Sportkiadás, 1942/2

1942-12-13

BszKRT SK-Törekvés SE 7i 1 /3:1/. Labdarugó mérkőzés a Magyar Kuoáért. Játékvezető: Hegyi. Sport-utcai pálya. 803 néző. Fölényes BSzKRT támadásokkal indult a küzdelem. Két jó gólhelyzet kihagyá.sa után a 14.Derében Krajnai szerezte az első gélt /l:j/« A BSzKRT csatarai ujabb két helyzetet hagytak,ki,amikor Tieák a balszélről küldő t ±£ erős lövést, Barak kapus a hálóba ej­tette^, labdát /l:l/. A 31.nercben Mészáros átadásabői Jakab volt eredményes /2:1/. majd a 45.percben ismét Jak^b találta el a vasuta­sok kapuját /3:1/. A második félidő a BSzKRT támadásaival indult. A 7.perc­ben közvetlenül a Törekvés kapuja előtt háfcom játékost kicselezve Krajnay szerzett gólt /4:1/. A 15.percben Forgács lövését Kiss I. kapus kiejtette és a szem-füles Krajnai kihasználta a helyzetet /5:1/. A 22.percbon ismét Krajnai /6:1/. A 39.percben pedig Tuli volt a gólszer­ző/7: 1/r-A második félidő a TSE teljes gólküptelenségét mutatta. .—. ••' • A Budapesti Korcsolyázó Egylet vasárnap gyorskorcsolyá­zó háziversenyt rendezett,melynek eredményei a következők: 30J0 m. felnőtteknek: 1. Pajor 5p28.9 mp. 2.Kis 5131:2 mp. 3. Brehel 5 p 51:8 mp. 4t KiliánJMo-34.6. mp. 5.Be.'eknyei 5 p 39.8 mp. 6. Saári 5 p 46.8-mp.' ' 3000 m. ifjúságiaknak: 1.Lázár 6 p 06.8 mp. 2.Luleozki 6p 22.6 mp. 3.Hidvégi II. 6 p'23.8 mp.. 4. Boér 6 p 24.4 mp. 5. Szilágyi 7 p 01»2 mp. .—• ' '. Gázgyári SE-Salgótarjáni BTC 3:3 /1:0/. Magyar Kupa mérkő­zés. 500 naző. Millenáris pálya. Játékvezető: Martos, ' ,Az SBTC csak szerencséjének tulajdonithatja,hogy.tovább­jutott. A Go.zgyár igen lelkesen és eredményesen küzdött, többet'tá­madott.nint ellenfele, azonban a győzelmet nemv.tudta megszerezni. A gó­lok a következő sorrendben estek: I. félidő 26.p. Hidas / 1Í0/, •Il.f.i. 2.p. Vince /hl/., 15.perc Csuberda /l:2/, 23.p. Hidas /2:2/, 30.p. Csuberda /2:3/. és 35.p. 2entai /3/3/. ... # - A MOTESz vasárnap délelőtt 1/2 10 órakor nagvszámu néző­közönség előtt a magyar es nemet válogatott tornászcsapat résztvételé­yel nemzetközi disztornát rendezett a Nemzeti Sportcsarnokban. A dísz­tornán az előkelő közönség soraiban jelen volt a német követség tiszti­kara is._A két ; némzet versenyzőinek felvonulása után eljátszották a két nemzet himnuszát, majd a váloratott magyarés néáet tornászok gyürün, korlaton es nyújtón, valamint talajtornában szebbnél-szebb gyakor­latokat mutattak be s a közönség különösen megtarisoita Pataki Ferencnek a szombati verseny győztesének kifogástalan talajtorna gyakorlatát­A disztorna keretében a postás női tornászai simnasztikat, a magyar váló­gatott női kere^ pedig lóugrást kó z ív zergyakö'r latokat mutatottTbe,va­lamint magyar táncot lejtett. A disztorna végén a • vá­logatott tornászcsapat. Valamint a válogatott női serét tagjai elénekel­tek a Hiszekegyet, majd diszme.^etbaiuelvűnnltak.--' •