Ciszterci rendi Szent István katolikus gimnázium, Székesfehérvár, 1904

178 a csapat kitűnő munkájáért azonnal gratulált. A tizes csapat díszoklevelet nyert. Sokat láttak, hallottak és tapasztaltak az ifjak a lefolyt orsz. tornaver­senyen s mindenesetre örömmel gondolnak rá még sokáig. B. Intézeti tornaverseny. Az intézeti tornaverseny junius hó 5-én d. u. 6—8-ig tartatott meg szépszámú és előkelő közönség jelenlétében az intézet torna udvarán. A tornaverseny a legnagyobb rendben a következő programm szerint folyt le: 1. Felvonulás, 2. Himnusz. 3. Szabadgyakorlatok (alsó osztályok). 4. Játékok (nyulas, üsd a harmadikat, birkózás, kikes), 5. Botgyakorlatok (felső osztályok). 6. Szergyakorlatok (lovon, bakon, létrán, nyújtón és korláton). 7. Magasugrás. 8. Mászás és futómászás. 9. Kötélhúzás (III.—IV. oszt.) 10. Az érmek kiosztása. 11. Szózat. 12. Elvonulás. Ezüst érmet nyert: Vásárhelyi Géza VIII. o. t., ki a nyújtón első volt és Hild Péter VIII. o. t., ki a futómászásban első lett. Fulmer János VIII. o. t., bronz-érmet és elismerő oklevelet kapott a korláton bemutatott szép és nehéz gyakorlatokért. A mászásnál nyertek bronz érmet mint elsők: Kolb Alajos I., Egyed Aladár II., Lichtneckert Ferenc III., Ferenczy Pál IV., Vellner József V., Pohlenz Alajos VI. és Potyondy László VII. o. tanulók. A magas ugrásnál győzött és bronz érmet kapott: Kolb Alajos I., 135 cm.; Kovács Béla II., 150 cm.; Gindl Ödön III., 150 cm.; Ferenczy Gyula IV., 145 cm.; Reichard András V., 155 cm.; Naszádos János VI., 160 cm.; Bujdos János VII. oszt. tanuló 165 cm.-rel. Elismerő oklevelet kaptak mint második győztesek a szertornázásban itt, a mászásnál és magas ugrásnál: id. Kovács Pál, Tóth Ferenc, Tihanyi László I., Vaimár Jenő, Rózinger Antal II., Major Mihály III., Udvardy Fe­renc, Perczel István IV., Tóth Ede, Schmöltz József V., Szili László, Rieder Gyula VI., Bokor Árpád és Dalmi Kálmán VII. oszt. tanulók. Az elért sikerek buzdítsák ifjainkat, hogy a test edzésére nagy gondot fordít­sanak és folytonos gyakorlás által a jövőben még nagyobb sikereket érjenek el. 12. Fontosabb rendeletek és hivatalos iratok. Főig. 1057. sz. a. közli, hogy a V. K. M. 64898. sz. rendeletével tudo­másul veszi, miszerint Zalai Mihály pécsi ciszt. r. főgimn. tanár a székes­fehérvári ciszt. r. főgimnázium igazgatójává kineveztetett. Főig. 1070. sz. a. megegengedi, hogy Fehér Jenő jav. ér. vizsgálatát szeptemberre halaszthatja.