Szatmár és Bereg, 1930 (10. évfolyam, 1/480-49/558. szám)

1930-08-10 / 32. (511.) szám

SZITMll ÉS IlltC 7-ik oldal. Sport. A M. T. S. E. tisztújító közgyűlése. Folyó hó 3-án, vasárnap tartotta a M. T. S. E. tisztújító közgyűlé­sét, melyen 104 egyesületi tag je­lent meg. A megejtett szavazások után 3 évre megválasztották a tisz­tikart. Elnök: Madarassy István, ügyv. elnök: Hajdú Sándor, titkár: Dr. Katona József, jegyző : Reichmann Pál, pénztárnok: Burde Elek, elle­nőr : Bodnár István, egys. kapitány: Csizmadia Zsigmond, intéző : Bon­dics László, ügyész : Dr. Gáthy Ár­pád, orvosok: Dr. Tauszk Arthur, Dr. Tomcsa Ernő, Dr. Fogarassy István. Az 5 tagú gazdasági bizott­ságba : Boleman Károly, Springer József, Erdélyi László, Kürthy Emil és Spiró Adolf választatott be. Alakult ezenkívül 16 tagból és 9 póttagból álló választmány. MTSE—Nykisc 2 :1. Bíró : Földes Miklós Nyíregyháza. Múlt vasárnap ízletes csemegével szolgált Egyesületünk agilis vezető­sége a sportkedvelő közönségnek, amennyiben a Nykise csapatát látta vendégül és a Nickel megerősített I. osztályban résztvevő bajnok csa­patunkat állította ki az I. osztály II. helyezettje ellen, amelyet izgal­mas, szivet-lelket gyönyörködtető játék után 2: 1 arányban le is győzött. Havas, Puskás, Jéger, Oláh, Katz, Kádár, Lengyel, Nick, Bállá, Kun, Blum felállításban kezdődött meg a végig nagy iramú és izgalmas mér­kőzés és az első percekben már a Nykise vezet támadást, élén Hajdú­val és Csényivel, de a pompásan működő Puskás bravúrosan szerel és már hosszan előadott labdájával Kun indul ellentámadásba. Kun a 16-osnál lövéshez készül, mikor Ku- bicska akasztja meg és a megítélt büntető rúgást Bállá élesen a kapu mellé lövi. Kapus kiadás után vál­tozatos mezőnyjáték, de mindkét oldalon az erőteljes védelem tisz­tázza a támadások befejezését. A beteg Jéger nehezen bírja a Hajdu- Csényi-Asztalos trió iramát és lát­szik, hogy csak nagy önfegyelem­mel képes helyén megmaradni. Sajnos betegsége nem mulhatik el az eredmény rovása nélkül. Asz­talos Murckónak ad, aki lefut és keresztbe adott labdáját Csényi fogja, hogy már Hajdúnak játsza át. Jé­ger túlságosan előre helyezkedik, a megugró Hajdút beérni nem tudja, ki 4 méterről védhetetlen gólt lő. Ezzel ki is adta a Nykise magából azt, amit az első félidőre tartoga­tott, mig a MTSE a peches goitól felvillanyozva meg-meg ujuló táma­dást vezet a Nykise ellen s a Kun­1930. augusztus 10-én Balla-Nick belső trió csak Bállá és Kun önző játéka miatt nem bir eredményhez jutni. Több megértést kérünk. Ez a három ember hivatott arra, hogy különös képességük ré­vén nagy eredményeket érjenek el, —1 de! De csak akkor, ha egy­mást megértik és nem féltékeny- kednek egymásra. Kun Jégért be- tegsége miatt leküldi és Blum jön halfsorba, mig a halfsorból Kádár régi helyére Jáger helyett hátra vo­nul és Erdélyi áll be. Most Len­gyel húz el Ticska mellett és pom­pásan ad be, de a lövésbe jutó Nicket Kubicska durván felvágja. A megítélt 11-est Bállá góllá érté­kesíti. A goi után nagy kedvre ka­pott csapatunk egymás után vezeti a támadásokat a Nykise ellen, de a Taasyt helyettesitő Lackóvszky nagy szerencsével ment. A 35-ik percben Földes biró egy tévesen értelmezett gesztus miatt Nicket ki­állítja. A kiállitás miatt elkeseredett MTSE még erőteljesebben forszí­rozza a támadásokat és a csatársor a centerhalfot játszó Katz támoga­tásával valósággal ott tanyáz a Nykise kapu előtt, de a 4 csatár nem bir eredményt elérni. Izgalmas mezőnyjátékban jelzi a biró a félidő végét. A II. félidőre Nickel komplett ál­lunk fel, mert hibás ítélkezését Föl­des helyre hozza és játékengedélyt ad Nicknek. Nem sok jót ígér a második fél­idő, mert Puskás szabálytalan sze­relése már a 3-ik percben 11-eshez juttatja a Nykisét, de Hajdú pom­pásan helyezett lövése a még pom- pásabban helyezkedő Havas zsák­mánya lesz. Változatos és izgalmas játék, melyben Lengyel a 6 heti kényszer pihenő után végre ma­gára talál és veszélyes lefutásokkal, szép beadásokkal inditja el Nicket. Dicséretére legyen mondva, egyál­talán nem követi Nick a Balla-Kun példát, mert a 27-ik percben Bállá, Kun, — majd keresztlabda és Nick kapja jól a labdát. Nick magasan Kunnak átad, ki ismét megpróbálja, hogy a már többször sikerült átol- lózással eredményt érjen el. Fakép­nél hagyja Friedmann-Kubicska bekkpárt és pompásan helyezett labdájának már csak utánna nézni tud Lackovszky. 2:1, Most a Nykise vezet meg-megujuló támadást, de a védelem élén a ki­fogástalan Havassal mindent tisztáz. A győztes csapatban Havas re­mek védéseivel már is a közönség kedvence lett, mig a Kádár-Puskás bekk pár végig megbízhatónak bi­zonyult. Puskás hatalmas kirúgásai Kádár pontos szerelése és minden helyzetből való kiadásai, jól egészí­tik ki egymást. Blumnak szélen nem sok sikere volt, de kényszer­helyéből megszabadulva és helyét elfoglalva, a tőle megszokott nagy­szerű halfjátékot adta( hozzá nőve a Benke-Hajdu szárnyhoz. Főleg neki köszönhető a különben kiváló Hajdú tehetetlensége. Katz beharangozott hírnevét teljes mértékben igazolta, mert dacára annak, hogy ő szélső half, a centerhalf poszton is teljes mértékben sikerült neki úgy a tá­madások megakasztása, főleg bra­vúros fejeseivel, mint jó passzaival a saját támadó sorunk labdával való táplálása. Oláh ragyogó szélső halinak bizonyult és szorgalma a Bluméval vetekszik. (Különben ők ketten a csapat legszorgalmasabb emberei.) A csatársorban Erdélyi napról-napra javuló formát mutat, csak ne volna olyan katonásan me­rev, mintha vigyázz állásba állana. Kun-Balla két régi róka, ravaszok, egymást nagyon jól megértik és ez alkalommal csak a Nickel szemben tanúsított önző játékuk saját rová­sukra is ment, Kun azért addig erőszakoskodott, mig a maga gólját csak betette. Bállá lehetne egy kissé frissebb is. Nick az előbbi kettő perc múlva Szondy beadásából Papp ismét gólt lő, 5:0. — Ko- csord el van keseredve, levertnek látszik minden játékosa, gyenge el­lenfélnek bizonyul a MLE-vel szem­ben. A 30. percben Bábel szökteti magát és 16-osról lő, a kapufőfa dong és a labda visszapattan. Ezt ismét Papp lövi, de a kapufélfától ez ismét magas ívben pattan vissza, mit Marozsán még frissében szépen fejel a kapuba, mely most csak a hálótól pattan vissza, 6 : 0. Az eredmény a félidő végéig nem változik. A második félidőben, miután Szalka kezdett a 4. percben Weisz beadásából Papp megszerezte a MLE-nek a 7-ik golt, 7:0. — Utána mezőnyjáték következik, Kocsord igyekszik, de minden hiába. A 23-ik percben Szilágyi szökteti Bábelt, aki a labdát védhetetlenül a jobbsa­rokba lövi a 24-ik percben, 8:0. — Kezdés után a labda Marozsánhoz kerül, ez Weisznek, az pedig Papp­méltó kiegészítője. Ez a trió még sokat fog hallatni magáról. Lengyel 6 heti kényszer pihenő után az első félidőben, mint a gyermek, aki járni tanul, bizonytalankodott, de a má­sodik félidőben a szakértőket is meglepte a múlt őszi formáját is meghaladó remek játékával, pompás lefutásaival és remek beadásaival. M.L.E.—K.L.E. 11:1(6:0). Bíró : Kovácsy Árpád. Folyó hó 3-án délután 2 óra 30 perckor a mátészalkai levente egye­sület futball-csapata a kocsordí le­vente egyesület futball-csapatával tartott Mátészalkán barátságos fut- ball-mérkőzést. Az MLE felállása a következő: Pákozdi Ferenc, Juhász György, Mákká József, Marozsán Lajos, Mónus Béla, Szondy Lajos, Weisz Andor, Papp István, Szilágyi Sán­dor, Bábel Pál. A kezdés Kocsord részéről tör­tént. Mátészalka hevesen támad és már a játék elején a 2. percben Bábel beadásából Marozsán kapuba fejeli a labdát, 1:0. — Kezdés után Marozsánhoz kerül a labda, aki szökteti Pappot és az a 3. percben 16-osról gyönyörű ívvel a hálóba küldi a labdát, 2:0. — Most me­zőnyjáték következik, veszedelmes helyzet egyik részről sincs, de azért a labda mindig a kocsordiak félpá­lyáján mozog. Kocsord igyekszik támadó akciót kifejteni, de képte­lennek bizonyul. A MLE csapaton látszik a rendszeres tréning. A 15. percben Weisz szökteti Bábelt, ez Pappot, aki a labdát a rendeltetési helyére: a hálóba lövi, 3:0. — Kezdés után ismét Weiszhoz kerül a labda és ennek a beadásából Papp a 22. percben védhetetlen jobbsar­kot lő és ezzel megszerzi Mátészal­kának a 4. gólt, 4:0. — Rövid 4 nak adja a labdát, aki belövi a 9-ik golt, 9:0. — A 28-ik percben Szondy beadásából Bábel ismét gólt lő, 10:0. — A gólok már teljesen unalmassá váltak. A KLE teljesen kimerült és csak a befejező sípszót várja, hogy levonulhasson a pályá­ról. Kezdés után a 29-ík percben Blau, a mátészalkaiak bekkje vé­delemből oly erősen adja a labdát saját kapusának a 16-on kívülről, hogy az nem számítva arra, kény­telen a hálóba engedni a labdát, 10 : 1. — A 34-ik percben Maro­zsán szökteti Weiszot, aki a 16-os jobb sarkáról lövi a labdát, mely a hálóba repül, 11:1. A gólarány a játék végéig meg­marad és mikor a biró sípja a já­ték végét jelzi, mindkét csapat ki­merültén vonul le a pályáról. A győztes csapatnak oly jó volt minden játékosa, hogy külön-külön dicséretet érdemelnek, kivéve Blaut, aki az eredményt az ellenfél javára növelte. így ő is rúgott gólt, ő rúgta a becsület gólt. A kocsordiak játékosai közül a center válott ki a legjobban, a többi játékoson meglátszott a tréningelés hiánya. — A „Magyar Kupa“ győztese, a profi l. liga 4. helyezettje Mátészal­kán. Folyó évi augusztus hó 10-én, délután 5 órai kezdettel, Mátészal­kán, a nyirmegyesi-uti sporttelepen lesz a Bocskay—M. T. S. E. barát­ságos labdarugó mérkőzése. A Bocs­kay felállítása: Farkas, Dr. Fejér— Molnár, Kevicky—Móré—Vámpe- tics, Markos—Vince—Teleky-Semm- ler—Mertin. — Ezt megelőzően dél­után fél 3 órai kezdettel lesz a Nyírbátori Football Club és Máté­szalkai Levente Egyesület barátsá­gos labdarugó mérkőzése. Az M. T. S. E. törpe csa­pata az elmúlt vasárnap mutat­kozott be és az Öreg-fiuk csapatá­val 2X25 perces tréning mérkőzést tartott. A mezőny legjobb embere a törpék centere Kálmán Bandi volt, aki az első félidő 7-ik percében 15 méterről védhetetlen gólt lőtt. Vadásztöltények sörétek és fojtások minden fegyverhez. Sport, céllövő és revolver lövegek. „HANGYA“ Szövetkezet Mátészalka.