Sportkiadás, 1956. június

1956-06-30 [0893]

A Rapd is továbbjutott a KK~ban Masz Hr/dg Hr 3 r a t i szL a v a , 1956. június 30. A Középeurópai Kupa első fordulójának másik visszavágó mérkőzését Sratistavában jászottak szom­baton délután. A Bratiselavai Szlovan 3:1 arányban győzte le a bécsi együttest, előnyét igyfiam tudta benozni, s ezért a Rapid jutott tovább, Brat iájával Szlovan- Rapid /Bécs/ 3il /0:0/ , Bratialavai Stadion, 50.000 néző .Vezette: Zsolt /magyar/. Mindkét félidő első negyedórájában a hazai csapét támadott inkább, a további játékrészben azonban a bécsi csapat irányította a J Tr^et. M 0 ravcsik és Kováos . "tizenegyesből lőtt gólja után már 2:0-ra vezetett a hazai együttes és a levegőben lógott a kiegyenlítés Hanap- ' jó lövéssel azonban szétzúzta a bratislavaiak éledő re­ményét. A 39. percben Hlavaty állította be a végeredményt, /MTI/ — . — /Nagyszerű küzdelmek az ipari tanulók..folyt/ Eredmények: lala öv ^nnv-/100,400,4xl00, suly és távol/: 1. 320.sz.sxá Sz.fehér vári SK 7999 pont Gránátdobás: 1. Kovács /201.sz.Dunakeszi SK/ 75«71 • . Uszóeredmények: 100 m. ifjú gyors: 1. Trimmer /317 szesztergomi SK/ 1:05.5 p 100 m. serdülő gyors: l.Kun /Bp.9 sz.SK/ 1:03.6 p. yl 100 m .S erdülő mell: 1. Korponai /Eger/ 1:26.7 p f [Magyar Országosl /f Qly t # köv j í Levéltár