Szekszárdi Vasárnap, 2013 (23. évfolyam, 1-45. szám)

2013-08-18 / 28. szám

2013. augusztus 18. ARANYKÖNYV SZEKSZÁRDI VASARNAP Május 12. Az Alisca Nyilai íjász Egyesület által rendezett „Alisca Tavaszi Extrém Kupa” rendezvényen 108 íjász mérte össze tudását. Május 24. Szekszárd ismét 1. lett a Kihívás napján. A sportnapon 9. alkatommal vehették át kategóriájukban az országos legjobbnak járó címet. Május 25-27. A Kosárlabda Sport Club Szekszárd U 14-es csapata Harsányi Mária vezetésével Zalakaroson a Bajnokság­ban bronzérmet szerezett. Studer Ágnes 132 ponttal a torna gólkirálynöje lett, így bekerült az All-Star csapatba. Június 2. A Dynamic Triatbn Club az élményfürdő megnyitása alkalmából megszervezte közel 200 fő versenyző részvételével az I. Szekszárdi Fürdő Triatlon versenyt. Június 16-17. Szekszárdra költözött a hazai atlétikai elit. A sportág 117. nemzeti bajnokságának városunk atlétikai centruma adott otthont, ahol versenyen kívül külföldi sportotok is rajthoz álltak. Június 28. A Szekszárdi AK SE lány hétpróba csapata a Serdülő Összetett Országos Bajnokságon második helyezést ért el. A csapat tagjai Adorján Fruzsina, Nemecskó Nóra és Marcsa Stella. Ugyanezen a bajnokságon Ludwig Róbert a 15 éves fiúk nyolcpróba versenyé­ben bronzérmet szerzett. Június 24-30. Alexandra Manea a Tolnai Tájak íjász Egyesület versenyzője az Olaszországban rendezett IFAA EBHC versenyen AFCU kategóriában bronzérmet szerzett. Június 29-30. A Szekszárdi Szabadidős Kerékpáros Egyesület 9. alkatommal szervezete meg a Sajó Péter Nemzetközi Emlékversenyt közel 100 fő indulóval Kisdorog- Szekszárd útvonalon. Július 25-27. Nyíregyházán rendezték meg az Ifjúsági, Junior, U23 Országos Bajnokságot atlétikában, ahol Németh Zoltán a Szekszárdi AK SE versenyzője az U23-as fiúk magasugrásában 200 cm-es teljesítménnyel harmadik helyezést szerzett. Augusztus 11. Arató Gabriella a Dynamic Triatlon Club A35-39 es korosztályú versenyzője a Fadd-Domboriban megtartott Sprint Triatlon Országos Bajnokságon 1. helyezést ért el, Cencz Péter A30-34-es korosztályú versenyző pedig ezüstérmet szerzett. Szenior kategóriában az egyesület csapata: Aratóné Budai P. Csilla, Zákány József, Kapitány Krisztina, Klem Zsolt, a Triatlon Váltó Mix Országos Bajnokságon 2 helyezett lett. Augusztus 24-26. A Fáklya Sportegyesület nagysikerrel szervezet meg a Mozgássérültek Asztalitenisz Kupáját, ahová több külföldi versenyző is benevezett. Augusztus 25. A Pályaíjász Gyermek Országos Bajnokságon a Tolnai Tájak íjász Egyesületből Ifj. Szaka Gyula aranyérmet, Szaka Zsombor pedig ezüstérmet szerzett. A Rádiós Tájfutó Országos Bajnokságon a Rádió Klub Szekszárd versenyzője Antal Bíborka, N19 URH versenyszámban első helyezést ért el. Augusztus 31.- szeptember 1. A Sportélmény Alapítvány első alkalommal szervezte meg a Szekszárdi Atlétikai Fesztivált az Atlétikai Centrumban, amelyen vendégül láttak 11 atlétát testvérvárosunkból Bietigheim-Bissingenböl. Szeptember 8. A Gyorstávírász Országos Bajnokságon a Rádió Klub Szekszárd versenyzői: Császár Valéria és Hudanik Antal szenior összetett kategóriában, aranyérmet szereztek. Szeptember 15. Németh Zoltán a Szekszárdi AK SE magasugrója másodszor is magára húzhatta a címeres mezt. Csehországban képviselte hazánkat az U23-as válogatott viadalon. Szeptember 22-23. Tatabányán került sor az atléták Serdülő Országos Bajnokságára. A Szekszárdi AK SE versenyzői két bronzérmet szereztek: Pusztai Petra a 13 éves lányok gerelyhajításában, Ludwig Róbert a 15 éves fiúk 100 méteres gátfutásában lett harmadik. Szeptember 27. Erdélyi Zoltán, a Szekszárdi AK SE magasugrója 200 cm-es eredménnyel beállította az ifjúsági megye csúcsot. Október 6-7. Az Ügyességi és Gátfutó Csapatbajnokságon a Szekszárdi AK SE serdülő gerelyhajító Adorján Fruzsina, Pusztai Petra, Nemecskó Nóra, Máté Fanni, Marcsa Stella összeállítású csapata második, a juniorok mezőnyében az Erdélyi Zoltán, Kecskés Máté, Söptei Tamás, Szoboszlai Gergő, Nyisztor Péter összeállítású magasugró csapata harmadik lett. Október 17-24. Svájcban a beatenbergi Gyorstávírász Világ- bajnokságon a Rádió Klub Szekszárd szenior versenyzője Hudanik Antal gyakorlat 1-ben aranyérmet szerzett. Október 20. A Szekszárdi Kerékpáros Sportegyesület 5. alkatommal rendezte meg a Tolna Régió Kupát, valamint a szekszárdi általános iskolások részére a Suli Kupa Kerékpárversenyt A Szekszárd határában (Bogyiszlói út-Keselyüsi út) megtartott körpályás versenyen az ország számos pontjából érkeztek versenyzők, akiket az időjárás is a kegyeibe fogadott. Október 21. Az Alisca Nyilai íjász Egyesület által szervezett „Alisca Nagy Őszi Nemzetközi 3D Vadász íjászverseny” rendkívüli érdeklődéssel zajlott le. Ezt bizonyítja a 215 fős versenyzői létszám, amelyből 60 fő Szerbiából érkezett, 6 íjász egyesület képviseleté­ben. Október 22. Hunyadi Bence (73kg) a Gemenc Judo Klub versenyzője az Országos Földharc Bajnokságon aranyérmet szerzett. November Az atlétika szakma nagy elismerését vívta ki az V. Baron von Twickel mezeifutó-versenysorozat döntője Sötétvölgyben. A Sportélmény Alapítvány által frappánsan megrendezett verseny egyben a Sport XXI. program Dél-Dunántúli Regionális versenye és a Mezei EB válogató versenye is volt. November 3-4. A Szekszárdi Vízmű Sportegyesület a Városi Uszodában 33. alkatommal rendezte meg a Sipos Márton Nemzetközi Úszóversenyt, ahol a díjakat Csillagné Szánthó Polixéna humán bizottsági elnök adta át. November 17. A Judo Ifjúsági „B” Országos Bajnokságon Ács Balázs (50 kg), Mátics András (55 kg), Boros Bence (60 kg) aranyérmet szerzett. A sportotok edzője Szepesi József November 15-18. Röfi Gyula a Hikari Aikido Egyesület versenyzője a Krakkóban rendezett FI LA Grappling Világbaj­nokságon 62 kg-os súlycsoportban bronzérmet szerzett. December 16. A Hikari Aikido Egyesület által Szekszárdon szervezett III. Magyar Gyermek és Ifjúsági Brazil Jiu Jitsu Országos Bajnokságon I/25 kg kategóriában Földesi Bálint arany kategóriás lett. December 29. Második alkalommal, hagyományteremtő szándék­kal rendezte meg az Alisca Nyilai íjász Egyesület az „Alisca Szilveszteri Terem Versenyt”, amely egyre népszerűbb az íjászok körében. 81 fő versenyző búcsúztatta az egyesülettel az óévet. XI. DÍJAK, ELISMERÉSEK Március 2. Miniszteri elismerésben részesült Gerhátné dr. Péter Mária, a kormányhivatal hatósági főosztály­vezetője, aki tevékenyen részt vett a Tolna Megyei Intézményfenntartó Központ létrehozásában. Március 9. „Tolna Megye Legeredményesebb Általános Iskolája” vándorserleget 9. alkatommal nyerte el a Dienes Valéria Általános Iskola Grundschule. Március 15. Kossuth-díjat vehetett át Sebő Ferenc szekszárdi születésű zeneszerző, zenetudós, a magyarországi táncház-mozgalom egyik elindítója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi tanára. Április 20. A Rendőrség napja alkalmából a megyei önkormányzat és a főkapitány által alapított díjakat adtak át. A megjelent rendőri vezetők mellett Tóth Ferenc kormánymegbízott, dr. Puskás Imre megyei közgyűlési elnök és Ács Rezső alpolgármester vett részt az ünnepségen. Az Év rendőre elismerő dijat dr. Buda Bernadett, és Csorba Szilárd őrnagyok, valamint Trucza Szabolcs százados érdemelte ki. Április A Tolna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara minden év tavaszán Kamarai Nívódíjjal jutalmazza azokat a vállalkozókat, akik tevékenységükkel hozzájárulnak Tolna megye gazdaságának növekedéséhez. A dijat a megyeszékhelyen, Szekszárdon adják át, mert itt működik Tolna megye vállalkozásainak negyven százaléka. Tavaly négy vállalkozó részesült elis­merésben, egyikük Merkl Krisztina, aki több CBA boltot is működtet, míg a Hámori Építész Iroda Kft szintén megtalálható Szekszárdon. Május 18. „Múzeumbarát Iskola” díjat nyerte el a Dienes Valéria Általános Iskola Grundschule. Május 30. Häfner Adél kapta a Pädagoge des Jahres 2012 díjat. A Wunderland Kindergarten óvodapedagó­gusát a Szekszárdi Német Nemzetiségi Önkor­mányzat tüntette ki. Június 1. A Magyar Jogászegylet Tolna Megyei Szervezete jogásznapi összejövetelén Tóth Ferenc kormány­megbízott jelenlétében került sor a megyei egylet által alapított Perezei Béla-díj átadására, amelyet Eszteriné dr. Faragó Mária, a megyei gyámhivatal nyugalmazott vezetőjének ítéltek oda. Augusztus 20. Szent István napján ünnepi külsőségek között a Garay János Gimnázium dísztermében Horváth István