Szekszárdi Vasárnap, 2016 (26. évfolyam, 1-46. szám)

2016-09-04 / 31. szám

SZEKSZÁRDI VASARMAP 2016. szeptemberi Diákolimpia Országos Döntőjében 1. helyezést ért el. Április 17. Az EMMI Sportért Felelős Államtitkár­sága a Magyar Diáksport Szövetséggel együttműködve elindította „A Sport Legyen a Tied!”programot, amelynek kiemelt célja az ifjúság sportolási hajlan­dóságának növelése. A sorozat második állomása Szekszárd volt. Április 25. Immár 9. alkalommal várt minden kor­osztályt a Domaine Gróf Zichy futó­versenyre a Sportélmény Alapítvány, Scherer Tamás főszervezővel az élen, amelyen sor került minden idők első bo­szorkányfutamára, kizárólag jelmezben. Május 7. Johan Fanni, a PTE IGYKI. éves tanító szakos hallgatója a Magyar Egyetemi - Főiskolai Tollaslabda Országos Bajnok­ságon páros versenyszámban II., egyéni versenyszámban III. helyezést ért el. A hallgató szakmai segítője, Christián Anikó adjunktus. Május 14-17. Budapesten, az Atomerőmű-KSC Szekszárd (U-13) korosztályos lány ko­sárlabda csapata az országos döntőben bronzérmet szerzett. Edző: Harsányi Mária. Május 16. Rekord számú futó indult a 6. Tolle Borvidék Félmaratonon: 4 különböző távon 1800-an álltak rajthoz. Legtöbben a legnehezebb kihívást, a 23,8 km-es fél­­maratont választották. Az országosan elismert, Szekszárd hírnevét öregbítő futóversenyek színvonalas megszerve­zésében Márkus István szerepe kezde­tektől meghatározó. Május 20. Nagy számban vettek részt a város nevelési és oktatási intézményei, civil szervezetei és sportegyesületei a Kihí­vás Napja rendezvényein, amelynek köszönhetően az országos versenyen Szekszárd a 3. helyen végzett. Május 23. Ezüstérmet szerzett az Atomerőmű-KSC lány kosárlabda-csapata a gyermek korosztály országos döntőjében. Edzők: Harsányi Mária és Kniesz Bernadett. Az „Fürge Rókák” csapata: Renczes Re­beka, Miklós Melinda, Leskó Abigél, Andi Hanna, Barta Bianka, Bódis No­émi, Tamás Réka, Tamás Nagy Eszter, Bogos Inez, Kovács Karina, Lipovszky Fanni, Dér Vanda, Szőke Fanni. Március 28. Az OLC T-Trans Gemenc Judo Klub versenyzői, Szepesi Dávid (Ml 66 kg) és Kohári Tibor (M3 81 kg) Százhalom­battán, a Veterán Magyar Bajnokságon első helyezést szereztek. Edzők: Szepesi József, Szepesi Dávid. Május 28-31. Balatonfureden, a Veterán Európa Baj­nokságon OLC T-Trans Gemenc Judo Klub versenyzője, Szepesi Dávid (Ml 66 kg) és a csapat harmadik helyet szerzett. Május 30-31. Győrben rendezték meg a fiatalok ka­jak-kenu maraton magyar bajnokságát. A Szekszárdi KKSE sportolói közül aranyérmet szerzett Mercz Marcell a kölyök IV. korosztályban. Győzött a gyermek II. korosztályban Müller Ben­ce. A szekszárdiak harmadik bajnoki címét a Visnyei Gergely-Jávor Bence páros szerezte a gyermek I. korosztály­ban. 2. helyezett: Korsós Zoltán (K-l ifjúsági síkvíz 21 km), Ács Anna (MK- 1 kölyök III. lány 10 km). 3. helyezett: Takács Márk (K-l serdülő V. 15 km), Korsós Zsófia-Balogh Zsófia (K-2 ser­dülő VI. 15 km). Június 1. 41. alkalommal rendezték meg az egyik legnagyobb múltú sportese­ményt, az Alisca Bau Gemenei Nagy­díj nemzetközi országúti kerékpáros versenyt. A viadalon 120 fő vett részt. A csapatversenyt az olaszok nyerték, a legjobb magyar, Pályi Csaba a 12. helyen végzett. Június 20. A Fáklya SE integrált asztalitenisz ver­senyére a Sió Trans Kupa keretében a városi sportcsarnokban került sor. Június 21. Kecskeméten, a felnőtt I. o. Magyar Bajnokságon Az OLC T-Trans Gemenc Judo Klub versenyzője: Ács Balázs és Mátics András egyaránt harmadik lett. Edzők: Szepesi József, Szepesi Dávid. Június 21. Budapesten a Junior Diákolimpián az OLC T-Trans Gemenc Judo Klub versenyzői: Ács Balázs, Mátics And­rás, Berlinger Gábor súlycsoportjában egyaránt első helyet szerzett. Június 28. Magyar íjász Szövetség (MÍSZ) által rendezett diákolimpián bajnoki címet szerzett a serdülőknél Barta Nikolett (történelmi kategória), Bencze Gábor (csigás) és az ifjúsági korú Stantic Ta­más (történelmi). A dobogó második fokára állhatott fel a gyermek korosz­tályban Barta Viktória (történelmi), valamint a serdülő Török Hanna Vanda (irányzók nélküli reflex). Július 12-25. Az Őcsényi Repülőklub Sportegyesü­let szervezésében zajlott a 18. Vitorlázó Európa-bajnokság, amelyen 21 ország­ból 82 gép és 112 versenyző állt rajthoz. Az esemény fővédnöke Horváth István országgyűlési képviselő volt. A megnyi­tó napján Bessenyei Péter műrepülő is bemutatót tartott. Július 25. A szekszárdi SZAC versenyzői az Or­szágos Szenior Atlétikai Bajnokságon 11 magyar bajnoki arany-, 10 ezüstérmet, 9 bronzérmet szereztek. Nők országos bajnokok: Cser Katalin W45 (1500m, 3000m, Bárdos Erzsébet W65, Oláh Annamária W70 (súly, diszkosz, ka­lapács), érmesek: Götz Katalin W50 (magasugrás, súly), Jéhn Katalin W55( súly, 400m), László Zsuzsanna W60 (súly, gerely) Férfi országos bajnokok: Szegedi Gábor M45 (100m 400m gát távol),Lóki Ferenc M70 (100m), Hon­­ti József M65 (hármasugrás), Farkas Ödön M65 (gerelyhajftás) Ruzsinka István M65 (diszkosz), Doszpod And­rás M75 (diszkosz). Érmesek: dr. Soós László M70 (1500m, 3000m), Vass József M60 (kalapácsvetés, nehézkala­pács), Bruckner Márton M75 (súly), dr. Péntek Imre M60 (200m) Augusztus 8-9. Moldovában, a junior válogatott csa­patversenyen az OLC T-Trans Gemenc Judo Klub versenyzője Berlinger Gá­bor 73 kg-ban harmadik lett. Augusztus 15. Szombaton második alkalommal ren­dezte meg a Borvidék Futóegyesület a Mogyi SE segítségével a Korinthosz.hu elnevezésű ultramaratoni futóversenyt. A bajai célba elsőként a szekszárdi Putnoki Gergely és Németh Norbert kettőse érkezett 7 óra 6 perces idővel. A szekszárdi Toms Krisztián 7 óra 14 perces idővel a harmadik helyen ért célba. Augusztus 21-23. Oláh Annamária a SZAC atlétája az LSW Speciális Dobószámok Világbaj­nokságán, Tatán Antik diszkosz, Igmán­­di kalapács, Shockorama, Shotorama, Shoto-Schocko, Kőlökés versenyszá­mokban 7 aranyérmet szerzett. Szeptember 6. Egy arany- és két ezüstérmet nyertek a Szekszárd AC asztaliteniszezői a Düs­seldorfban megrendezett nemzetközi versenyen. Kozári Tamara a 2002-es korosztályban győzött, a 2001/2002- esek csapatversenyében pedig Varga Jankával párosban a fináléig jutott. A fiúknál Kizakisz Nikosz a 2006 után születettek korcsoportjában második helyen zárt. Szeptember 11-13. A Szekszárdi Kajak-Kenu SE verseny­zői, Korsós Zsófia és Nagy Viktória kajakpáros az ifjúsági lányok 18 km-es győri versenyén világbajnoki ezüstér­met szerzett, megelőzve a korábbi vi­lágbajnok dán párost. Szeptember 12. Százhalombattán, az I. o. newaza Ma­gyar Bajnokságon csapatban I. helyen zárt a Gemenc Judo Klub. Szeptember 21 -24. Amszterdamban, a Veterán Világbaj­nokságon az OLC T-Trans Gemenc Judo Klub versenyzője, Szepesi Dávid Ml 66 kg-ban harmadik lett. Szeptember 26. Pakson, az Atom Kupa diák nemzetkö­zi versenyen az OLC T-Trans Gemenc Judo Klub versenyzője, Döbrösy Álmos (diák B 38 kg) I. helyet szerzett. Szeptember 28-29. Az összmagyarság legnagyobb ameri­kai sport eseményét, a 2015-ben Las Vegasban megrendezett labdarúgó 19. Árpád kupát sorrendben negyedszer is a Bakalár László által szervezett Szek­szárdi öregfiúk csapata nyerte. E nagy tradícióval rendelkező trófea fővédnö­ke és csapat tagja a szekszárdi születésű Kálmán László, Magyarország Los An­­geles-i főkonzulja. Október 3. Balogh István, a Szekszárdi Közalkal­mazotti Horgászegyesület tagja 31,5 kg-os harcsát fogott a Sötétvölgyi­­horgásztavon. Október 4. Űjra csapatbajnok a Szekszárdi Sza­badidős KE. Á szekszárdi klub végzett a hatszakaszos Pécsi kupa országúti kerékpáros sorozat csapatversenyének első helyén. Október 7. Cegléden, a Junior B Magyar Bajnok­ságon az OLC T-Trans Gemenc Judo Klub versenyzője, Ács Balázs 60 kg­­ban és Berlinger Gábor 73 kg-ban első, Mátics András 73 kg-ban második, Molnár András +100 kg-ban harmadik helyezést ért el. Október 10. • Budapesten, a diák B Magyar bajnok­ságon az OLC T-Trans Gemenc Judo Klub versenyzője, Döbrösy Álmos 38 kg-ban győzött. Hunyadi Panna 44 kg­­ban harmadik helyezést ért el. • A Kritérium Országos Kerékpár Baj­nokság U- 19-es korosztályos versenyén Istlstekker Zsolt a 3. helyen végzett. Az I. Béla Gimnázium tanulója a 2015. évi Magyar Országúti Kerékpár Ranglista U-19-es korosztály 1. helyezettje lett. Október 24. 22. alkalommal szervezett tornát Har­sányi Mária a fiatalon elhunyt Drazsén Petrovics, a valaha volt legjobb európai kosárlabdázó emléke előtt tisztelegve. Október 30. Ficza Ferenc szekszárdi autóversenyző győzött a Magyar Bajnokságon. November 8. Ács Rezső polgármester hivatalában fo­gadta Szepesi József vezető edzőt és az OLC T-Trans Gemenc Judo Klub sikeres cselgáncsozóit. A polgármester átadta a város ajándékát a közelmúltban junior országos bajnoki címet szerzett Ács Ba­lázsnak és Berlinger Gábornak, valamint a szeniorok között vüág- és Európa-bajno­­ki bronzérmes Szepesi Dávidnak. November 15. Ács Rezső polgármester hivatalában fogadta az országos ranglistán az elő­kelő 18. helyet elfoglaló Szekszárdi Kajak-Kenu SE csapatát, edzőit és ver­senyzőit. November 22. A 7. „Harcosok Éjszakája” gálát ren­dezték meg a városi sportcsarnokban. A házigazda Unió Box Team boxolói közül Halász Gábor leléptetéssel győzött, míg Novák György a cirkálósúlyú magyar bajnoki övért kiírt címmérkőzésen dia­dalmaskodott. Torres Marin Ericles ku­bai bokszoló technikai KO győzelmével vívta ki a nézők elismerését. November 29. Két aranyat és egy bronzérmet szereztek az Unió Box Team Szekszárd bunyósai. A Vecsésen megrendezett női amatőr országos bajnokságon. Ifjúsági kor­osztályban Bogárdi Barbara (64 kg) és Bencze Eszter (+81 kg) bajnoki címet szereztek. A felnőttek 57 kg-os súlycsoportjában Nyerges Enikő har­madikként zárt. Edző: Halász Gábor December 6. Madarász Dóra, a Szekszárd AC játékosa nyerte az Ormai László asztalitenisz-csar­nokban megrendezett 2015-ös asztalite­nisz felnőtt Top 12 bajnokságot.