Sportkiadás, 1956. március/2

1956-03-30 [0890]

/A nemzetközi,.. .,.,5,folyt./ SZK/Jné SZK Német Szöv.Köz társ., - Bulgária 1:0 /0:0/ Székesfehérvár; 8000 néző. Vezette: fehérvári Góllövő: Meyor Német Szöv. Közt.: Saüor -"lochnor, Büslimann, Zimmömann ­Eotzik; Micko - Schmidt; Moyer, Wisnowski, Borz; Krausc Bulgária: Gorolomov - Ayculov,.Kostov; Mitov,- lazarov, Bolcsev - Martinov; Xgnatev; Malinov; Koecv, XÜov Az első porcokben a bolgárok kezdeményeztek töbeet,' majd változatos játék alakult ki. A bolgárok hosszú, erőt-ljos labdáiéra épitott támadásokból teremtettek gyakran veszélyes helyzetet a német kapu előtt,, mig a németek inkább lapos összjátékkal köz elitették mog a bolgár kaput, A 15. percbon Schmidt $ó labdáját Gorolomov szerezte mog Wisonowski alól, A következő percekbon bolgár ellentámadások alakultak ki, do a védők mindig jól közbeavatkoztál-.. A 33, porcban a németek­nél Schmidt helyett Olk állt be, mig a bolgároknál Bclcsevot Kosztov váltotta f w l. Szünet után eleinte a bolgárok rohamoztak, majd a nemet csapat lendült újra támadásba, A 68, percben meg is szerezték a vezetést s egyben a győzelmet jelentő gólt. Jobboldali német tánadás után Meyer jól ugrott ki a védők közöti és a kifutó Gorolomov mellect a hálóba továbeitotea a labdát /1:0/. A gól után a német csapat inkábo biztonsági játékra törekedett, A játékidő végén a küzdelem hevében Martinovot utánrugasért a játékvezető kiáll.itotta. A tiz főre csökkent bolgár csapat olkoserodetton harcolt a kiegyenlítésért, de a j német véuelem jól állt a lábán, s sikerült megakadályozni a | góliövéi kísérleteket. A mérkőzésnek inkábo küzdő jellege domborodott ki,mindkét részről a védelmek játszottak kitűnően. Jók: Lohnor; Buschmann, Y/isonowski és Meyer, illetve Kostov, Kocev és Hijev.