Sportkiadás, 1943/1

1943-01-02

Pro d o m oj w Csávqssy László báró,, az Országos Magyar Sajtókamara sport tudósi tó alosztályénak ügyvezetője misirányu elfoglaltsága miatt lemondott tisztsógeről* Ugyancsak lemondott Kreisz Rezső is a 'titkári OT«iaégről» Az uj ügyvozeto megválasztása január 3-án, vasárnap dél­előtt Ip órakor lesz a Sajtókamara ljülön termében, melyre a tagok mi* nel nagy^bbLüaámhajx^való megjelenését kérik* -t, ^ Pénteken este folytatták nagyszámú nézőközönség előtt i a Nemzeti Sportcsarnokban-^apankraciós birkózó mérkőzéseket,, Háczei erős küzdelem után győzött fí^eth ellen, Konstantinoff Vilo Bur ellen. Vári Vihtonen ellen es ,Orgoványf-ii*£iar£an ellen. A Lukács-Moreyon küzdelem döntetlenül végződött* A mérkőzéseket szombaton este*"Tarakor folytatják* ' * Tokió, január 1» Jóllehet Japánban az úszóversenyek száma a háborúval kapcsolatban megcsappant, az elmúlt évben nem kevesebb, mint négy női csúcseredményt aLlitottak fel* A legsikeresebben a fiatal Hatanó sze­repelt, aki a következő hírom rekordot állitotta feli 200 m* gyorsúszás* 2$40,4 p. 300 m, gyorsúszást 4*11.6 p és 4D0 m. gyorsúszás: 5*40 p* Miyeko a 200 ra»-ea hátúszásban szintén rekordot állított fel* Hatano azonkivül a 100 ra,-es gyors­úszásban 1*14»2 perces idővel az elmúlt évben Japán leggyorsabb hölgy­uszója volt. Kitűnő időt usgott azonkivül a 18 éves Aaa a 400 m.-ea gyorsúszásban 4í52 percea es a 800 m.-es gyorsúszásban 10:10.8 perces idővel* & 6 m », január 1» A hivatalos ökölvívó mérkőzések során Laazari olasz nehézsúlyú bajnok Szilveszter estéjen Martinnal mérkőzött. íazzarinak 4 harmadik menetben jobb bokája eltörött, úgyhogy a küzdelmet idő előtt fel kellett adnia* «•<•«• Berlin, január 1» A SK Bratislavá labdarugó csapata 10.000 főnyi közön­ság előtt 3«2 /3si/ arányban győzött a berlini Blau Weiss együttese ellen* Berlin, január 1«, A német jégkorongbajnoki küzdelmek megkezdődtek. Krynicában a Wiener EG 5jO arányban győzött az ffl Krakau ellen. Mannheimben pedig a Mannheimer RC 2sl arányban a Düssel­dorf er EG ellen* Garmisch Partenkirchenben barátságos mérkőzés során az SC Riessersee német bajnokcsapat 3:1 arányban verte a Berliner SC * együttesét, y-- *\