Sportkiadás, 1949. augusztus

1949-08-15 [0818]

/Boldog vagyok, hogy ezzel., .1 .folyt./ Mo/Sz/3H RA Rajt utáh rögtön Székely Éva állt az élre, 50 fa­néi 34 mp volt a részideje, loo m-nél Székely két testhosszal vezetett az ugyancsak magyar Stefán,Judit előtt, aki ugyanennyivex volt a skót Munro és a magyar Nagy Éva előtt. Székely loo-as részideje: 1:13,2 p, 2oo m-nél a magyar bajnoknő részideje 2:34,2 p volt és előnyét 20 m-re növelte. Továbbra is hatalmas iramban úszott és 3oo m-es részideje 3:58.2 p volt,amely uj oraz á­gos magyar csúcseredmény. Stefán biztosan tartotta a második helyet. Székely Éva hatalmas hajrával a közönség nagy üdvrivalgása közepette majdnem egy teljes uszoda-hosoz előnnyol ütött a célba, A harmadik helyért^Nagy Éva elhúzott a skót versenyzőtől, az utolsó tiz métert rrzonban nom birta ós a jól hajrázó skót uazónő ogy karcsapaasal mcgolőzte. Székely Éva világbajnoksága után a következőket mondottal Z folyó küzdelem során - Boldog vagyok, hogy sikerült ezzel a világ­bajnoksággal is öregbíteni a magyar sport hirnevét. Mindent edzőmnek, Sárosi Imrének köszönhetek, aki biztos volt abban, hogy ilyon kiváló idővel nyerem a versenyt, 2oo m-es férfi mellúszás: 1949, évi Főiskolai Világbajnok :Pavlioek /Ausztria/ 2:48,3 p, 2, Komadal /Csehszlovákia/ 2:49.4 p, 3. Lukács /Vagyarorszag/ 2:52.6 p, 4. Haránt /Csehszlovákia/ 2:53.4 p, 5. Végváry /Magyarország/ 2:54.4 p, 6. Hedvig /Magyarország/ 3?o7,2 p. Az első öt helyezett ogyvonalban küzdött az• első loo m-ig egy hajszállal P avlicok fordult elsőnek 1:21.8 p-ol 150 m-en jcét t03thos3z. volt . az osztrák versenyző előnye .Végváry, Haránt ós Komadel szorosan a nyomában volt LukácSSS-X* Az utolsó métereken az osztrák versenyző erősen vissza­esett, Komadel hat el ma 3 hajrát vágott ki, de az osztrák előnyét már nem tudta behozni. Lukács kitűnő hajrával verte,a végén teljesen elmerevedő Végváryt. Verseny után Pavlioek a követke­zőket mondotta: - Életem legizgalmasabb versenye volt. Az els5 loo m-en lassan kezdtem, mert nagyon tartottam Komádéitól és Végvárytól. Minden erőmet a-hajrára tartogattam, örülök, hogy sikerült Budapesten győznöm. Hálás vagyok a népi demokráciának azért a lelkes fogadtatásért és ellátásért, amelyben részesíte­nek, csak nem tudom, miért ' #osodálkoznak a pincérek, hogy versenyző létünkre három adagot eszünk? -j» /folyt.köv./