Sportkiadás, 1956. július/1

1956-07-14 [0894]

Qriasi érdeklődés nyilvánult meg a Népstadionban a Középourópa* Kupa labdsnugjó mérkőzések iránt Bo/Ko/jné EO Szombaton délután a Népstadionban került sor a labdarugó Középeurópa KUpan c ét elődöntőjének visszavágójara, .Először a Bp, Vasas a belgrádi Partizán ellen játszott, majd a Bp.Vörös lobogó a béosi Rapiddal mérte össze tudását, A kettős találkozó iránt óriási érdeklődés nyil- • vanult mog es már jóval a mérkőzés kezdete előtt ^sürü sorokban özönlött a közönség^ 3/4 5-re, az első -mérkőzés kezdésére: ~ mintegy 8Q.0Ö0-on foglaltak helyet a lelátókon, A a Népstadionba, Bp.,Vasas - Partizán /Belgrád/ 6:1 /3:l/ —•*• - " 80.000 néző. Vezette: Macrt'O /csehszlovák/ ­Oóllovőkr Osdrdás /3/, Szilágyi x*i Bundzsálc és lelenka, ül etve "Markovics Bp. Vasas: Kom arás - Earpáti, Kontha, lelöki * Szilágyi IXVi • Bcrendi. - Raduly, Osordás, Szilágyi X*, Bundzsak; . . Lelenka, Paii^izan: Sztojanovics -kBclin;"Zebec, Lazarovi.cs - Pajovics,­. jbvanovi.es - Mihajlovics X., Bobok, Valók, KáLopo­rovics, Markovics Na'gyirommal kezdődött a mérkőzés és azonnal a ^hazaiak léptek fél'..tárnád ól ag^. A 2. percben QsoxdáB a kapusba Í l lőttia 3. perc azonban már meghozta a budapostioknok a vezetést, Raduly elfutott, beadását Bundzsák kapura lőtte,' s a védőkről visszapattanó.'lábdét Szilágyi X. nét méterről juttatta a halóba, i ,/l:0/. • • 4- - .'. '., - /Polyt.köv./ BE • v ' •