Sportkiadás - Olimpiai Hírek, 1948. július-augusztus

1948-08-09 [0815]

I kormányos kettős evezőseink brozérmet szereztek. <i Za/Sz L o n d o n. augusztus 9. Hétfőn délután' oonyolitották le az"evezősgversenyek döntőit, l-ágyar ország már csak a ' kormányos ketté ős evezős ver­senyben szerepelt. A hármas:döntőben evezőseink meglepetésre a harmadik helyén végeztek^, A kormányos kettős "evezős bajnokság eredményei; •*"l.Dáí\ia'g/5'edersen.Honriosen-Anderspn kormányos/ &:00»5 perc, 2". 01 asz ország /Srtoffe .Tarlso-Badi kormányos/ 8:12,2" ne ro, S.Iiagyar­ország /Szenaey,£sitnik-Simonyl kormányos/ 8:25,2 perc, .A Thomzén lefolyt versenyben a dánok Könnyen győztek három hosszal az ola szok előtt érkezte k célba és Magyarország négy hosszal követte az ola azokat . . Ausztrália "" 'i nyerte az egyes evezős bajnokságot. ti Za/Sz L o n d o n. augusztus"9* " Az egyos evezős bajno&ág döntőinek oredményo* - Olimpiai bajnok: Wood"/Ausztrália/ 7:134.4 porc," 2;í?issc /Uruguay/ 7:30.2 perc, 3,Gátasta /Olaszország/ 7:51.5 pero.*. Anglia bajnok lett a kora anyós nélküli kettősben. % Za/Sz L o n d on, augusztus 9. kettős cvezöS'bainoIooa0- dentőj ének-ereámenyc ; liAnglia 7:21.1 perc E.Svájo 7:23,9 p.. 3.01aszorsság 7:ol.5 perc. ' . . . ju< # — • '4 — * • •— 4 Olaszország nyerte a kormányos nélkkuli négyest. 4 Za/Sz L o n & o n, augusztus' S. A kormányos /négyos evezős Dajncksag-döntő inal: eredménye; ­• '- Olimpiai Wffro'k; Olaszország 5:39, 2. Dánia 6;43.5, 3.USA 6:47,7 pero. j[ nélküli — - — • — ~ - ­A magyar Farkas kikapott, % Za/Sz L o h d. o n, augusztus '2. Az ökölvivás "olimpiai bajnokságnak olső fordulójában a " ­pehelysúlyban a magyar Farkas pontozással vereséget szenvedett Formcntí tél /ülaaoorazág/, farkas kiesett a további küzdelemből. ^