Szekszárdi Vasárnap, 2015 (25. évfolyam, 1-44. szám)

2015-08-30 / 29. szám

2015. augusztus 30. , SZEKSZÁRDI VASARNAP Dupla szekszárdi siker a Slovakia Ringen Történelmi tettet hajtott vég­re az elmúlt vasárnap if]. Ficza Ferenc és Fekete Dominik a Slovakia Ringen, ugyanis ko­rábban még nem fordult elő, hogy az országos bajnokság egy állomásán, a túraautók és GT-kocsik mezőnyében is szekszárdi pilóta álljon fel a dobogó tetejére. A Hankook Duna Autó gyorsa­sági bajnokság hétvégi, szlováki­ai futamára keserű emlékekkel érkezett iij. Ficza Ferenc, aki a két hónappal ezelőtti ETCC (Tú­raautó Európa-bajnokság) ver­senyhétvégén előbb a második, majd a negyedik helyről esett ki defekt miatt. A balszerencse az­után a nyári szünetet követő első ob-hétvégén, a Pannónia Ringen sem kímélte a fiatal pilótát. Az első futamot ugyan megnyerte z a 19 esztendős versenyző, ám a í másodikban leszakadt a Honda 1 'tÁ tankja, a harmadikban pedig be- állt a kerékcsapágy, így mindkét g menetet fel kellett adnia. Öröm ö H az ürömben, hogy közel három £ másodpercet (!) javított eddi­gi legjobbján, ráadásul Csiszér Bélával még egy második he­lyezés is összejött az Enduran­ce futamon. Nos, ilyen előjelek után várta Ficza Feri a Slovakia Ringen rendezett bajnoki futa­mot - a pálya egyébként sűrű programot bonyolított, hiszen a szlovák bajnokság mellett a CEZ-kupa mezőnye is itt ver­senyzett -, amelyen aztán sike­rült begyűjtenie kategóriájában az első helyet. A szekszárdi autósport-ra­jongók öröme azután lett teljes, hogy Fekete Dominik a BOVI Motorsport kupás Porschéjé­nek volánja mögött megnyerte a GT-autók bajnoki viadalát. A 17 esztendős szekszárdi tehet­ség nagy reményekkel kezdte az évet a B3 Racing színeiben a Seat Leon EuroCup sorozatban. A korábban formaautóval ver­senyző pilóta - a biztató tesztek ellenére - egyszerűen nem tu­dott megbarátkozni a második A bentmaradás lehet az újonc célja Az újonc Szekszárdi UFC szombaton hazai pályán, a Salgótarján ellen mutatko­zik be a női futsal NB l-ben. Micskó Márk edző csapatá­nak - első élvonalbeli idé­nyében - a bentmaradás le­het a célja. A Szekszárdi UFC női együtte­se az elmúlt idényben ezüstér­mesként zárt a másodosztályú futsalbajnokságban, így jogot szerzett az NB I-es indulásra. A megyeszékhely gárdája élni kí­vánt a lehetőséggel, így a keretet együtt tartva és azt lehetőségeik szerint néhány poszton meg­erősítve vágnak neki a „nagy kalandnak”. Augusztus 29-én este, a városi sportcsarnokban első alkalommal lépnek pályára a szekszárdi hölgyek élvonalbeli találkozón, az ellenfél pedig az NB II-ben már legyőzött Salgó­tarján gárdája lesz. A Tolna-Mözs együttesét - a megyei rangadóra a 3. forduló­ig, szeptember 27-ig kell vár­ni - is felvonultató „elit liga” mezőnye a hozzáértők szerint az elmúlt évek legerősebbje. Az NB I és a második vonal közötti különbségből kapha­tott már némi ízelítőt Micskó A Szekszárdi UFC kerete Kapusok: Blesz Nikoletta, Marosi Julianna. Mezőnyjáté­kosok: Becze Bianka, Bogárdi Mónika, Csigi Eszter, Gősi Natália, Horváth Katalin, Klézli Szandra, Kosztyi Kata, Lovász Viktória, Manzinger Nóra, Mausz Renáta, Riegler Bernadett, Schlotthauer Ren­áta, Soós Petra, Szabó Vivien. Márk csapata, amely a Tol­nán rendezett Thelena Kupán ugyan csak a nyolcadik helyen zárt, de helyenként jó játékkal örvendeztette meg szurko­lóit. A szekszárdiak erőssé­ge most is a tavaly kiválóan működő csapategység lehet. Ennek „zálogaként” sikerült együtt tartani a gárda magját, s a keretet öt új játékossal meg is erősítették. Micskó Márk szerint felkészülten várják a bajnoki rajtot, melyen egy győzelem nagy lökést adhatna a folytatásra. Sikerült megerősíteniük az utánpótlást is: a 14 és 16 éve­sek alkotta csapataik is az első osztályban szerepelnek majd a szezonban, a Bozsik-program- ban pedig a 8-10 éveseket ver­senyeztetik.-fl­évében is gyerekbetegségekkel küzdő autóval. Franciaország­ban, Portugáliában, Silversto- ne-ban és a Red Bull Ringen állt rajthoz az elsőkerekes verseny­géppel, ám „együttműködésük” legjobb eredménye egy 17. hely volt Estorilban, az amúgy közel 30 autót számláló, bombaerős mezőnyben. Nagyon kellett már egy po­zitív élmény, egy siker a fiatal pilótának, és édesapjával, a sok­szoros formaautós bajnok Fe­kete Krisztiánnal közösen úgy döntöttek, még egy esélyt adnak a kasztnis autóknak, de most egy hátsó kerékhajtásos típust választottak. Dominik először az endurance futam időmérő tréningjén ülhetett a 450 lóerős „stuttgarti fenevad” volánja mögé, aztán a 60 perces verse­nyen Bódis Kálmánnal párban a második helyen zártak. A vasár­napi sprintfutamon pedig érett versenyzést bemutatva győzni tudott a géposztályában. Tizenhét Aliscás érem Hosszúhetényben zajlott le a közelmúltban a XI. Szent István kupa, amely egyben a Dél-Dunántúli íjász Régió 3D-s bajnoki sorozatának 4. fordulója is volt. Extrém nehézségű pályát kellett teljesíteniük az íjászoknak. Az Alisca Nyilai íjász Egyesület 27 fővel indult, és összesen tizenhét érmet nyert. Kategóriája leg­jobbja lett Zsók Szabolcs, Szalai Fruzsina, Dudás József, Ambrus Károly, Duchai Ákos, Stantic Tamás, Berlinger Ábel, Barta Viktória, Hajdú Vilmos és Török István Szilárd. Második lett Zsók Tamás, Varga Alexandra, Viktor Momade, Török Hanna Vanda és Barta Nikolett, míg Horváth Ta­más és Török Dániel bronzérmes lett. Piros László, Varga György és Szepesi Márk a 4. helyen végzett, Mátyás Zsolt 6.-ként zárt. -fi-