Sportkiadás, 1942/2

1942-07-12

D e b r e c 3 n, jul.12. „ „ y 0 / Debreceni Vasutas Sport Cluh-ITagyváradi Atlétikai Club 4:3 /3:2/.. Na^erdei stadion, 2000 néző. Jítéltető:Pál. ' n ., , .A vezető gólt az első félidő 8.percébon Sidlik lőtte. A 15. P?rcben Szilagyi rúgta, a debreceniek második gólját, mig a.23.percben ismét Sldliií volt eredményes. A nagyváradiak első gólja a percben*esett Budóla Vifix * J 5'F r ?5 en , u ^­mc ,^?V^^ ült -fényes is 3:2-re állította be a " felidő ereto&ryét^A;pasDdikr-ré-lido 20.percében a NAC Bartha révén epyenliteV ti&^ja***^^ beállította a végeredményt /4:3/. W^eniitet., A Magyar Ökölvívó Szövetség vasárnap este; a iíemzeti Sportcsar­nok edzőtermében ren'ézte az or.szdgo.s ifjúsági ökölvívó csapatbajnoki verseny V.fordulóját. Eredmények: Budapesti HB-Kistext SS 14:4. Az utóbbi öt súlycsoportban nem tudott versenyző t" ki Ilii tani. Papi r súlyban Markovics BLS és Fogarusi dön­tetlenül végzett. Pehelysúlyban Stigiinc BLE Kovácsot, könnyűsúlyban: Gigler BLE Rohmannt pontozással, váltósúlyban Gyulya Kistext erőfölénnyel Mancsit győzte le. 3TK-£rsekujvIri V3LE 12:6. Az érsekujváriak nem tudtak kellő csapatot ;kiállítani, LTJ azután a szövetség intézkedésére barátságos mér­kőzésre álltak ki. Fel tűnt, hogy a w vidékiek közül többen alapos ok nélkül vissza­léptek ajtíizlelniük folytatása elől, ami miatt sportszerűtlen viselkedés cimdi a MOSz fegyelmi eljárást indított. Eredmények: Hármatsulyban: Csabai BLE Dobit pontozással gyp*zte le. Pehely­súlyban Poss BLE győzött Buchla ellen, akit a biro az első menetben figyel­meztetett, utána pedig elhagyta a küzdőteret. Váltó súlyban Marton BLE az else menetben kiütötte Huszárt. Középsulyban: 3 burm BLE erőfölénnyel győzte le Bollát, végül a nehézsúlyban Glus-ak BLE Schrammelt győzte le, aki az első menetben vissza­lépett. , Kiét-eszi topárként a kivetkezők küzdöttek: Barinka,BTK le­győzte Egeit Ki stext; Elekes BTE'erőfö lénnyel Horvátot Ki stext ós Ősze BTK a harmadik menetben kiütötte Osvárit Ki stext.