Sportkiadás, 1948. május-június

1948-06-06 [0814]

Á magyar sportoló ifjúság vas srnapi s zabadság ünnepe III. folytatás. YG/m A negyedik percben Marcoa helyett Barta állt bo a; román csapatba.A 10.percben Mé's'zaroá elől szelte fél a labdát Márki ka­Í us. A lB.percben Bgresi beadás át Riskás' meg szereste márki elől, de fölé ott. A 13• percben Bözsik szabadrúgására Puskás-ugrott fel és fejéről védhet etlenül szállt a hálóba a labaá./4:C/. A 17, percben Bozsiklabdá­ját Kocsis Bgresí elé tette,aki mintegy 3.5 méterről remek lövéssel a hálóba küldte a labdát,/5:0/« Kocsis vezetésével a magyar csapat szebb­nél szebb támadásokat indított a. román iapu allcn. A 22, per eben Kocsis egyedül 'elfutott és a kifutó Márki mellett'a jobb sarokba lőtt ,/6;0/. A £4. percben Puskás lőtt a román kapu felé. k 26. peraben Kocsis a lab­dát la állit otta, remekül kiugratta Bgrosit ás a Szélső rögtöni lövése a~ román lepu hálójába szállt. /7:0/. A 33. porc bon Kocsis szép lövését védte Márki*A 37. percbon Bgrosi.bombolövéso a lupu mellé száll t-.A ro- • mán csapat kétségboosotten küzdött,do a magyar csapat védelme mindig a kellő pillanatban szállt szembe a román csatárok támadásaival .A 38.porc­ben Mari an lőtt kapufát.A magyar csapatba* ezután Puskás lett a középe csatár»A 40. per eben Puskás lövése a-kapufáról patt art vissza, majd Mészáros küldte lövését a román kapu föle; A 41.percben Tóth III.lövését Márki Kocsis elé ütötte,aki a labdát vádhetotáoml a hálóba iuttatta,/8:0/, A 42. percben Kocsis beadásával Tóth III. elfutott, a széls ő Puskasnoz látszott,oki laposén a jobb sorokba küldte a labdát./9:0/.A közönség lelkesen biztatta a magyer együttest a 10 gol elérésére, ez azonban már »em sikerült. r ' " ' A válogatott nórkőzé s. előtt .bonyolító tt ák le a férfi rúdugrást,melyben l.Ictt Homonnai /Vasas/ 395'cm-mel, 2.Zsitvai /TFSB/ 380 om. ­.; A félidő ssün étiben futották le a 80 méteres női gátfutást,eaöliben l.lott'%armati /Vasas/ 12>2 mp,országos osucs.2.Io­vács-Bimo /mm/ 13.2 mp. ,3.Szüle /Szokszárd/ 14.2 rap. '„ , . .' . 200-notoros férfi sikfutasban l.ösá nyi /üTB/ 22.4 mp. 2..Goldoványi /i.IAFC/ 22,7 mp« ,3 Jíogyosi /KA03/ 23.6 mp. Magyarország/B-Románia/B válogatott labdarugó mérkőzés. o- VG/m Bucarest , június 6. Vasárnap délután a CEt stadionban 23.0Q0 néző" előtt űonyoxitqtták le a "Meg yarország/B-R ománi a/B nemetek közötti válogatott • labdarugó aámezest,amelyet a mar-gyár csapat íregérá emelten 3:0 /3:ö/ arány- . ben nyert meg. Játékvezető Króner /Koránia./ - ­A két nonzat lumnussainráx'el játszása után a román ; csatját tagfel. virággal üdvözölték a magyar jáákos eket, akik azt a közönség köze szórtak* ^ /Folyt .köv,/