Sportkiadás, 1956. március/2

1956-03-29 [0890]

/k FlFA-toma,,, ..5,folyt./ tud/jné £0 % Végig sportszerű, keretek között mozgott a küzdelem. A törökök kis szerencsével győzhettek volna. Jók: Dorner, Tschöp, Stöcker, illetve C-elal,­Ogün és Gündüz Tüksel, xxx Lengyelország - Ausztria 3:2 /2«l/ l.a...»..^.>a.-».......... - — —— Cegléd, 4000 néző. Vezette; Bankó Góllövők; SzlagovíSki, Newak ós Gadecki, illetve ' Safranek és ~ Gra,sscrnauor~~/ll-osből/ Lengyelország; Körnek - Monica,- Oslialo, Kawula - Bienköv/ski, Szymczyk - Gadecki, Drozdziok, Szlagowski; Leütner, ílowak, - ~" • Ausztxla; 2?aukner - Mitterhoi z er, Hámmprle, Antrioh «* Puffer, Hubo'jpts- Lahner, Spalt, Fürst, Grassermauer, Safranek, A lengyelek már az első perchen megszerezték a vezetést. Váratlan támadás végén Nowak beadása* a hibázó osztrák védők mellett ^Szlagowski .a hálóba továbbit ott a, /l:ű/. A gól után is a lengyelek marac.tak támadásban és a 8, pércben Nowak Hámmorlc hibájából "csapat a második gólját lőtte /2:0/. .Ezután Ausztria fiataljai erősen fel javultak, többször veszé­lyeztettek és a 21. p -rebon Safranek szépkett /2:l/. A félidő utolsó percoit ismét lengyel fölény jellemezte. . Vált okozó, élénk iramú játékkal kezdődött a~ második félidő és az 53, percbon Gadecki a lengyelek harmadik gólját löttc, /3:l/. Az osztrákok nem adták fel a küzdelmet, Nagy erővel és lelkesedéssel harcolták, de csak ll-esbol tudtak ujabb gólt elérni, A 76." percben a kitörő Fürstöt sza­bálytalanul szerelték és a megitélt 11-est Grassernauer lőtte a hálóba /3;2/. Ez az eredniény már nem változott, > 7