Sportkiadás, 1948. május-június

1948-05-01 [0814]

/ A sportolók májas slsejsi ünnepsége. 1. faivt./ L^y^rország-AUwZt^is 6:3 /4;1/ j/Ttizz;Vik közötti váio?s tott női kézilabda msrj&ozes* Játékv zeto: Koío^s,, A rda^ya'í női együttes nagy msgi-p 'tésre simán győzte le az osztrák - világbajnok' ceap-tot> Az © isö félidőben Kiss Magda kát, KÍSÍ kláris és Vár a diné egy-igy gólt dc-bott, az osztrákok részéről Sosing így góllal szépített. A'második félidőben, ig-n szép és élénk küzdslem alakult ki* Váradiné és Kiss Magda góljaival már 6: l-re vezetatt a magyar együttes, amikor Schulzbecher és Suiztnberg egy-egy gólt dobott* így végeredménye.n a magyar női együttes 6:3~ra győzött, Ausztria-i^g^r ország 6 :5 /!:£/ HJH-Z - tek közötti válogatott férfi kézilabaa msritőzes. iíégy -z-r nszo. Jatekv-z- tő : Ziegcr. ^lénkirarnu volt a játéke k vzctö gólt az osztrákok érték cl a 16. p-b-n Unt^rsb rg_r révén /i:0/. Az osztrákok azonban nrm so­káig eruih-ttek e v-z- tésn. k, m rt a köv. tk.ző pr rob cn Varga védh* t. t­In dobásával a magyar, csapat . gy nlit: tt /l:l/. Az osztrák kapus- ­ragyogóan védett s mintegy 7-8 veszélyes lövést hárított el. A 25 # p ben Molnár szabad dob'ása utat talált a hálóba/l:2/. Félidőben változtattak a m::gyer osspet összeállításáii, mart szünet után Otte hslystt Socss, Karafa helyett pedig Endrödi játszott, AZ e lsö percben Szabó góljával már l;3-re vezetett a magyar osapat,it két p-jre múlva 13 m-es büntetőrúgás nyomán Sirk szépített az eredményen J2i3/ Az osztrákok tovább támadtak ás a ll.p~ben Unterbergcr góljával kiegyenlítettek /oco^zután heves magyar támadás köv-.tk.z tt és a 13,p-"c-n Szabó szép góljával ismét a magyar csapat futott v.z .téshez ./3:4/. A köv- tk zö p rabja Scliub.rt kiegyenlített /4:4/. Szutái: f. l;.ött.k az osztráitők s Unt .rab rg r szép- góljával m6gaze­rezték ö vezetést. <áb.p-b-:n az c lör húzódott H-:llcr ugöbb gólt dobott /6:4/. A mérkőzés utolsó gólját a 27.p-b'"n Molnár dr. szo£\ztc« A icézilabda mérkőzései: után került sorr8 3 belgrádi Metalao és a magyar Szak szervez eti válhatott laprugó , , mérkőzés ére, -amelyet 60Uű"náző előtt Sassy vezetett, A Aét csapat a következő össze­állításban játszott: iíetalac: Kh-szevics-Filipovios, Popovics-Csirícs, Zivkovics.i Velicskovios-Stankovics,3=berski,3andics,líutavdzsi0 3,Bslogrlics. Szakszervezeti válogatott; üuzsa-Tamásj Herédi-Urhegyi,Moór,i Ma rik-llovszki, Borbély*. Bóois,Zsolnsy,Fürjes# A tiegyar csapat vezette az első támadásokat, A e.p-ben Fürjesnek volt jó helyzete,de ka^u mellé lötts a labdát. A jugoszlávok gyors támadásokkal veszélyeztették' a nagyarl kaput- \. /Folyt,köv./ r\