Sportkiadás, 1948. március-április

1948-04-11 [0814]

/ló v-* r s ; áy • Fo ly t. / JJUUra t. livérok hr*r.aie*pj*/lflk}p m,/r 1,H oltv rs ínyben': Sáetán /Simios/ és Cilia /Gtrtai/ 3»Bogár n, /Poasonyi/ F,rn.?arf rn?os, Roziin, Kép 5. i?cxy,lips^ ,Xuxus, V-svár, Titikc, Holtf ».*SÍ ny, 1 l/2-hossVl harrrdik* gatyxito 3 -futó : Sátán-^ogár II. 39, Oilie,Bogár II. 47, X.Ápriiioi hr-ndiaop /&0O0 m./í l.Tr%mpli /c-ut *•!'/. 2,lurkó ./Sz~ntgyörgyi/, 3«Amon.do /Toltschik. T'öbo lö n.m futott, y;jho sasai ny^rvc^-St hosts^diJ. hrrnaé'ik, - 4 ­BB I, labdarugó mérkőzés k 1. folytatásé Mo/Mo Salgőtarjáni BTO - Csep el 2:0 /l:0/ . Salgótarján, 5000 néző. JátékTo¥c : £oTTrFrTFgőziT; Nagy iramú szép-mérkőzést vivott a két csapnt. A hazaink támcltsk többet, le lkcscbbok is voltak a megérdemelten sz'rczték mag a két pontot, A coapeli védelemre nagy nyomás n'hozodett, s ezúttal nem is játszottak válogatott formában a hátvédek, A 4, percben vezet­ték az első voszélyos támadást 6 tarjánirk, Kiss lövése a kapufáról visszapattant s a befutó Puskás a kapu molló lőtte a labdát. A b, porc­ben vezetéshez jutott a SolBEG, IDnnyó sz' bv.drugása Csubrrőához kcrti.lt ás a közóposatár mintegy 14 méterről r jobb sarokba lőtte a labdát, 1:Ü« A gól után Pintér £c £esót -ítédtc' Oláh, mr jd ioozkő szabadrúgása azállí a kapu fölé, A második félidő is tarjani támadásokkal indult, Mar­áz első percben gólt ért cl a haz-'i csapat: Biskás benőásátc nagy II, elhibázta, o- lob/la Csubcrdához került a ő közvctlon közelről a hálóba lőtte, 2:0. A osopoliGk azután felforgatták csatársorukat, do igy som iut nakik 6 játék, A félidő vége felé a Coepöl támadott többet, de csatárai a 16-oson belül tohctetleneknek bizomyultak. Az eredmény igaz­ságba, K ispest - Ujpcs t_ 2x1 Jl\lj. Kisaost, 13.0.00 néző. Játékvezető: LDcrógu " - -— - ­-ivZ Ujpost csapata Szusza, Várnai és Nagymarosi nélkül • nagyon tartalékosén állt fel a mérkőzésre,- A Kispestben Bfbolcsai helyén Béréül játszott. Az első negyedórabon az Újpest támadott többet és jobban is játszott, A 8, percbön• vezetéshez jutottak a lila-fehérek Szü«s szabadrúgás it Bódi3 áágrois elé fejelt', és a szélső mintegy őt • lépésről, kapásból a baísarakba lőtte a let iát,.1:0 az Ujvast jr-vára. Sz után Károlyi remek vetődéssel szedte lo a Irodát Mészáros, mr jd i, luskás lábáról. , ' , M /Polyt. kg'v,/