Sportkiadás, 1956. február/2

1956-02-29 [0889]

Gyozememr ol fejeztek be közel és közép-keleti vendégszereplésüket a magyar labdarugók NGy/Hr/jné Hr "• a Szerdán délután "BeirmtO-­1 ! Libanon válog. -tottja elkeni mérkőzéssel befejez ödött a magyar 1 bdarugók 06 akti ott egy­hónapos köéol- és közép-keleti vendégszereplése. Az utolsó mér­kőzésen biztosan győzött Bud .pest válogatottja, Budapest vál, - Libanon vJ.. 4:1 /2;ü/ 20,000 nezo, Vezetto: Nalbandion /libanoni/ Góllövők: Macii os, Puskás és lichy /s/, illetve Meurod, , / Bud ix st vs.1.: Ilku r. - Sárosi, M-trai, L ltos - Bozsik, Szojka - Osordás, M.aohos, lícny, puskás, Hidegkút i — A mérkőzés iránti h.-ta mas érdeklődésre j i leuzó volt, Hogy a nézők többsége órákkal a találkozó kezdete előtt mar elfoglalta hely été Nagy lelkesedéssel kezdtek a libanoniak, de hana» rosan Boápest v-logatott ja vette át a Játék irányitasát és végig nagy fölényben játszott, A libanoniak kilenc emberrel "védekeztek és csak két csat ..rt hagytak elől, A magyar fölény sokáig ...oddőnek bizonyult, m .rt a csatárok sokat pepűoseltek,* nem vállalkoztak lövésre és sok gólhelyzetük maradt kihasználatlanul. A SS, porc* b-n négy materről M-chos rúgta az olsŐ'gólt, majd a 42. perőben L nto s átadását Puskás értékesítette mint o gy 8 méterről, /2 ;0/ * A második félidőben Osordás helyett Buzinszky v játszott jobbszélsót,' A játék képe ugyanolyan volt, mint az első félidőben, a libanoniak védekeztek a magyar csapat pedig a kapu előtt erőtlennek bizonyult, A 60, percben Bozsik helyére Szabó ai.lt , iügy perccel később Zlourod, a libanoni középcsat«r a védők hibájából elfutott és a kifutó Tlku m • iisbt a halóba lőtte a labdát /2:l/» A 64, ós- a 84, percben íichy két távol? lövesse.: állította be a végeredményt /4:1/, VG