Sportkiadás, 1956. március/2

1956-03-30 [0890]

/A nn&zotközi. i»»••*• -ölyt_/ BO/SzZ/jné SZU hibájáBól Houtto megszerezte a franciák voz-tósét /Sjl/. lovábora is veszélyesen támadták a francia játékosok és a 39, porc bon Houtto a haxffladik gólt löttc /3;l/» Szühot után jóiramban kezdődött a ját ék 7 eleinte a franciák vezettek ötletes ós formás támadásokat; mégis az~ 53, percben majdnem a balgák értök el gólt; de a kapu előtti kavarodás után a francia vádolom fölszabadított; Ezután a bOl­gák irányitották a játékot; az 58, percben Dubois. majd a 60, percben Goyvaerts hagyott ki nagy gólhelyzetet, A 62# porcbon góllá értek a belga támadások Van do Vijvcrt kicselezte a francia védelmet es beadását Mantosl a hálóba vágta /3i2/» A gól még jobban follolkesitctbc a-bolgákat ós állandóan roha­moztak, do az ogyonlités már nom sikerült, A mérkőzés végig jóirmiü játékot hozott és kielé­gi -ő volt a színvonal is„ Az első félidőbon a franciák , a másodikban pedig a belgák támadtak töboot. Jók! lail&andior, lylinski; Hoel; Houtto,­il-otvo Nicolay, Busschots, Smoyors és Mantesl. xxx Olaszország -"Saar-vidék 3:0 /2:0/ Sztálinváros, 5000 néző.Voz:,tto • Major IT, Góllövők; Dell Omordamc; Fogli, ávloschino, Olaszország: Duoatf - Martinolli, Gastelletti - FOgÜ, Napoleonj Hicolini - Fasootti, Orlando, Dcll»Omordame, «* Moschino, Baruffi. S aar-vidék ; Koca - Henzel, Hertel; Mathieu - Fink; Wassmuth-, Schuliz; EnglesfWaller, Speicher, Biokelmann,