Sportkiadás, 1942/2

1942-11-29

WMFC-SJ3TC 5:2/2:0/ NB I. mérkőzés. 3000 nézo.Csooel. Játékvezető: Lant 03» A bajnokcsapat csupán e^ős küzdolem után tudott győzni a jóképessétü játékosokból álló salgótarjáni együttes ollón. Szünet előtt a WC volt fölénybon, a második felidőben azonban az SBTC, veszélyes támadásokat vezetett és komoly munkát adott p csoeli vé­dőiemnek­Az első támadást a salgótarjáni együttes vezette,majd a WMTC lendült támadásba, A második percben Szabadkai lefutott ás a 16-osrftl megszerezte a vozetóst/l:0/'» További espeli támadások után az SBTC is feljött, azonban csatárainak akcióit nem kísérte szerencse. A 23. percben 'Ma-osvári szöktette Bidást akinek lövésével szemben a,kapus tehetetlennek bizonyult ,•2:0/.- Az C3TC' <? gólri. hö­ves táraadásokkal felelt. A 30,percben Csubprd: 25 méteres szabadrú­gásé fölső kapufáról pattant vissza. A félidő hátralévő részében mindkét csapatnak volt gólhelyzete,einalyet azonban nem tudtak ki­használni . Szünet után, változatos játék alakult ki. Az 5.percben Vince kijátszotta a csepeli védelmet ós a kifutó Dósai mellett gólt mgott /2:1/- A 12.percben nagy kavarodás volt a OTC kapuja előtt s á veszélyes helyzetek végülis Ma-osvá-i tisztázta- A 18,porcban a csepeli agyüttes egymásután két eredménytelen sarokrúgást é"t el. A 23,nercbén a csepeli belső csatárok összjátékából Dudás közelről hálóba vágta a labdát, /3:1/.A 33.percben Me.r-0'svári szöktette Pin­tén,aki nem hibázta el a vjélt /4:1/. A 37.percben Kallói miatt a játékvezető 11-est itélt.amelyet . Csube^la órtékesitett /4:2/. A 38. percben az egyik IfC támadást Budai szabálytalanul akasztotta meg, a megítélt 11-est Pintér juttatta a hálóba /5:2/« A hatralévő percekben inkább a WMFC támadott. . —, o- ..' Tör-kvés SE-3zeged AK6:1 /3;1/. NB I.mérkőzés.Játék­vezető: Ohegyí- 1500 néző: Bihari-ut. A lelkesen játszó Törekvés megérdemelten győzött az unottan és szétssően mozgó szegedi együttes ellen, A győztes csapat­ból kiilönöaen Kristóf tüht ki eredményességével. Törekvés támadásaival kezdődött a mérkőzés. A ll.'nerc­ben Kristóf behúzódott középre és vá-atlan lövcse'a hálóba'jutott. • /l;o/. Eredménytelen szegedi sar-ik-ugás , után, a 20.percben Kristóf kiugrott a védőjátákosok közül es " Gyuns hibájából u->ból eredményes volt /2t0/. A 35.percben Déri kapura tört. Szabó a csatárt a 16-snj bolül'fellökte és a megítélt 11-est Kristóf értékesítette /3t'0/. A 36. percben ugy látszott,hogy Nagy szabadrúgása kapu mellé kerül... Kalmár azonban visszahúzta a labdát s Kakuszí a halóba fejelte /3:V. A 44.percben Kristóf jó helyzetben hibázott. Szüjet után a Szeged felforgatta csatársorát, de ez sem segített r R jta, A 15ooer C bon Kiss III". szöktette Deákot, akitől a labda visszakerült hozzá s Kiss gólt mgott /4;1/. A 30.Txrcbon Knstóf lefutott és a kifutó kapus mellett a hálóba to»ábbitotta a labdpt /5: V, A 39.nercben Kiss lövé>u kapufáról visszaút tant, a resenáiló Kiss III". azonban nem tévesztette el a célt /oil/. A 45, percben Gál ket méterről kapu fölé mgta 8 labdát.