Szekszárdi Vasárnap, 2016 (26. évfolyam, 1-46. szám)

2016-05-29 / 21. szám

2016. május 29. SZEKSZÁRDI VASARMAP Három szekszárdi kajakos indulhat a maraton Eb-n Az Eb-re utazhatnak: Nagy Viktória (jobbról), Korsós Zsófia, Balogh Zsófia és Tófalvi Viktória (Lágymányos) A hétvégén Győrben rendez­ték a kajak-kenu maraton ma­gyar bajnokságot, amely az ifjúsági, U23-as és felnőtt fu­tamokban Európa-bajnoki vá­logató verseny is volt egyben. A Szekszárdi Kajak-Kenu SE csapatából Nagy Viktória, Ba­logh Zsófia, valamint a Nagy Viktória-Korsós Zsófia páros kvalifikálta magát a kontinens­­viadalra, amelynek július 1. és 3. között a spanyolországi Ponte­­vedra ad otthont. Serdülő kora ellenére Nagy Viktória nagy fölénnyel nyerte az ifjúságiak Kl-es válogatóját, a rekord létszámú mezőnyben senki sem tudta tartani vele a lépést. A szekszárdi klub edzői, Jámbor Attila és Jámborné In­ger Nikoletta számára az sem volt meglepő, hogy klubtársa, Balogh Zsófia ért be a második helyen, aki a tavalyi év világbaj­nokát, Jeszenszky Petrát előzte meg. Az ifjúsági fiúk K2 váloga­tóján Szekeres Zsolt és Bodnár Balázs párosa nagy csatában a 4. helyen zárt. Ha a futószakaszon kicsit jobban teljesítenek, akár az Eb- indulást is kiharcolhat­ták volna. Az ifik után a női párosok versenyében is nagy fölény­nyel győzött a Nagy Viktó­ria-Korsós Zsófia duó, hiába ültek össze egyéniben kiváló kajakosok, hogy megállítsák a szekszárdi lányokat. Balogh Zsófia a budapesti Tófalvi Viktóriával alkotott párosa a 3. helyen ért célba. Az őket megelőző Pupp Noémi-Sáling Laura duó azonban valószínű­leg indul majd a maraton Eb­­vel azonos időben sorra kerü­lő síkvízi válogatón, így nem kizárt, hogy Zsófi párosban is indulhat az Eb-n... Férfi iíjúsági egyesben Szeke­res Zsolt az 5. helyen zárt, na­gyon jól versenyzett, de az utol­só futószakasznál nem sikerült jól a kiszállása. Ifjúsági fiúk futószakasz nél­küli maratoni távján Nagy Kris­tóf ezüst-, Korsós Zoltán pedig bronzérmes lett. A két fiú gő­zerővel készül a három hét múl­va esedékes szegedi síkvízi válo­gatóra. Ugyancsak bronzérmes lett a serdülők hatalmas mező­nyében Mercz Marcell és Müller Dániel. Kiválóan versenyzett a hétvégén Takács Márk és Hor­váth Ádám is, akik harmadikak lettek párosban, és ugyanitt zárt Csizmazia Dóra is a kölyök lá­nyoknál. A fiúknál Müller Ben­ce, a szám tavalyi bajnoka ezúttal bronzérmes lett, a legkisebbek között pedig Buri Petra állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Összességében remek ver­senyt zárt a szekszárdi csapat, hiszen sportolóik szinte min­den futamban pontot érő (1-9.) helyen végeztek, s így sok baj­noki pontot szereztek. SZV További pontszerzők: 4. hely: Szekeres Zsolt-Bodnár Balázs (K-2 ifjúsági 21 km), Hor­váth Ádám (K-l serdülő VI. 15 km). 5. hely: Mercz Marcell-Müller Dániel (K-2 serdülő V. 15 km) 6. hely: Ács Anna (K-l kölyök IV. 10 km), Bodnár Balázs (K-l ifjúsági 21 km). 7. hely: Jávor Péter (K-l serdülő V. 15 km), Takács Márk (K-l serdülő VI. 15 km), Vígh Vivien (MK-1 gyermek I. 5 km). 9. hely: Pozsonyi Bence (K-l U23 30 km), Horváth Tamás (MK-1 gyermek II. 5 km). SPORTHÍREK Amerikai-futball. A Budapest Cowbells második csapata el­len, a fővárosban lép pályára szombaton a Szekszárd Bad Bones amerikai-futball csa­pata. A Rosszcsontok három győzelemmel és egy vereség­gel a harmadik helyen állnak Bodri Pincészet Divízió I-es bajnokságban, ahol következő hazai mérkőzésüket június 11- én játsszák, a legutóbb Tata­bányán első győzelmét szerző Újpest Bulldogs ellen. Cselgáncs. Három bronzér­met szereztek a közelmúltban az OLC T-Trans Gemenc JK sportolói a junior cselgáncs or­szágos bajnokságon. A 66 kg­­os súlycsoportban Ács Balázs, a 73 kg-osok között Berlinger Gábor, míg a nehézsúlyúak (+100 kg) mezőnyében Molnár András állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Futsal. Győzelemmel kezdte a Szekszárdi UFC élvonalbeli női futsal csapata a bronzéremről döntő párharcot, miután vasár­nap hazai pályán, nagy csatában 4-2-re legyőzte a DVTK-Vénusz együttesét. Micskó Márk együt­tese szerzett vezetést, kétszer is két góllal vezetett, és a különb­séget hősies védekezéssel meg is őrizte. A szekszárdiak góljait Horváth K„ Mausz, Ganczer és Szekér szerezték.