Szekszárdi Vasárnap, 2015 (25. évfolyam, 1-44. szám)

2015-10-11 / 35. szám

, SZEKSZÁRDI YASARNAP 2015. októberi!. Tartalékosán is helytálltak a lányok Két mérkőzés megnyerésére is elegen­dő helyzetet hagyott ki a Szekszárdi UFC futsalcsapata az élvonalbeli női bajnok­ság hétvégi fordulójában, így csak meg­nehezíteni tudta a Diósgyőr dolgát. Női futsal NB I., 4. forduló. Szekszárdi UFC-DVTK-Vénusz 1-4 (1-2). Szek- szárd, városi sportcsarnok, 200 néző. V: Ibriksz. Szekszárdi UFC: Blesz N.- Kléz- li, Horváth K., Mausz R., Schlotthauer. Csere: Kosztyi, Soós, Lovász V., Bogárdi. Edző: Micskó Márk. Gólszerzők: Horváth K. a 14., illetve Ron- dzik a 16. és a 26., Boros a 17., Miliczki a 33. percben. Hiába szerzett vezetést a csapatkapitány Horváth Kata a szekszárdiaknak, a DVTK két percen belül fordítani tudott, és a sokat hibázó, tartalékos UFC ellen végül maga­biztosan gyűjtötte be a bajnoki pontokat.- Ennyi gólhelyzetet nem lehet bün­tetlenül kihagyni. Akár két mérkőzés megnyerésére is elegendő lehetőséget puskáztunk el, a hibáinkat pedig ebben az osztályban góllal büntetik az ellenfe­lek. Nagyon várom már, hogy végre a leg­erősebb összeállításunkban léphessünk pályára. Ezúttal például három meghatá­rozó játékosom hiányzott. A lányok így is minden dicséretet megérdemelnek, hiszen megnehezítették a jó erőkből álló DVTK dolgát - értékelt Micskó Márk, az UFC edzője. Október 10-én, szombaton Hajdúböször­ményben lépnek pályára szekszárdiak.-fl­Szuhai a díjazottak között Második alkalommal ren­deztek Nagykanizsán or­szágos egyéni szenior rapid sakk-bajnokságot. A kétna­pos versenyre 55 fő adta le nevezését. Miskolctól Győrig az ország minden szegletéből érkeztekjátékosok, s az indu­lók között természetesen ott voltak a Tolna megyei sakko­zók is. A szekszárdi színeket ezúttal hárman, dr. Szabó Péter, Hölczl Attila és Szuhai Balázs képviselték a 9 fordu­lós viadalon. A mezőny erős­ségét jelzi, hogy két nemzet­közi és négy FIDE-mester is asztalhoz ült. A 2x20 perces játékidejű ver­seny a sakk egyik speciális műfaja, ahol nagy jelentősége van a gyors játéknak. A három szekszárdi játékos közül dr. Sza­bónak ezúttal nem ment a játék, 3 ponttal a mezőny második fe­lében végzett. Hölczl közel állt hozzá, hogy megismételje a ta­valyi remek eredményét, azon­ban az utolsó forduló „helyosz­tóján” nagy csatában kikapott a bátaszéki Rudolftól. így utóbbi a holtversenyes 5-10. helyen végzett, míg Hölczlnek meg kellett elégednie a 20 pozícióval. A harmadik szekszárdi sakko­zónak viszont jól ment a játék, Szuhai különösen az éljátéko­sok ellen teljesített jól - hatból öt címviselővel játszott -, re­mizett a címvédő Szabolcsival, és az utolsó fordulóban aratott győzelmével a holtversenyes 5-10. helyre futott be. A budapesti sikert hozó baj­nokság eredményhirdetésén kiderült, hogy jövőre csapatver­sennyel egészülhet ki a viadal, amely három naposra bővülhet. A végeredmény: 1. Gyurko- vics Miklós (Budapest) 7.5, 2. Paksa Rudolf (Ajka) 7, 3. Palla György (Veszprém) 7,4. Szabol­csi János (Budapest) 6.5, 5-10. Rudolf László (Bátaszék), Szu­hai Balázs (Szekszárd), Mihók László (Budapest), Hradeczky Tamás (Budapest), Papp Nán­dor (Nagykanizsa) 6-6 ponttal.-íz­sporthírek ASZTALITENISZ. Október 11- én, vasárnap kezdi meg szerep­lését a Bajnokok Ligájában a Szekszárd AC női asztalitenisz csapata. A városi sportcsarnok­ban 17 órakor kezdődő össze­csapáson az osztrák Ströck lesz a Madarász Dóra és Lovas Petra mellett két kínai születésű játé­kost, Li Fen-t és Yu Yang-ot so­raiban tudó Szekszárd ellenfele. CSELGÁNCS. Bronzérmet szer­zett a közelmúltban, Hollan­diában megrendezett veterán világbajnokságon a szekszárdi Szepesi Dávid. A Gemenc Judo Klub 31 éves versenyzője a 30 és 34 évesek között, a 66 kilósok mezőnyében lépett tatamira. Az Eb-harmadik Szepesi az első meccsén összeszedett vállsérü­lése ellenére kiválóan teljesített, s végül Amszterdamban is a dobo­gó harmadik fokára állhatott fel. A 40-44 évesek korosztályában, a 81 kilogramm alattiak között induló ugyancsak szekszárdi Ko- hári Tibor egy mérkőzést nyert. KOSÁRLABDA. Egy félidőn át kifejezetten jól tartotta magát az Atomerőmű-KSC Szekszárd a címvédő Sopron vendégeként a női kosárlabda NB I hétvé­gi nyitó fordulójában. Magyar Gergely vezetőedző együttese a 12 pontig jutó ukrán Rimaren- ko vezetésével megnyerte az első negyedet (14-18), és a nagyszü­netben is csak négy ponttal ve­zetett a bajnok. A fordulás után aztán beleerősítettek a hazaiak és az egyre többet hibázó szek­szárdiak ellen végül magabiztos sikert arattak (73-49). A KSC október 10-én, szombaton 18 órától a PINKK-Pécsi 424 csa­patát fogadja. LABDARÚGÁS. Egyre mélyebb a válság a Szekszárdi UFC NB III- as labdarúgó csapatánál. Nagy Tamás vezetőedző gárdája a ki­lencedik meccsét is elveszítette a szezonban, ráadásul ezúttal hazai pályán, a nem túl acélos Dabastól kaptak egy hatost (1- 6). A szekszárdiaknak mindösz- sze annyi örömük lehetett, hogy Ranga Máténak a második félidő közepén 556 percnyi gólcsendet sikerült megtörnie. Az UFC pont nélkül, 3-29-es gólaránnyal áll a középcsoport utolsó helyén.