Sportkiadás, 1949. november

1949-11-13 [0821]

Nagy küzdelem után győzött a Vasas ós az MTK N & i/Mo/Sz Ka Vasárnap este a Nomzott Sportuszodában folytatták a Sikotnómák országos úszóbajnokságát„ Eredményekt ' ' ; • 400 m, gyors! 1,Kovács 5;33,5 p,, Országos sikotnéraa csúcs, 2„Boros 5:33,8 p* ' 100 m, férfi mailt l*Peloz 1J_25,S p k Országos sikotnéraa csúcs, 2,Orbán l:33i6 p» '' 100 m» II,o,gyors} l^Traské 1*29 p„, 3,Kovács 1:31 p, r 3*Csizilla 1>31,8 p* ' '{. 56 ós 2/3-m, ÍIIío r gyorsí l.^Takács 1:11 p*, 2,Vida 1:15,4 p.», 3,»Márton 1:16;8 Pé . 3 x 100 m # női vogyos váltót 1* 3SC 5:25 p, ' 100 fórfi pillangói l.Polcz lj32;8 p,, 2 # 0rbán lj_45 p,; Az úszószámok után kót Budapest-bajnoki vizilab­da mérkőzést bonyolított ak le „ A Vasas és az MTK is csak nagy küzdőiembon tudott győzni, Vasas *> Előre 418 /3;0/ Vezotto: Gáti, Vasast Jeney-Szal ai, Kiss-Somhogyl-KotráSjGoár,Szuohy t • Előre; Mozei«Egresi, König-Kocsis-Zahumenszky,Kánásy.dr,Hajduk, A Vasas fergeteges iramot diktált- az első félidőben és kitűnően játszott, Pordulás után erősen feljött az Előro, Góldobót Goór /3/, ós Szuchy, illetve Kánásy dr. /2/, MTK - MTE 3t2 /L:2/i Vozettot Baki, MTK) Antal-Vizvári'/Sárszúgi«Szivos II.••Salamon,Horváth,Gulyás,' CTTET Bánf ai II.»-Bánfai I, ;iiuli«Ernsz t-Patyi, Bánfal III, /Kőszegi, Az első félidőben az MTE határozottan jobb volt erősen megfiatalít ott ellenfelénél,' a II, fólidőben az MTK védelmi hibák révén szerezte meg a győzelmet.» Gál dobat Gulyás /zj ós Sárszogi;' illetve Bánfai III, és Bátyi* Barátságos mérkőzés: MKH3E - Siketnémák 2:1 /í.i0/ Vezette: Takács, Góldobót Borbély 11. ós Róthonyi, illetve Dériyi* AíTl/