Sportkiadás, 1956. május

1956-05-27 [0892]

Sipos nyerte .folyt. A két napos Budapcst-^zombatholy-Budapest 482 kci-or országot! verseny gy 52 te se aipos lott. Ar.nnényo 13:19.ö5 6 2. / Török* /2B,QZ* Épitök/ 13:19.55 1 6 3. / Szabó /Bp.Dózsa/ 13:19.6 6 ó 4. / KU.0sora /Bp.Törekvés./ 13:2o ó 5. / Csoaor /Bp.Honvéd/ 13:21.46 ó 6. /Albert /Bp. Kinizsi/ 13:34.12 ó /MTl/ — • ­izusza két góljával győzött a Bp. Dózsa Bo /Kb Bp.Dózsa-rCsepeli 3asas 2:1 /1:0/ népstadion 4o<.ooo néző, vezette: „(igó Góllövők: Szusza /2/, illetne Molnár Bp.Dózsa: Komáromi- Aajna, Kiss II., Farsang,-Halmai, íelle? -Zsámboki, Virág, Bcrsányi, Szusza, Tóth J^epeli Vasas: Tóth I.-Kóczián II» Mednyánazkl, Takács,-Ughi, Kleibén­Tóth II., Gondos, Keszthelyi, Molnár, Fenyvesi Változatos g t .ors játékkai kezdődött a mérkőzés. A 9« perőben a csepeli védők szaoálytalankodása miatt s zabadrugáshoz jutott ». Dózsa* Szusza 25 méterről védhet etlenül bombázta a bal sarokba c Jünt.tő't. 1:0. Ezután csepeli rohanok következtek és Klóiban, majd :Ceszthelyi lövése jutott kapu mellé. A 25. percben n csepoli védelem hibájából Zsámboki korült jó helyzetbe, do 7 méterről Tóth I. kozébo Lőtte a labdát. Bzután mindkét oldalon sok támadás bontrk ózott ki, do a Dózsa sokknl voezélyosobb volt, mint ellonfolo. A 32. percben !k>th _» boadását Virág kapásból mollélőtto, majd 4 peroool később Mol­nár labdája a folcő lécről pattant vissza. A második félidő olső osoményo a csepoliok jó helyzete volt, do Fenyvesi kapu mollé leüld te a labdát. Az 54. porcbon a Dózoa i 3t« odik gólját lőtto/ Tirág átadását Szusza a hálóőr, perditetto. 2:0. tlzután a Dóaea térfelén is sokat folyt a játék, do a ooopoli csatárok evés jó hlyzetet tudtak kidolgozni. Sgyodül Molnár jelontott 1 vo­izélyt a lila-fohcrok kapujára. Az 58. percbon Molnár lövéso a felső lapufát találta ol, majd ellaposodott a Játék. A félidő utolsó negyed­arájában lott ismét élénk a küzdelem. A 75. perebon Molnár Keszthelyi 'trdásat joebldobal laposan rúgta a hálóba, 2:1. A gól follo Ikes itatta i osepoliekot, a mőrkÖzSs utolsó perceiben támadtak, de az afiivnnlitóc