Szekszárdi Vasárnap, 2013 (23. évfolyam, 1-45. szám)

2013-09-29 / 34. szám

2013. szeptember 29. SPORT 13 SZEKSZÁRDI VASARNAP Az idén is szekszárdi sikerekkel zárult a Tour de Pécs A Szabadidős KE csapata újra elhódította a Lakics Kupát A Szekszárdi Szabadidős KE csapata nyerte a pontversenyt Befejeződött a dél-dunántúli régió egyik tradicionális kerékpáros ver­senysorozata, a Tour de Pécs Kupa. A sorozat 12. és 13. szakaszát az orfűi tó körül rendezték, de a versenypálya felvezetett egészen a pécsi tévétorony „lábáig”. A két szekszárdi klub ver­senyzői - bizonyítva, hogy utánpótlás korosztályokban országosan is a leg­jobbak közé tartoznak - több nagysze­rű, dobogós helyezéssel zárták a ver­senysorozatot. Az úgynevezett elit ka­tegóriában Nagy Olivér, a Szekszárdi Szabadidős KE juniorja diadalmasko­dott a 2013 Tour de Pécs versenysoro­zaton, amely egyben a Lakics Kupáért is zajlott. Az utolsó versenynapon a 3. helyet szerezte meg az SZSZKE első­számú bringása a hegyi, illetve a 65 km- es mezőnyversenyben. Az U19-es korosztályban szintén az SZSZKE versenyzője, Tornyai Richárd lett az összetett győztes, míg az U17­eseknél klubtársa, Fábián Ábel a má­sodik helyen zárt, a harmadik helyet pedig a Szekszárdi Kerékpáros SE ki­tűnősége, Istlstekker Zsolt szerezte meg. A különböző szenior kategóriák­ban számos dobogós hely jutott a szek­szárdi versenyzőknek a versenysoro­zatban. Az egyesületek összetett pont­versenyét - csakúgy, mint egy éve - a Szekszárdi Szabadidős KE nyerte, el­hódítva újra a győztesnek járó vándor­serleget. Pécs Kupa (13 szakasz után), végeredmények: Fiúk, U-17: 2. Fá­bián Ábel (SZSZKE), 3. Istlstekker Zsolt (SZKSE),4. Balogh Tamás (SZKSE), 5.Takács Krisztián (SZSZKE).U-19: 1. Tornyai Richárd, 2.Ranga Csaba (mind­kettő SZSZKE). Elit: 1. Nagy Olivér (SZSZKE). Hobbi, 19-39 éves korosztály: 2. Kocsis Tibor (SZSZKE),... 5. Rácz Atti­la, 6. Galyasi Gábor (mindkettő SZSZKE) ... 12. Búzás Tamás, 13- Steig Gábor (mindkettő SZKSE),...., 21. Király Ba­lázs (SZSZKE). Szenior,40 év felett: 2. Balás Attila, 3. Balázs Tibor (mindkettő SZSZKE), ...5.Taksonyi Szilárd (SZKSE), ... 9. Schneider Gábor (SZSZKE), 10. Bí­ró István (SZSZKE). B. Gy. OLIMPIAI WTF TAEKWONDO edzések indulnak gyerekek és felnőttek részére Formagyakorlatok Övvizsgák Küzdelem Versenyek Töréstechnikák Szemináriumok Önvédelem Edzőtáborok Hétfőn és szerdán 17.30-19.00 óráig az I. Béla Gimnáziumban (7100 Szekszárd, Kadarka utca 25-27.) • l Érdeklődni lehet: Rácz Petra, 2. dán, Taekwondo sportedző 06-20-481-20-84 | racz.petra.tkd@gmail.com www.facebook.com/AliscaTaekwondoKlub SPORTHÍREK LABDARÚGÁS. Elszenvedte első ve­reségét az NB III-as bajnokságban, de továbblépett a Magyar Kupa főtáblá­ján a Tolle UFC Szekszárd. A bajnokság hatodik fordulójában a Szeged látoga­tott Szekszárdra, és az NB III Közép­csoportjában a bajnoki címre is esé­lyes Tisza-parti együttes, Germán Ta­más mesterhármaával 3-2- nyert a for­dulatos mérkőzésen. Az UFC góljait Deli Dániel és Márton Erik szerezték. Szerdán az NB III Nyugati-csoportjá­nak listavezetője, a még hibátlan BKV Előre elleni MK-mérkőzésen javított Kvanduk János együttese. A két azo­nos erősségű gárda csatájában a hosz- szabbítás döntött: Deli Dániel 11-esből talált a fővárosiak kapujába. Sikerével az UFC a kupában bejutott a 32 közé. KÉZILABDA. Újabb győzelmet aratott a Fekete Gólyák KC az NB I/B Nyuga­ti-csoportjában. Tabajdi Ferenc együt­tese ezúttal a Nagyatád otthonában nyert a már megszokott magabiztos­sággal (34-20). A csapat legeredmé­nyesebb játékosa ezúttal a kilenc gólig jutó Reisch Gabriella volt, de Grénus, Zhorella és Nagy Szilvia teljesítménye is dicsérendő. A bajnokságot három forduló után az FGKC vezeti, megelőz­ve az ugyancsak 6 pontos Budaörs és Marcali csapatát. KERÉKPÁR. Folytatta jó sorozatát a Szekszárdi Szabadidős Kerékpáros Egyesület elsőszámú versenyzője. A ju­nior korú Nagy Olivér egy kétnapos, kétszakaszos szerbiai versenyen vett részt Belgrád mellett. A hegyi befutó­val nehezített pályán összesítésben a második helyen zárt. KOSÁRLABDA. Jó és hasznos játékkal mutatkozott be a Göcsej Kupa felké­szülési tornán az Atomerőmű-KSC Szekszárd új amerikai játékosa. Shami- ka Singleton meccsenként 10-15 pon­tot szerzett, de az IBM-pontok tekinte­tében is csapata legjobbja volt. A KSC a Zalaegerszegtől a Zágrábtól és Pécsi PEAC-tól is szoros meccseken maradt alul a zalai tornán. Győzelemmel hangolt a férfi NB II idénynyitójára az Alisca Terra FKSE Szekszárd. Murvai Árpád együttese Hepp Kupa találkozón idegenben ver­te a Marcalit 97-74-re.