A Hódmezővásárhelyi Szeremlei Társaság Évkönyve 2009 (Hódmezővásárhely, 2010)

ADATTÁR - FÖLDVÁRI LÁSZLÓ: Ecsetvonások Hódmezővásárhely sporttörténetéből

Molnár Pál, Kiss János, Mihály Ferenc, Lénárt László, Imre Lajos alkotta keret azonban arról győzött meg mindenkit, hogy a képesség megvan a csapatban ahhoz, hogy bekerül­jön az NB Il-be. Ezt bizonyította a Varga - Gábor, Venkei, Kántor — Porkoláb, Daru - Nagy M., Danajka, Peták, Kecskés, Gilicz összeállítású csapat a Magyar Népköztársasági Kupa- mérkőzéseken. H. Dózsa - Földeák 5:0 (3:0). Gól: Kecskés (4), Venkei', H. Dózsa — Újszegedi Vörös Lobogó Kender 6:0 (3:0). Gól: Danajka (2), Rácz (2), Porkoláb, Komá­romi', H. Dózsa - Békéscsabai Dózsa 5:3 (2:3). Gól: Kecskés (2), Danajka, Rácz, Szé­kely, H. Dózsa - Szegedi Petőfi II. (NB Il-es csapat) 3:1 (2:0). Gól: Kecskés, Venkei, Nagy M. Kosárlabda A női csapat tagjai: Balogh Imréné, Csongor Lajosné, Deutsch Judit, Juhász Nagy Kata­lin, Lucza Jolán, Márton Emília, Vass Magdolna. A férfi csapat tagjai: Balogh Imre, Bencze János, Bús Miklós, Gidófalvi György, Kardos György, Kardos László, Lázár Lajos, Oskovics László, Vörös Bálint. Mindkét csapat tagjai I. osztályú minősítést sze­reztek. Úszás és vízilabda A felnőttek mellett az utánpótlás úszói is kiemelkedő eredményeket értek él a területi versenyen. 100 méter férfi gyorsúszásban Aczél Ferenc 3., 200 m férfi mellúszásban Kovács 3. lett. Úttörő 50 m gyorsúszásban 1. Horváth, 50 m hátúszásban 1. Török. Ser­dülő 50 m fiú gyorsúszásban 2. Katona József, 100 m leány mellúszásban 1. Engelthaller Melinda, 2. Novák Éva, 100 m fiú hátúszásban 1. Horváth István. A csapatversenyt a Szegedi Petőfi nyerte 106 ponttal, 2. a H. Dózsa 95 ponttal, 3. a Szentesi Kinizsi 32 ponttal. A vízilabdacsapat eredményei javulást mutattak. A Szentesi Kinizsitől elszenvedett 3:l-es vereséget a Szegedi Haladás elleni 3:2-es győzelem követte. Az Orosháza 12:2-es és a Szegedi Vörös Lobogó 13:0 (6:0)-ás legyőzése azt bizonyította, hogy jól halad a csapatépítés, különösen jól sikerült a két fiatal, Aczél és Gyuricza bemutatkozása. Röplabda A csapat a városi bajnokságon 2. helyezést ért el. Kerékpár Az igazolt versenyzők száma 6 főről az év elején 24 főre emelkedett. A Gyulán rendezett országos háztömbkörüli versenyen a II—111. osztályúak összevont versenyén első lett Gajjas István, az ifjúságiak versenyén 3. Sülé József, az ifjúsági vaskerekesek versenyén 4. Hegedűs Péter. A csapatversenyt a H. Dózsa nyerte. A Szegeden megrendezett 50 körös háztömbkörüli versenyen a 111. osztályúak versenyén 1. Gajjas István, a II. osztá­lyúak versenyén 4. Nagy Sándor, az ifjúságiak versenyén 4. Sülé József. Az 50 km-es országos versenyen az ifjúságiak között Sülé József 5. helyezést ért el. 100 km-es orszá­gos versenyen Nagy Sándor, Horváth, Csáki is értékes helyezést ért el. 11 országos és megyei (5 háztömbkörüli, 5 országos versenyen, 1 országos hegyi versenyen) indultak. A hegyi versenyen 8. lett a csapat. 464