Sportkiadás, 1943/2

1943-12-08

'Szombaton esto 1/2 7 árakor körül nagy érdeklődés mellett a hivatásos ükolvivévorseny a Neveti Sportcsarnokban lenonyo­litasra, melyre a jegyeket a megnyilvánult nagy keresletre való + 9Kin*« tettel már most tanácsos, az elővételi helyeken beszerezni* Ssigjti kisnohezsulvu bajnokunK^ansuTir nehézsúlyú baino kunklek al meri össze erejét* Tanamárnak feltétlen szüksége van er­re j, győzelemre*, mert a svéd Tandbergot ősalakkor hívhatja ki, ha a nemzetközi és a magyar szövetség meggyőződött arról? hogy megfeiel'c formában van, s le tud győzni olyan-nagy klasszisu versenyzőt, mint Szigeti, aki a ^oreyon fölött aratott győzelmével bebizonyította, hogy jobb-most, mint amatőr korába volté Deli a váHósulyben a francia ftointraauxal mérkőzik, a sokszoros francia bajnokkal; aki legutóbb fölényesen verte S)bergónyit> A francia bajnok egyébkent a hires Car*-­pentiőrnek tanitvHnya* K u binyi ^bergenyivelí "^araczi a franoia flegout­tal, ?app pedig TrymmeHel méri össze,erejét. * , * . Ögiszar szinten kihívta Tanamért* melyet a szövetség azonban csak azzal a föltétellel engec^lyesl;, ha előbb megmérkózik Trum mellel, aki legutébbi versenyén Tanamartői vereséget szenvedett, Ferencváros FC-Nagyvárad AC 1:0 /1:0/ NB I, mérk*­Z3S. Ját á kvezat>J Lantos. 24.000 nezo. , , . Szép derült időben, jó talajú palyan igen szép küzdel­met vivőit a két csapat. A Ferencváros megérdemelten győzött, külö­nösen védelme játszott jól, s Kéri volt a mezőny legjobb embere. Ferencvárosi támadás okkal kezdődött a mérkőzés, Az alsó" jjercben Sárosi III. partdobása h'.rom ,izoen is a kapu elé vitte a táuadást, azután g^c rs nagyváradi tanadások ko vetkeztek. Az elsc f támadásnál Tóth III. beadása után a labda a halóba is t került, a játék­vezető azonban lesállás miatt nem itélte meg, A második tamada-snal Bndola kapu folé fejelte a labdáit* A 9. neroben .Lukác s veszélyezte­tett, A nagyváradiak a mezőnyben ^és összjátékban jobbak e lle nfel ük­nél , mig a Ferencváros a kapu elótt veszélyesebb, A 14, percben , a ^ t nagyváradi vadelem röviden mentett, Sárosi dr.-tél a labda rolgar ele került, aki azt nyugodtan a felső sarokba vágta: 1:0. Á Ferencváros jobbszar nya ezután több táns dast vezetett. A nagyváráéi ak / támadásá­nál Kéri Sárvárit. Rudas oedig Tóth III.-t fogta, A nagyváradi ősa­pát ban Perényi kitűnően játszott. A 21. nercben a kiugró Ónodi előtt kitün* gólhelyzet mutatkozott, de Vecsei szögiétárán mentette a bombát. Jó iramú nívós játék alakult ki, A ,30. percben Bodola 18 méteres szabadrup 3at Csikós csak kapu fölé tudta öklözni ás a sarokrúgás utá n is es ak nono zen szabadult fel a ferencvárosi kapu, A következő sarokrugáanál-'Bodola^kapu fölé ragba a labdát. A 40. percben Ónodi beadását Vécsei Polgár fej ér 0^ szadié le„ A 44I percben Ónodi elhir­tel en kedve a fels * sarok melle küldte a labdáit. A 45, percben Ónodi lövését fogta Tócsái. /Folyt, köv./