Sportkiadás, 1956. március/2

1956-03-28 [0890]

Megkezdődött a nemzetközi ifjúsági labdarugó torna KO/Bo/Jné Bo Szerdán délután megkezdődtek a F2PA iX.Nemzetközí Ifjúsági Labdarugó Tornájának küzdelmei. Az első napon a I. és TXXt csoportba sorsolt csapatok játszottak, Bgy mérkőzésre Buda­pesten, három találkozóra pedig vidéki városokban került sor, A legnagyobb érdeklődés a Budapesten megrendezett Magyarország - Német Szövetségi Köztársaság-mérkőzés iránt nyil­vánult meg, amely nagy harc után, gólnélküli döntetlen credmóny­nyel ért véget, A Hungáíia-uti pályán 15,000 néző üdvözölte a ki­futó csapatokat, a felsorákozott játékosoknak úttörők virág­csokrokkal kedveskedtek, A~magyarok bordó mezbon és fehér nad­rágban, a nyugatnémetek pedig fehér mezben és fokote nadrágban játszó ttak, Magyarország - Német Szövetségi Köztársaság 0:0 Vozette; Pósa Magyarországi Várni di - IríLpták, Nemes, Kovács - Mnkai," "Hanek ­, Szálai; Kaszner," Sztáni,- Matesz, Povázsai Német Szöv,Közt-{ J&gcr - lachnor,- Zimmormann - Blum, Busohmann,­EttEko - Schmidt; Moyer, 01k,_Bcrz, Laszig, Mindjárt a játék-elején Sztájti veszélyeztetett, de lövése Jager zsákmánya lett. Az első negyedórában kiegyen­lített ' , V V játék folyt, némi magyar fölénnyel, A 8,percben Povázsai nagy helyzetből fölé lött, Mindkét csapat játékosai több átadási hibát vétettek,- a csatárok nom játszottak elég öt­letesen s igy a védelmek megakadályozhatták a veszélyes helyze­tek kialakulását, Az első felóra után a vendégcsapat is több tervszerű támadást vezetett,- amelyek motorja "az ol acsonytormotü, kitűnően képzett Moyer volt, A 53, percbon Micko nagy lövését Várhidi nehezen hárította. Négy porccel később Kasznor helyérc Keresztes állt bo.