Szekszárdi Vasárnap, 2011 (21. évfolyam, 1-50. szám)

2011-08-07 / 31. szám

18 , SZEKSZÁRDI VASÁR SPORT 2011. augusztui Atlétikai magyar bajnokság pályaadatéval Világklasszisaink egymás ellen a dobókörben (Folytatás az 1. oldalról.) A vasárnapi program (augusztus 7.) délutáni kezdődik, mégpedig a férfi kalapácsvetéssel (15 óra). Itt láthatjuk majd a világ egyik legjobb versenyzőjét, az olimpiai ezüstér­mes, jövőre a londoni ötkarikás játé­kokon győzelemre törő szombathe­lyi atlétát, Pars Krisztiánt, mint a ma­gyar bajnoki cím első számú esélye­sét. További menetrend: 16.30: 400 m, női gátfutás és női hármasugrás. 16.45:400m férfi gát, férfi rúdugrás, női diszkoszvetés, férfi súlylökés. 17.15: 200 m nő előfutam, 200m fér­fi előfutam. 17.30: női magasug- rás.17.40: 800 m női döntő, 17.50: 800 m férfi döntő. 18.05: férfi hár­masugrás döntő. 18.10. Férfi disz­koszvetés döntő. (Érdemes lesz meg­várni a várható nagy összecsapást két nagy nemzetközi világklasszi­sunk, Kővágó Zoltán és Fazekas Ró­bert között az idei magyar bajnoki címért.) 18.15: női súlylökés döntő­je. 18.35: a női 200 m A, illetve B döntője.18.45: a férfi 200 m A, illetve B döntője. 18.55: az 5000 m-es férfi síkfutás döntője. (Kiderül, hogy a pé­csi, a pesti atléták közül ki tudja eset­leg megdönteni vagy megközelíteni Csillag Balázs, jelenlegi versenyigaz­gatónak még 2002. július 20-án felál­lított 13 perc 26,96 másodperces or­szágos rekordját, amely eredmények az ezt teljesítő futónak azonnal az idei világbajnokságra, valamint a jö­vő olimpiára a kvalifikációt jelente­nék... A váltószámok zárják majd a 116. felnőtt magyar atlétikai bajnok­ságot: 19.20-kor, illetve 19 30-kor a női, illetve férfi 4 x 400-as váltók küz­denek meg egymással a helyezése­kért. Mint ahogy a szombati napon, úgy vasárnap is a belépés díjtalan. A Sakk Wellness Kupa győztese: Pataki Győző (Decs KSE) Július 9-én rendezték meg Szekszárdon a Wellness Kupa rapid sakkversenyt. A hétfordulós 2x 15 perces játékidejű ver­seny résztvevőit a hőségriadó sem ri­asztotta vissza, összesen 30 játékos vá­gott neki a megmérettetésnek. A Szekszárd Város Sakkszervező Bizottsága által megrendezett ver­senyt Szuhai Balázs nyitotta meg, majd Tálos Jánosné országos ver­senybíró irányításával 10 órakor in­dultak a sakkórák. A mezőnyben két címviselő is indult, akik közül Pa ki Győző nemzetközi mester eg] javuló játékkal biztosan szere; meg az első helyet, klubtársa Pa Tamás (Decs KSE) előtt. Az élr zőny négyes holtversenyéből Szül (Decs KSE) jól jött ki, harmadik lyét a mezőny legmagasabb értéks mú versenyző ellen (Papp Gellt Hóbagoly Se 2383) elért győzelr nek köszönheti, nem kis megle tésre. Ugyancsak 5 pontot ért e szintén decsi színekben versen] Veszprémi András. A verseny végeredménye 1. Pataki Győző, 6 p 1M (Decs KSE) Papp Tamás, 5 p FM (Decs KSE) Szuhai Balázs 5 p (Decs KSE), 4. Vés rémi András 5 p (Decs KSE), 5. Czil ka Zoltán dr. 5 p (Hóbagoly SE). Ai tőrök: (9 induló). 1. Dobák Sándor (Hóbagoly SE), 2. Várda Béla 3,‘ (Szekszárd). A legjobb nem díjaz senior: Vaszi Albert (Decs). Tolnai tájak íjászai a kóspallagi ob dobogóján A Tolnai Tájak íjász Egyesület versenyzői Kóspallagon jártak, ahol kétnapos terep országos bajnokságon vettek részt. Mind­két napon kimondottan íjászidő volt, esőmentes, kissé borult. Versenyzőink csigás íj és olimpiai íj kategóriában képviselték az egyesületet. Alexandra Manea első helyezést ért el A szombati lövések után Huszár Zol­tán 375 ponttal az első helyen állt. Ez az eredmény új magyar csúcs mé­retlen távon férfi 3D íjkategóriában. Id. Bóka László a 2. helyen állva zár­ta a szombati napot, 374 pontjával mindössze 1 ponttal maradt le. Ale­xandra Manea, aki szintén csigás íjjal versenyzett, a 3- helyen állva várhat­ta a folytatást. Kovács Gábor Zsig- mond olimpiai íj kategóriában verse­nyezve a 4. helyet szerezte meg szombaton. Ifjabb Bóka László fel­nőtt csigás íj kategóriában a 4. he­lyen állt a szombati eredmények ösz- szesítését követően. Vasárnap a szemerkélő eső kissé megnehezítette a versenyzők dolgát. Id Bóka László ezen a napon 362 pon­tot lőtt így végül 3 ponttal maradt le egyesületi tagtársától, Huszár Zoltántól, aki az Eleven íjászegyesü­let versenyzőjével, Nagy Gáborral meg­egyező pontszámot gyűjtött. A helyezése­ket szétlövéssel dön­tötték el, amiben Hu­szár Zoltán a 2. helyen végzett. Többi ver­senyzőnk is sikeresen bejutott a döntőbe. Alexandra Manea és ifj. Bóka László az úgy­nevezett arany döntő­be jutottak, ahol ellenfeleiket legyőzve szerezték meg az első helyet. Kovács Gábor Zsigmond bronz döntőbe ju­tott, ahol a 3- helyezést érte eL Ezzel a versennyel egyidejűleg ren­deztek egy vadász íjász minősítő ver­senyt is, melyen az egyesület tagjai szintén részt vettek. A 21 célpontos versenynek nagyon látványos céljai voltak, többek között mozgó gumiál­latra, illetve forgó dobókockára kellett lőniük a versenyzőknek. A nagyszá­mú nézőközönséget vonzó verse­nyen női csigás vadász íj kategóriá­ban indulva Alexandra Manea 180 pontos eredményével az első helyet szerezte meg. Huszár Zoltán a 2., id Bóka László pedig a 3. helyen végzett férfi csigás vadász kategóriában. Ko­vács Gábor Zsigmond reflex vadász­kategóriában indulva a dobogó 2. fo­kára állhatott fel Ifj. Bóka László (középen) országos bajnok lett budmiU márkabolt Szekszárd Kiskorzó Tér. (Spárnál Minőségi iskolatáskák! Egyes modellek 10- 25% kedvezménnyel! Beiskolázási utalványt elfogadur Pólók 20% kedvezménnyel! ÚJ: cipők érkeztek! Biztos megoldás a mozgalmasabb él Ingyenes kipróbálás lehetőség akár az Ön utcájában is vásárlási kötelezettség nélkü Teljeskörű garancia 06-30/433-882!