Sportkiadás, 1949. december

1949-12-22 [0821]

/Ünnepi úszóverseny .. .4.folyt./ MO/AR/AR RA Nagyiramu izgalmas mérkőzést vivott a kót csapat* Az első percekben Goórt ós Holbát,majd lomhőnyit ós Somhegyit állította ki a játé leve zető. Az 5. percben Szívós lövése a kapu­fáról pattant vissza. Nem sokkal később Spliosz úszott le ós megszerezte az UTE-nak a vezetést. /l:0/ A következő percben Goór átadását SZÍVÓS lőtte a felső sarokba,/í: 1 / A II. félidő elején Goór és Lemhényi került a part­ra. Ezután Kislógi és SZÍVÓS lövése vágódott vissza a kapufáról. Egy fél perccel később Gyarmati lövóee is a lécet találta cl. Aztán Somhegyi átadásit SZÍVÓS a hálóba továbbította, H:l aaVa* sas javára. A gól után Somhegyi visszahúzta Splieszt, ezért a játékvezető a Vasas játékost kiállította, # Az UTE nem tudta kihasználni az emberelőnyt, sőt majdnem a Vasas ért el ujabb gólt. Ezután Holba került a partra, majd Szívóst állította ki a játékvezető és az eredmény már nem váltó zo tt, MTK - III, kor. Textil 3:0 /2:0/ Vezette: Raj ki. MTK: Antal - Vizvári, Sárszegi, - Svéda - Szívós II., Gulyás, Salamon« III. kor. Textil: Győrfi - Peterdi, riolop, - Barta­lis - Hámori dr,, Kalapos, Gergely. A minden részében jobb MTK még nagyobb arányban is győzhetett volna. Góldobó: SZÍVÓS II./2/, Gulyás,, Az ÉJCKz által az ünnepi pontversenyre fölajánlott tiszteletdíjért a pontszámok alapján 135:136 arányú holtverseny ál­lott elő az BTC és az Előre között. Az olső helyek alapján is holtverseny volt az eredmény, a második helyek alapján az ETC-t illette volna meg a dij. Döntés később történik,/MTI/ -.- |^ VÉGEI