nyújtott, mint a csapat többi tagja, de ezúttal ko­moly képességekről tettek bizonyságot. Jól szereltek és ami a legfontosabb, szépen adták előre a labdát. Sípos és Herbst tech­nikai tudása a mérkőzés legkellemesebb élményét jelentette. Mindketten igen jó formában vannak és sokszor egymást múl­ják felül. A csatársor legjobbja Dombai volt. Most mint középcsatárt láthattuk és megállapíthatjuk, hogy ezen a helyen még jobban érvényesült kitűnő labdakezelése és lövőkészsége. A csatársor játéka sokkal tetszetősebb, gördülékenyebb volt a jelen­legi összeállításban. Dombai után Huber, Jéger és Fischer a rangsor, de Körösi is igen jól illeszkedik be a csatársorba a jobbszálső helyén. A szolnoki közönség igen elégedetten távozott a mérkőzésről. A Légierő most bebizonyította képességeit. A Kőbányai Lokomotív igen jóképességű csapat. A mezőnyben szépen adogattak egymásnak és látszott a labdakészségükön, hogy egyé­nileg is képzett labdarúgók. Ez a körül­mény növeli a győzelem értékét. Ilyen já­ték után nyugodtabban nézhetünk a soron- következő mérkőzések elé. A megyei labdarúgó bajnokság eredményei Szó. Petőfi— Szó. Szikra 2:2 (1:1). Szol­nok. Vezette: Veres (Debrecen). Góllövö: Csaba, Pege, illetve Török és Kádár. Szó. Petőfi: Krizsán — Kovács I., Csá­pé, Szurovecz — Honti, Sági — Kovács II., Pál, Jártas, Tóth, Pege, Csaba. Edző: Dénes Mihály. Szó. Szikra: Kiss — Dobos I.# Körös, Kádár — Tamasi, Kurucz — Dósa (Gyen­ge), Török, Dobos II., Baricza, Bolyhos, Edző: Szántó József. A mérkőzés Szikra támodásokkal Indult és Török meg is szerezte a vezetést a Szikrának, de a Petőfi Csaba révén egyen­lített. Az első félidő további részében a Petőfi volt fölényben. — Szünet után a Szikra játszott jobban, de a Petőfi szór­ványos támadásai is igen veszélyesek vol­tak. Végeredményben Pege, illetve Kádár góljával döntetlenre alakult a mérkőzés, ami igazságosnak mondható. Jók: Csépe, Csaba, Szurovecz, Illecve Kőrös, Baricza és Török. * Mezőtúri Lokomotív — Szó. Kinizsi 5:1 (2:0) Mezőtúr. 1000 néző. Vezette: Barcz (Békéscsaba). Góllövő: V. Szabó, Mikes, Bessenyei, Máté (2), illetve Perge „ll”-es­ből. Mezőtúr: Baranyi Molnár, Gáspár, Ve­res — Mikes, Schultz — Bessenyei, Máté, Magyar, Gombás (Mihók), V. Szabó. — Edző: Lukács L. Szó. Kinizsi: Tóth — Ragó, Perge, Úriján — Csák, Szurovecz — Fehérvári (Hajnal), Szatmári, Bíró I., Kiss, Lok- várL Edző: Bulyáki László. Az első félidőben igen változatos volt a Játék és mindkét csapatnak több jó hely­zete akadt. Szünet után magára talált a hazai csapat és biztosan nyerte a mérkő­zést. Jók: Baranyi, Gáspár, Schultz és Máté. illetve Tóth, Perge és Szatmári. TörökmiklősI Kinizsi — Kisújszállási Lo­komotív 3:3 (1:0) Törökmiklós. —Vezette: Höfflinger. Góllövő: Kása, Gyenes (2), il­letve Dékány, Ugrál (2), egyet „ír’-esből. Tm. Kinizsi: Tóth — Kovács, Csór, Far­kas, Mráz, Magda — Gyenes, Kollár, Kósa, Juhász, Mészáros (K. Varga). Kisújszállási Lók.: Szalai — Fehér, Már­ton, Szatmári, Radics, Varga — Kolláth, Ugrai, Monoki, Dékány, Végső. A közepes színvonalú mérkőzésen in­kább csak küzdelem volt, mint szép já­ték. A Kinizsinek valamivel több gólhely-, zete volt. Jók: Farkas, Gyenes, Magda, illetve Márton, Varga és Ugrál. * Jászberényi Vasas—Jászberényi Petőfi 7:1 (3:0) Jászberény. 2000 néző. Góllövő: Do­mokos (3), Potemkin (3), egyet „ll”-es- bői és Kovács, illetve Csizmadia. Jb. Vasas: Lauer — Udvarias, Túri. Schmidt — Simon, Bonczl — Kovács, Do­mokos, Potemkin, Bíró, Szirze. — Edző: Csapkay Károly. Jb. Petőfi: Kohári — Novotni, Gulyás, Antal — Sárközi, Kelemen — Potemkin (Bónics), Laczkó. Szigeti, Rubin, Csiz­madia. Az erősiramú mérkőzésen a Petőfi nem tudta lelkesedésével ellensúlyozni a baj­nokcsapat technikai fölényét. A Vasai biztosan tartotta kezében a játék irányí­tását, s nagyarányú győzelmet aratott a helyi csapatok mérkőzésén. Jók: Domokos, Potemkin és Schmidt, il-*. letve Csizmadia, Kelemen és Kohári. * Ujszászl Lokomotív—Szó. Lokomotív IL 2:2 (0:1) Ujszász. Vezette: Csák. Góllövő: Bakó, Molnár, illetve Varga, Cseh. Ujszászi Lók.: Kelemen — Tóth, Högye, Kovács — Bakó, Király — Kozák (Mol­nár), Szegedi, Nagy, Ivanics, Kiss. Edző: Szegedi Kálmán. Szó. Lok. II.: Lázár — Földes, Lengyel, Pallag — Debreceni, Szaszák — Héricz,/ Varga, Molnár, Cseh, Rózsahegyi. A mérkőzés nagyobb részében a hazai csapat volt fölényben. A védelem hibájából az ellenfél már 2:0-ra vezetett, amikor a hazai csapat nagyon rákapcsolt és egyen­líteni tudott. A mérkőzés befejezése előtt még két kapufát is lőttek az ujszászi csa­tárok. *# Jók: Bakó, Hőgye, Kiss és Túr, Illetve, Lengyel, Varga, Földes és Lázár. * Karcagi Spartakusz—Kunhegyes! Traktor 3:2 (1:0) Karcag. 1300 néző. — Vezette: Nagy S. (Pest megye). Góllövő: Kesztler, Gombos, Vóna, illetve Nemes, Takács. Karcag: Korsós — Zsíros (Varga), Fo­dor, Zilahi I., Molnár I., Pallagi — Tér­jék, Vóna, Kesztler, Zilahi II., Gombos. Kunhegyes: Kiss — Pál, Patartik, Lévai I., Nemes, Szalai, Kilián, Vájó. Változatos, jóiramú mérkőzést játszott a két csapat. A kunhegyesi már 2:l-re vez- zetett, amikor nagyerejű hajrába kezdett a hazai csapat és sikerült is megfordítania a mérkőzés sorsát. Jók: Fodor, Vóna, illetve Kiss. * Légierő II.—Martfűi Vörös Lobogó 2:1 (1:0) Martfű. Vezette: Pocsai. Góllövő: Novák, Pócsi „ír'-esből, illetve Mezőtelki. Légierő II.: Kiszely (Kónya) — Kovács, Fiilöp, Csernus — Lazányi (Udvardi), Pó­csi — Csintalan, Dibáti, Novák. Csanádi, Matisz. Martfű: Tasnádl — Nagy, Pál, Seres — Varga, Rózsán — Esztaró Király, Mező­telki. Mikus, Bóka. Az első félidőben a Légierő fölényét csak a hazai csapat védelmének hibájából szerzett gól Juttatta érvényre. — Szünet után kiegyensúlyozottabá vált a játék és hazai csapat nagy erővel küzdött a ki­egyenlítésért. Végül is a Légierő nagyobb technikai tudása érvényesült és megérde­melten nyerte a mérkőzést. Jók: Fülőp, Csernus, illetve Bóka. Martfűi VL—Mezőtúr! Lók. ifi. 5:0 * Kunmártoni Petőfi — Szó. Haladás 3:0 (0:0) Kunmárton. 1000 néző. Vezette: Ja- kusovszky. Góllövő: Szántó, Tóth, Ká­rolyi. Kmárton: Vágó — Sfpos, László. Sin- dely — Pápai, Bíró — B. Tóth, Szoják, Burzon (Károlyi), Szántó, Révész. Szó. Haladás: Kiss — Nauhauer, Mé­száros, Molnár — Nagy, Horgos — Tari, »Jani Machovics, Szabó, Komlósi. Az első félidőben a mezőnyben Is job­ban is jobban játszó Petőfi a helyzetek sorozatát hagyta ki. Szünet után válto­zatos volt a játék, de a gyenge erőnlétben ‘lévő egyetemisták csak a mezőnyben ját­szottak jól. Végül is a hazai csapat meg­érdemelten szerezte meg első győzelmét. Jók: Sindely (a mezőny legjobbja), Szo­ják, Révész, illetve Nauhauer és Mészáros. Vasas Izzó—Szombathelyi Lokomotív 3:0 (1:0) _ . _ . .r ___ * V.l____ JL___1... C ,1: Pe ncslcs, Varga I., Kolesnászky, Szandi. Edző: Urbancsik Gábor. Góllövő: Kovács, Kovács, Virágh. Csere: Szandi helyett Czigony (a szünet­ben). Szögletarány: 5:3 (4:2) a Szombat' helyi Lokomotív javára. Az Izzó jó játékkal biztosan nyerte a Virágh, Deák, Szusza, Tóth. Edző: Jávor Pál. Góllövő: Mátrai, Deák, Deák (11-esből), Orosz, Mátrai. Csere: Deák helyett Aspirány (77 perc),, Láng helyett Kerekes (80 perc) Szöglet- arány: 10:9 (6:3) a Bp. Dózsa javára. A Kinizsi nagyszerűen játszott és meg­érdemelten nyert. Miiig ---- uuiamiji, —o-------f i VIUV...V..W. ------­Bp . Vörös Lobogó—Dorogi Bányász 3:1 (1; 1) , . 1» - i nnnn Vavoff«' I r/IIS..ff. C,/.!«/.!. D f rtti 4 e 7 lr 9 T4 rflr Hungária-körút, 9000 néző. — Vezette: Krémer (Lengyel Gy., Kádár II. B.). Bp. Vörös Lobogó: Gellér — Kovács II., Börzsei, Lantos — Kovács I., Zakariás — Sándor, Hidegkúti. Palotás, Szolnok, Ká­rász. Edző: Bukovi Márton. Dorogi Bányász: Domonkos — Bu- zánszky, Kónya, Bakonyi — Dacsev, Har- gittai — Pozsonyi, Varga. Molnár, Pro­fi ás * “ •" ~ " -----­Góllöv ő: Szolnok, Prohászka, Hidegkúti, Palotás. Csere: Szolnok helyett Molnár (a 69. percben) és Prohászka helyett Kinczel (71. perc). Szögletarány: 13:5 (5:2) a Bp. Vörös Lobogó javára. A Dorogi csapat nagyobb részben csak védekezett. Csupán rajtaütésszerű támadá­sokkal kísérletezett. iiai — « . — e,—» -------------------7 naSzka, Horváth III. Edző: Szabó Péter. . ....-----­Bp . Honvéd—Sztálin Vasmű Építők 3:0 (0:0) * ........................................ "■*— 'O X Sz tálínváros, 6000 néző: Vezette: Pósa (Mogyorósi, Kőhalmi F.). Bp. Honvéd: Grosics — Rákóczi, Lóránt, Palicskó, Bányai, Macsali — Budai II., Kocsis, Machos, Puskás, Czibor. — Edző: Kalmár Jenő. Sztálin Vasmű: Bakó — Ladányi, UII- mann, Nagymáté — Halmai. Kotász — Ki­rály, Sátori, Fejes, Bédi, Hegedűs. Edző: urcznaivi isivan. Góllövő: Kocsis, Czibor, Czlbor. Csere: Hegedűs helyett Krasznal (60. perc). Szög­letarány: 11:1 (9:1) a Bp. Honvéd Javára. A Honvéd válogatottak Igen jó formá­ban játszottak és ez eldöntötte a mérkőzés sorsát. Különösen Puskás, Czibor és Ló­ránt játszott Jól. iaiy, . cjvc, "vv., — •»---------- —---------... Di ósgyőri Vasas—Salgótarjáni Bányász 2:0 (1:0) Diósgyőr, 13.000 néző. Vezette: Haran­gozó (Takács, Kösztner). Di. Vasas: Károlyi — Dudás, Kakuszf, Kékesi — Pesti, Peller — Nagy, Dobó, Szigeti, Gondos, Pocsai. — Edző: Jánosi Béla. Salgótarján: Oláh — Kiss, Para, Jed- licska — Szojka, Dávid — Bablena, Ara­nyosi, Opova, Machos, Vasas. —- Edző: Kiéber Gábor; Góllövő: Gondos, Szigeti. Csere: — Szünetben Aranyosi helyett Csuberda. Szögletarány: 10:5 (7:4) a Sal­gótarjáni Bányász javára. Élénkiramű mérkőzést vívott a két csa­pat. A diósgyőri védelem igen jól játszott, de a csatársor is kihasználta helyzeteit. Csepeli Vasas—Bp. Vasas 2:2 (1:0) Népstadion, 35.000 néző. Vezette: Somo gyi E. (Grubel, Nagy L.) Cs. Vasas: Tóth I. — Sfpos. Med- nyánszky, Takács — Csernal, Kleibán - Tóth II., Horváth, Preiner, Lovász, Ughy. Edző: Marosvásári Béla. Bp. Vasas: Kamarás — Sárosl, Teleki, Kontha — Vadász, Bundzsák — Raduly, Csordás, Szilágyi I., Szilágyi II., IIIov- szky. Edző: Baróti Lajos. Góllövő: Lovász, Raduly, Csordás, Tóth II. Csere: Szilágyi II. helyett Berend! (szünetben) és Ughy helyett Keszthelyi (62. percben). Szögletarány: 5:4 (2:3) Bp. Vasas javára. Változatos, élénklramú mérkőzésen a Vasas állt közelebb a győzelemhez, de az utolsó percben kiengedte kezéből a győ­zelmet. Szegedi Haladás—Győri Vasas 1:0 (0:0) Győr: 6000 néző. V.: Angyal (Kővári, Kőrös). Szeged: Mészáros — Bénák, Baráth, Bodzsár — Rábai, Zallár — Bojtos, Czi- ráki, Csáki, Csányi, Rózsavölgyi. Edző: Jeny Rudolf. Qyőr: Palotai — Kalmár, Kárpáti, Jó- zsa — Fehérvári, Raffai — Dombos, Bu­dai, Pélis, Koós, Pálfy. — Edző: Kovács Imre. Góllövő: Kárpáti (öngól. Szögletarány: 8:3 (7:1) a Győri Vasas javára. Szerencsés győzelmet aratott a szegedi csapat. A győri csatárok a biztos helyze­teket is kihagyták. A Totó 12 találatos szelvénye: 18. hét: 1. Bp. Kinizsi—Bp. Dózsa 1 3:2 2. Csepel — Bp. Vasas X 2:2 3. Diósgyőr—Salgótarján 1 2:2 4. Szombathely—Vasas Izzó 2 0:3 5. Győr—Szeged törölve 6. Pápa — Csillaghegy 1 2:1 7. Szív. Honvéd—Pécsi /L. 1 2:1 8. Szegedi Lók.—Dinamó 2 1:5 9. Generátor—Kecskeméti Honvéd 4:3 10. Debr. Lokomotív­-Nagybátony 1 5:0 11. Legnano — Napoli 1 1:0 12. Palermo—Torino 1:1 13. Kisterenye—Misk. Honvéd 2 1:3 A pályázók által beküldött szelvények szama 354.000 drb körül jár. Az NB I. állása i. Bp. Honvéd 7 6 ­i 28: 5 12 2. Izzó 8 5 2 i 15: 8 12 3. Bp. Vörös Lobogó 7 4 2 14: 8 10 4. Diósgyőr 8 4 1 3 16:13 9 5. Győr 8 4 1 3 15:14 9 6. Csepel 8 3 3 2 8:12 9 7. Bp. Kinizsi 8 4 — 4 12: 9 8 8. Bp. Dózsa 8 3 2 3 13:12 8 9. Bp. Vasas 8 3 2 3 7:14 8 10. Szombathely 8 2 2 4 9:14 6 11. Salgótarján 8 2 1 5 11:14 5 12. Sztálin Vasmű 8 2 1 5 9:13 5 13. Szeged 8 2 1 5 11:17 5 14. Dorog 8 1 2 5 9:24 4 / legközelebbi forduló május 8-aTT és 9-én. Szombaton: Bp. Honvéd — Csepeli Vasas, Bp. Vasas—Diósgyőri Vasas, — Vasárnap: Bp. Vörös Lobogó—Bp. Kinizsi, Vasas Izzó—Bp. Dózsa (mindkettő a Nép­stadionban). Dorogi Bányász — Győri Va­sas, Szegedi Haladás—Sztálin Vasmű Épí­tők, Salgótarjáni Bányász — Szombathelyi Lokomotív. A megyei bajnokság elmúlt fordulójának „1 l“-e Kiss (Kunhegyes! Traktor) — Udvarias (Jb. Vasas), Szurovecz (Szó. Kinizsi), Smidt (Jb. Vasas) — Mikes (Mezőtúri Lo­komotív), Schultz (Mezőtúri Lók.) — Ta­kács (Kunhegyesi Tr.), Török (Szó. Szikra) — Potemkin (Jb. Vasas), Baricza (Szó. Szikra) — Bolyhos (Szó. Szikra). S i&lnakmeijtjti NÉPLAP politika! napilap A megyei pártbizottság és a megyei tanács lapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap Szerkeszt!; a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: DAVID FERENC!. Szerkesztőség: Szolnok Belotannisz.otca í I. emelet. Szerkesztőség: Tel.: 20—93; 23 — 20; 20—(19 Kiadóhivatal: Szolnok. Kossuth Lajos-utca 19 Telefon: 20—94. Egyszámlaszám! 00878,064—40 Szolnokmegyel Nyomdaipari Vállalat Szolnok Mallnovszki-o. !9. Felelős vezető: Mészáros Sándor ÜNNEPELNEK SPORTOLÓINK Magyar Sándor, a szolnoki újvárosi iskola VIII. osztályos tanulója harmadik ugrását végzi 800 méter magasságból. Erő, fiatalság tükröződik sportolóink pompás felvonulásából. A vízilabda bajnokság eredményei Szolnoki Dózsa—Gheorghiu-Dej Hajógyár 2:1 (1:1). Bp. Vasas — Egri Fáklya 11.0 (3:0) Bp. Honvéd — Vasas Izzó 7 ál (2:0) Bp. Dózsa—Szegedi Dózsa 8:0 (3:0) Bp. Lököm.—Bp. Kinizsi 4 a (2:2) Bp. Vörös Lobogó — Fáklya Opera 5:4 (3:2) Apróhirdetések FELVESZÜNK állandó, vagy a dolgozó által kikötött — akár rö­vid időre is — térti és női mun­kásokat. AZONNAL alkalmazunk a mezőgazdasági munkán hosz- szabb vagy rövidebb időre fel­szabadult brigádokat is. 1 ÉVI SZERZŐDÉS ESETÉN: 200 Ft JUTALOM. Fizetésen felül különélési pótlé­kot adunk teljesítménytől függet­lenül havi 150—250 Ft összegben. UTAZÁSI KÖLTSÉGÉT AZONNAL TÉRÍTJÜK! Havi egyszeri INGYENES, há­romszori igen KEDVEZMÉNYES HAZAUTAZÁS! Havonta kétszer fizetés, utána szabad szombat. Munkaruha — téliruha! Ingyenes MUNKÁSSZÁLLÁS. Kedvezményes étkezés! DUNAI-BALATONI üdülés családostól! Jelentkezés: személyesen vagy írásban: fővárosi építő vállalat Budapest, V., Bástya-utca 35. ÉPÍTŐ szakmunkásokat és segédmunkáso­kat azonnali belépésre íelveszünk. Szolnok, Vágóhíd. SZOLNOKI Sütőipari Tröszt keres szolnoki. Jászberényi, kunhegyesi. törökmlklósl és karcagi tagvállalataihoz — adminisztratív munkavállalókat azonnali belépésre. Jelent­kezhetnek részletes életrajzzal főkönyvelők, kontírozók, érték- és anyagkönyvelők, bér- száfűfejtők és pénzügyi előadók. Jelentkezni lehet: Szolnok, Sallai Imre-u, 17. sz. alatt. A SZOLNOKI Háziipari Szövetkezet mindenféle fehérnemű ágynemű, asztal, nemű javítását, harisnya stoppoiást, szemszedést, gombhúzást szőnyegsaövést. zsákfoltozást ée előnyomást vállal. Üz­letünkben nagy választékban készára kapható Szolnok. Kossuth Lajos-u. 27. szám. FARKASKUTYA pedigrés, I éves, hím, el­adó. Matyó Tiszakécske, Béke-út 165. ACÉLPERSELYES ólombronz csapágyön­tés azonnal. Ozsgyán mérnök Békéscsaba. Telefon: 22—69. ZONGORA Stlngll, a legrövidebb körpánJ célos, hárfás, fekete. Hatezerért eladó. — Vinnai Hatvan, Hatvanas-út 19. FELHÍVJUK a lakosság figyelmét, hogy a 60-as áruda mellett épült női és férfi fod­rász üzletünket, amit az új kormánypro- gramm alapján Szolnok város dolgozóinak létesítettünk, megnyílt. Szeretettel várjuk a város dolgozóit. Állami Fodrászat. Időjárásjelentés VARHATO IDŐJÁRÁS kedd estig: Felhőátvonu­lások, többfelé eső, zi­vatar. — Időnként élénk déli, délnyugati szél. — Enyhe éjszaka, a nap­pali hőmérséklet kissé csökken. Várható hőmérsékleti értékek kedd reggel hét tíz, délben tizenhét — TTúsz fok között. (MTI). KEDD: KOSSUTH-RADIÓ: 9.20: A Gyermckrádió műsora. — 9.40: A kis iskolások műsora. 10.10: Szórakoztató zene. — 10.40: Nagy utazók: Magyar László. — 11.00: Az Ál­lami Tűzoltóság Központi fúvószenekara játszik. — 11..30: A szerelmes tenger. — Petőfi Sándor költeménye. — 11.40: Népda­lok. — 16.00: Az első akácok. A Gyermek­rádió műsora. Tessedik Sámuel egész éle­tét a magyar mezőgazdaság fejlesztésének, a korszerű mezőgazdasági tudomány szé­leskörű elterjesztésének széntelte. Nagy küzdelmet kellett folytatnia az általa ala­pított első mezőgazdasági szakiskola fenn­tartásáért, a föld termőerejének fokozá­sáért. Az ő küzdelmeivel Ismertet meg bennünket a Gyermekrádió hangjátéka. — 16.40: Jancsin Ferenc hegedül, zongorán kíséri Bálint Ágnes. — 17.10: Szív küldi szívnek szívesen. — 17.40: Édes anyanyel­vűnk. A Rádió nyelvművelő előadása. — 18.00: Tánczene. — 18.30: Hangos Újság. — 19.00: Egy falu — egy nóta. — 19.40: Válaszolunk falusi hallgatóink kérdéseire. 20.10: Közvetítés az Ifjúsági Színházból. A kőszívű ember fiai. PETÖFI-RÁDIÓ: — 6.50: Verbunkosok és csárdások. — 15.00: A Magyar Rádió kis­együttese játszik. — 15.40: Uj hajtás. Fia­tal írók és költők félórája. — 16.10: Szóra­koztató zene. — 17.15: Beszélő atlasz. Uta­zás Kínában. — 17.30: Hevesi népdalok. 18.10: Felesleges emberek, — felesleges gé­pek a tőkésvilágban. — 18.30: Liszt zongo* raműveiből. — 19.00: Az épülő kommuniz­mus nagy országában. A Moszkvai Rádió összeállítása. — 19.30: Operettrészletek. —< 20.05: Állatkerti séta. — 21.30: Kókal hege­dűverseny. — 22.00: Aubrey Pankey énekel* 22.17: Sibelius II. szimfónia. Népstadion. 55.000 néző. Vezette: Zsolt. (Fekete II., Majetics). Bp. Kinizsi: Gulyás — Ombódi, Kispé- ter. Dalnoki — Szabó, Dékány — Láng, Orosz, Mátrai, Vilezsál, Fenyvesi. Edző: Sós Károly. , „ Bp. Dózsa: Henni — Rajna, Várhidl, Farsang — Borsányi, Gyurik — Egresi, — • - T f , T"\ IVUlCSar, uomuai — rapFi I nrcinww». Bd. Kinizsi—Bp. Dózsa 3:2 (1:1) Szombathely, lü.uou nezo. vezeiie: uau- kó (Kőhalmi V., Horváth J.). Vasas Izzó: Komáromi — Tunyogi, Kéri, Hartmann — Kirádi, Fürjes — Samus, Bárfi, Városi, Virágh, Kovács. Edző: Ka­locsai Géza dr. Szombathely: Horváth — Nyíró, Tarr, Szöllősi — Kulcsár. Dombai — Papp,