Sportkiadás, 1956. március/2

1956-03-29 [0890]

jL FIFA-torna második napja tud/KO/Jné KO ösütörtökön^délután négy mérkőzéssel folytatód­tak a FIFA IX. Nemzetközi. Tf'-usági Labdarúgótornájának küzdel­mei, Ezúttal is e gy mérkőzésre Budapesten, háromra pedig Vidé­ken „ került sor, A legtöbb találkozón eles küzdelem, heves" hare- alakult ki. * Részletes jelentések: Jugoszlávia - Románia 1:1 /0:ü/ Győr; 5000 néző. Vezette: íósa~ Góllövők: Galics, illetve Mftteianu Jugoszlávia: Radovics - Marfis ícs, Borglez, Jukics - Aljino­vics, Muskovics - Zlopaca, Berek, Vukotios, Burkovics, Galics. Románia; Sfetcu - Schv/eininger, Stancu, Muresan - Mihaj­lecu. Jenéi - Anglael, Mateianu,' Dridea, Dumitrescu; . fublic, A jugoszlávok kezdtek nagyöbo lendülettel, de hamarosan kiegyensúlyozott lett ajkatok, %ndkét oldalon sok hiba osúszott a csapatmunkába és iiikáho egyéni kísérletezések jellemezték a küzdelmet^ A támadósor 110 sszu ideig alig-alig jutottak lövéshez. A 32. percben a románoknál Dumitrescu helyére Rab, a jugoszlávoknál Zlopaca helyére Globucár állt be, A félidő tuolsó perceiben már kibontaközött egy-két formás támadás, de özek er e dmfénytelenek' maradt dk. Szünet után fokozódott az iram, Bloször a jugosz­lávok, majd a románok veszélyeztettek két-két alkalommal. Az 53, percben a kék mezben játszó jugoszlávok megszerezték a veze­tést. Formás jobooldali támadás végén Berek középre ívelt es a befutó Galics futtából hatalmas lövést küldött a bal felső sarokba /l;0/, Ali g-t olt el két perc és a románok egyenlítettek. Baloldalon futó román támadás végén a jugoszláv kapus kifutott ós a jóütemben érkező Mateanu közelről egyenlített fl.il/ 9 A 60. porcban Galics ujabb ves-tést szerezhetett volna osapatának, de hatalmas helyzetbon a román kapusba lőtt. A mérkőzés vége-fülé a jugoszlávok némi fölénybe kerültek, do ezt non tudták kihasznál­Vl-Í L