Sportkiadás, 1956. július/1

1956-07-01 [0894]

/Israőt döntetlenül vIgződött. .folyt/ Az olső felidőben eleinte a Partizán volt jobb. Félórás játok után a vendégcsapat is t" 1-r tá­madást vezototj; de jóit egyik fél sem ért el. Szünet után 30 fokos hőségben a játék irama csökkent. Ismét a Partizán vette át a játék irányí­tását, a vezető gólt a 72. percben mégis a Wackor érte cl Wagner H. révtn.Vl:0/ A gólra a vendéglátó együttes heves támadásokkal válaszolt, s két perccel a befejezés előtt Jocic révén egyenlített './1:1/ Jól játszott: Pelikán, Kollman,Smetana, illetve Zobeo .és Valók. A továbbjutás eldöntése végett harmadik mérkőzésre van szükség, amelyet szerdán bonyolítanak le. A mérkőzés sz in helye még bizonytalan, \ iV ,r-inülog Noviszid, vagy Zágráb körül száraitásba./JTl/ Országos bajnoki vizilabdamérkőzések Nemesi VG/cg Hr A Sportuszodában vasárnap oste az alábbi országos bajnoki viziiabdamérkőzésoket játszották lo: Bp •Kinizsi •Szolnoki Dézsa 6:2 /3:0/ Vezette: Boér Góldobók: Kárpáti és Szabadi /2-2/ Lomján és Jaskó, illetve Hasznos II. /2/ ¿1 rangadó hatalmas küzdelmet hozott. A * Bp.Kinizsi rainuon részében jobb volt, é még ilyen arányban is megérdemelten szerezte meg a győzelmet..A^z élelmezésiek gyors louszások után dobták góljaik nogyrószét. Bp .Vörös Lobogó - 3p .Honvéd: 3:3 /3:l/ Vezette: Keserű III. Góldobók: Kiss, SZÍVÓS II, Végh,illetve "\ Svéda /2/, és Németh' A Vörös Lobogó 3:1 után tartotta ugyan a labdát, de még sem sikerült győztesen elhagynia medencét. /folyt.köv./