Szekszárdi Vasárnap 2004 (14. évfolyam, 1-40. szám)

2004-11-07 / 35. szám

2004. NOVEMBER 7. SPORTROVAT A legjobb elsőéves a volt szekszárdi futó Colorado mezőin sem előzték meg Zsinórban negyedszer nyert a Lazur A másodosztályban az adósok diadalmaskodtak Két osztályban, csak 16 csapat fejezte be Szekszárd város kis­pályás labdarúgó-bajnokságának küzdelmeit. Az első osztály­ban újfent a Lazur Varga csapata diadalmaskodott, a másod­osztályt - jobb gólkülönbségének köszönhetően - az „adósok" csapata nyerte. Kroneraff Ágnes júniusban utazott a tengerentúlra, hogy az elkövetkező három évben a Western State College of Colo­rado csapatában versenyez­zen. A szekszárdi lánynak jól megy a futás, két mezei futó­versenyt megnyert, a harma­dikon bronzérmet szerzett. Az idényből még két nagy verseny van hátra. * A szezon első versenyét Fort Collinsban rendezték, ami a Colorado Egyetem nyílt verse­iknek számított. A táv ­csakúgy, mint a többi verse­nyen - hat kilométer volt. Ez a verseny az egykori szekszárdi atléta „tapogatózó" versenyé­nek is betudható, hiszen szer­vezetét augusztusban vírus gyengítette le, így igazán ko­moly edzésmunkát nem vég­zett. Az ellenfelek ismeretle­nek voltak számára, ennek el­lenére a hajrában az élre állt, és nyerte első amerikai verse­nyét. Szeptember 18-án saját egyeteme egy meglehetősen nehéz pályán rendezett „me­zeit". Agi végig együtt futott az iskolája által favorizált Alisha Williams-szel, az utolsó emelkedőnél aztán faképnél hagyta riválisát. Októberben, Boulderban rendezték a sze­^fc egyik legrangosabb talál­Uroját. Itt együtt futhattak az első osztályba tartozó egyetemi csapatokkal. Ezen a versenyen, a harma­dik helyen zárt, csak két Colo­rado University-s lány előzte meg, egyikőjük, Renee Meti­vier lehet - szakemberek véle­ménye szerint - az idei orszá­gos egyetemi bajnok. Október utolsó hétvégéjén zajlott a Conference, ahol a Sziklás­hegység bajnoka (RMAC) cím volt a tét. A coloradóiak leg­nagyobb ellenfele az Adams State csapata volt, a titulus sorsa mindig e két iskola kö­zött dől el. Az egyetem lánycsapata kikapott riválisá­tól, a fiúk viszont fölényesen utasították maguk mögé az el­lenfeleiket. Ági egyéniben az ötödik helyen zárt, a legjobb elsőéves címet is kiérdemelte. November elején, Dél-Dako­tában rendezik a regionális döntőt, ahonnan az első hat fiú-, és öt lánycsapat kvalifi­kálja magát az országos dön­tőre (NCAA). A Western State' csapatának minden esé­lye megvan, hogy bejusson a „nagy" döntőbe. B. L. Az 1970-es évek eleje óta megrendezésre kerülő bajnok­ság - szomorúan konstatálhat­juk - mára, elvesztette vará­zsát. Több csapatot azért kel­lett kizárni, mert három egy­mást követő fordulóban nem állt ki. Hol vannak a régi szép idők, amikor három osztályban negyvenhét csapat részvételé­vel futott a torna? A zsongás­ból a hölgyek sem maradtak ki, a „női ligában" is parázs mér­kőzéseket láthattak a nézők. Hétfői napokon nem volt ritka a kétszáz néző, a fordulók nemcsak erősítették a város tö­megsportját, hanem közösségi színtérként is működtek. Min­den évtizednek megvolt a maga „sztárcsapata". A 70-es évek a Dózsa és a Vasas volt labdarú­góiból alakult „Öregfiúk" együtteséről szólt, ellenfeleik megszorítani sem tudták őket. A következő dekád a Rittmann November 28-án indul útjá­ra a labda a XII. téli kispályás teremlabdarúgó-baj nokság­ban. A Városi Sport- és Sza­badidőközpontban lebonyolí­tandó torna a téli hónapokban játéklehetőséget biztosít a csa­patok részére. A sorozat első három helyezettje pénzdíja­zásban részesül, emellett a szervezők több különdíjat is kiosztanak majd. * A bajnokságban részt vehet­nek - vállalatok, baráti társa­ságok alkalmilag szerveződő csapatai mellett - a labdarúgó­egyesületek kispályás csapatai is. A lebonyolítás négy cso­portban, csoportonként 4-5 csapattal, alapszakasszal, rá­játszással, helyosztókkal törté­nik. Az előreláthatóan február közepéig tartó küzdelemsoro­László dirigálta Dédász gárdá­jának teljesítményéről marad emlékezetes. Az utóbbi évtized kapcsán - a többször névválto­záson átesett -, Lazur Varga csapatát kell kiemelni. Becker Zoltán által irányított team, tíz év alatt hét elsőséget szerzett, emellett egy-egy második, har­madik és ötödik helyezés szere­pel a neve mellett. A 2003/2004-es szezon végig nyílt volt az első helyek sorsát illető­en, csak az utolsó fordulók döntöttek a bajnok kilétéről. I. osztály végeredménye: 1. Lazur Varga 2. Épfém KKT 3. Alimentái 91 4. Topveneer 5. Háry Tóth Autóház 6. Alisca Pitbulls 7. Matáv Rt. 8. Bodri Pincészet 9. Reál Margit. II. osztály végeredménye: 1. APEH vegyes 2. Polgármesteri Hivatal 3. Négy Asz 4. Már­Ker Kft. 5. Posta Rt. 6. Igazság­ügy 7. Már Chester. zat nevezési díja 45000 forint, amit a technikai értekezlet időpontjáig - 2004. november 22. 17 óra - kell befizetnie a csapatoknak. A nevezési lapo­kat a sportcsarnok címére (7101 Szekszárd, Pf: 214.) kell elküldeni, illetve leadhatók az intézmény titkárságán is. Az első helyezett csapat 45000 fo­rint, a második 35 ezer, a har­madik 25 ezer forint díjazás­ban részesül. A tornára maxi­mum 20 játékost lehet nevez­ni, külön sportorvosi igazolás nem kell, minden játékos a sa­ját felelőségére játszik. A cse­repadon, a mérkőzések alatt a cseréken kívül három fő „civil képviselő" is helyet foglalhat. A versenybizottság a szabá­lyok leírását - a nevezett csa­patok részére - postán küldi el. • SPORTMŰSOR Labdarúgás: NB III. Dráva csoport, november 6. (szombat) PVSK-Szekszárdi UFC 13 óra. Kézilabda: Női NB II. délnyugati csoport, november 7. (vasár­nap) Varga Trans-Fer UKSE-Zalaegerszeg 15 óra. Ifjúsági 17 óra Úszás: XXV. Sipos Márton Nemzetközi Felnőtt Úszóverseny Városi Sportuszoda, november 6-7. SZERVIZEMET MEGNYITOTTAM Vállalom videók, kamerák, DVD-k hifiberendezések, mikrosiitők és egyéb híradástechnikai készülékek javítását. HÁZIMOZIRENDSZER KIÉPÍTÉSÉT! MÉSZÁROS JÓZSEF Szekszárd, Béri B. Á u. 58. Telefon: 06-20/9254-557, 74/318-844 Novemberben rajt a kispályás bajnokságban!