Sportkiadás, 1942/2

1942-12-20

')•- í,z a g »,i i december 20. Szeged AK-Kispest FC 3:0 /3:0/. Labdarugó mérkőzés e. Magyar Kupaért. JStékyezető: Sárosi. Ujszegedi pálya. "1500 néző. IgérMól mozgott a SzAK,melynek a Kis pest. gyenge ellen i tid volt. A helyi-yósapat csak a küzdelem legelején bizonytalanko­dott, később azonban biztos fölénnyel mozgott, A második felicíő vé­gen eldurvult a küzdelem. A közönség tüntetett a-játékvezető ellen, Tiz perccel befejezés előtt a játékvezető mindkét csapatból kiállított egy-egy embert. Enyhe időben a Kispest kezdte a játékot. Változatos volt a küzdelem.melynek első oerceiben r SzAK-ból Nagy, a Kispestből Dódig Mészáros nem találta el az ellenfél kapuját. A 7,Tercben Nagy fejese szállt el a kispesti kapu fölött. A i3.percben a kifutó Aknavolgyi mellett Gyuris mentette meg a SzAK hálóját, A 16.percben Nggy labdá­jával Vörös balösszekötő szerezte a vezető gólt a helyéről erierott Boldizsár mellett,,/l:0/. A 23.pereben Báló lövése a kapuba jutott, de a játékvezető érvénytelenítette a gólt,mert Kalmár védés közben akadályozta Boldizsár kapust. A 28.percben Lakat labdájával Nagy fu­tott le es beadását Kalmár értékesítette. /2:0/. Boldizsárnak sok dolga akadt a szegedi csatárokkal. A 41.percben Bálé magas lövését Bolaizsár véletlenül Vörös fejére öklözte, ahonnan a labda bepattant a halóba /?: 0/. A második félidő a SzAK támadásaival indult és a Kispest nehezen tudott f-jlszabadulni a nyomás alól. A 12.percben szép kispesti támadás nrprdius végig a pályán, de Bgresi lövését a kapufa védte. A 2u.ocrotől kezdve inkább a SzAK támadott,• Nagy kétszer egymásután, mai4 3aio tévesztette el a kispesti kaput. A'36,percben a játékve­zető durvaság miatt a -Kispestből kiállította Hrotkó Il-öt, a SzAK­bel pe i.nr BálÓt. A ö.peroben Juhász /Kisnest/ megsérült es kiállt, igy w •* i fokete-pirós csapat kilenc emberrel küzdött. , 3 a e g e d , december 20. Lélekemelő karácsonyi ünnepélyt rendezett az MLSz déli kofuxece. Maklary Lajos kegyesrendi tanár szép beszéde után kifüggesz­tettek az MLSz helyiségeiben a keresztet, majd Ma.rtonosi Józsoí keiii­ieti dj.nö* csomagokat osztott,ki az ifjúsági játékosok között. í é c a ', dec.20» .A tornasport népszerűsítése érdekében vasárnap délelőtt Jiagyszduaei' diszbornát rendeztek a cisztercita gimnázium nagytermében, ahOi aa előkelőségek elén megjelent Csiby Kálmán vezérőrnagy'kerületi parancsnok, NikoJ.ics Mihály ioispán és Esztergán Lajos polgaímeater. Á bemutatón Pataki Ferenccel az élén budapesti tornászok szerepeltek. Nemere dj », Börtsök és tiz főnyi budapesti női csapat­áé 1-;- tapsot aratott a különféle szereken végzett és müszabadgyakorlatok ut-an, Jiiiók Emil testnevelő tanár'és ifjabb Pilli°«András erdeme a eemutatá^zavartalan lebonyolítása. A női tornászcsapat a budapesti vsoko? vaxogatott együtteső volt. • —.