Sportkiadás, 1943/2

1943-11-21

-a U^jÉe -Tata b á n y a, ncv 0 Tatabányai S;C-^TÜ 1:1 /l:0/ NB II. mérkőzés, J'téfc­vezetői Nénoti, 1500 néző t íiikos pályán ; osős időben, erős küzü6l3a ut4n a nutatott fonnának megfelelően igazságos döntette n eredmér. y. Góllövőki Kiss /T3C/ ós Kiss /HTú/, H lí 1 s k o 1 c, nov, 21, MV3C-Gázgy-ir 1:1 /0:0/ NB II, mérkőzés, Játékvezető: Kulcsár, 1300 néző, Góllövők: T : llixai, íll3tve Fiizi. M ÖKj Per e o e a nov. 21, Porooeai HC-Csopoli Ilove 1:0 /0:0/ 113 II, mérkőzés, Játókw ;ető: Barta, 500 nézőt Góllövők Poloz II* Wm "T a g y v á r ad, nov, 21 • A Nagyváradi A0-Ganr;a TC 2:1 /itl/ NB I, mérkőzés, 7000 néző, Játókvez *tői dr* Thonas, Hevos NAC tár* dl sokkal indult a játék éo mád az első periben a Kovács II, által rúgott góllal a NAC vezetéshez jutott /ltO/, További navu3 NAC rohanok után a Górnia csak n 6, porcben jutott át a félvonalon és írttól kezdve f okozatósan kapo tt erőre t A 7, percben már szögletet is ért el, amelyből veszélyes ht'lyaat aiódott a NAC kapuja előtt, de a hátrahúzódott Bodola tisztázta a helyzí'tot. Változatos liramu. erélyes ós, gyors játék következett és a csatársorok gyakren ^ portyáztak minikét kapu előtt, A 15, percbon Kincses íratlan beadá^ aát Vóesei cs.-ik szögletre tudta menteni, l*róly6s GíimtnB: tárna öások so­rán Tóth I. lövését Téosei isnét szögletre ütötte, ULfi.y után a~kfapu előtt kavarodás tán dt ós a NAC csak szöglet árán tudott menteni. A 37 # percben Kincses jól s3Ökött neg a labdával ás a NAC védelei hi­bájából közvetlen közelről kiegyenlített AüA Mezőnyjátékkal ért véget a félidő? Szünet után a játék NAC tára dássál indult, de csak­hamar a Gammo vetto át az irányítást ós a 2, peroben szögletet is ért el, amely azonban erednénytolers maradt^ Változatos ^;jl ós erős iramú játék alakult ki, melynek során a NAC „ | két eredménytől en sarok­rúgást ért el. A 24, percben Lóránt hatalmas bombalövése a jobb bel­ső lácről Tóth kapuahoz pattant, aki szögletre öklöző tt, A NAC táma­dások során ko-vé'sssl utóbb nég egy szöglotrugás vele, de egyik sem. hozott erodriényt 0 A 33, percben Kónyát a játékvezető kíállitotta, mert -eltűnőén utént* rúgott elég Kovács Il.-nek, majd Loréntnak, A tiz omberrel játszó Gamma azonban non e.dta meg rí gát* viszont a NAC igyekezatt kihasználni számbeli fölényét, A 40. percben született mog a maspdik gól, A jobb összekötő-haljon játszó Lóránt a fél pályá­ról futott le a labdával, kicselezte a Gamma védőket, ós a 16~os táji­ról a Jobb sarokba lőtte vidhetetlenül a 1 ibdáfcy /2:l/, A gartrna vedel­ne azután összeroppant, a NAC csatárai állandó ostrom alett tartották a vendógesapnt kapuját, de csatárai l&vésót nem kísérte szerencse, vagy azok pontatlanok vc• ltak a mélyen felázott tar.aj miatL, /Folyt, köv,P