Sportkiadás, 1956. április

1956-04-02 [0891]

D©f ejeze-dött'a jjIFA IX .nemze tlcó zi ifjúsági labdarugó tornája Bo/SaK/Sz VG Hétfőn délután a II, ó.s IV.csoport utolsc fordulójának mérkőzéseivel befejeződtek a j^IEA IX*nemzetkozi ifjúsági labdarugó tornájának egy hétig tartott küzdelmei. Az utolsó játéknap részletes eredményei a következők: II .csoport: Lengyelország - Jugoszlávia 1:1 /0:0/ Üllői-ütj 2000 néz 3 .Vezette : Zsolt . Góllövők: Drozdziok, ill. Galic Lengyelországi Kernek - Monica, Oslizlo, Kawula ­Bienkowski, üieroba - Gadecki, Zapalski > Szlagowski, Drozdziok, Kowak Jugoszlávia: Liloradovic - Rus'imir, Berglez. katic ­Aljinovic, kuskovle • 71 opada, i&obuear f Durkovic, Berek, Galie B'agy Iramban, változatos játékkal indult a mérkőzés* eleinte a lengyelek vezettek ötletes támadásokat, különösen Kowak révén. Az első tiz perc után azonban ella­posodott a játék ás a félida vé 0 éig csak mezőnyben folyt a küzdelem. Mindkét kapu előtt adódtak gólhelyzetek, de a támadósorok nem tudták kihasználni, A ő£» p-ben a lengyel csapatban ozlagowski helyére Matyszczak állt be, mlg a 3o. p» ben a j ugos zlavoknál Zlopacat Redó váltotta fel, Szünet után a szélt él támogatott lengyelek D erőteljes támadásaival folytatódott a játék, a jugoszláv védelem azonban keményen és jól rombolt, Az 58.p-bon Körnek megsérült és helyére Mainko állt be a lengyel kapuba. Az utolsó tiz percben a lengyelek hatalmas hajrába kezdtek ós a 73, p-ben szép támadás végén Drozdziok 5 materről hátra­húzva küldte hálóba a labdát /l:0/. A jugoszlávok elkeseredett támadásokkal válaszoltak s az utolsó percben Muskovio szabad­rúgását Mainké kiejtette, a szemfüles Galic közelről hálóba lőtte a labdát /l:l/,K3Zd3sro már :nm is volt idő, /folyt.köv