Sportkiadás, 1942/1

1942-06-28

Kolozsvár, június 27. t 5zocíba±on zajlott le Kolozsvárott a BSAC-K3AG ideny-nyito ua^o*" mérkőzés. Több ifjúsági szam leúszása utánBfl.00 méteres gyorsúszó bamutatoja aratott nagy sikert. Olimpiai bajnokunk eredménye 1:01.7 perc volt. Egyéb eredmények: S dr. Csik Ferenc 100 m hátúszás: 1. Kovács BSAC 1:17.8 p, 2. Tilktusz Nagybánya 1:28.2 p, o. Anti. Kolozsvári AG 1:28.6 p. 400 m meghívásos gyorsuszoversenytl. Csapó KAC 6:05.8 p, 2. Váradi KAC 6:13.9 p, 3. Dobó BEAC 6:45 p. 50 m férfi mellúszás: 1. Csik Ferenc BSáC 33.2 mp, 2. Major KAC 36c3 mp, 3. Szűcs KAC 49.2 mp. Az úszóverseny'után a BSAC vizipólócsapata 5:2 /3:1/ arányban győzött a KEAC együttese fölött. Góldobók; Kovács /37, dr. Záb-rák és Bodó, illetve Csizmás es Csapó. - .­; v>: Ganz TE- Z. Danuvia 2:0. NB II. labdarugómérközás. mm- # mmm BEAC- BSzKRT 4:2, férfi tenniszcsapatbajnokság II. osztlyu mérkő­zés, Részletes eredmények: Stolpa III. BEAC- Strattb 6:0, 6:2, Pintér BSzKKT-Stolpa ll. 6:2, 6:4, C 3 ermély BEAC- C s oknyai 6:3, 6:0, Eaicmardt'BEAC- Kaim 8:6. 7:5, Stolpa II. és III. BEAC- Strakb, Pintér'6:2, 6:3, Pfaff, Kaim BSzKRT- Osennely, Rein­hardt 6:4, 6:3, -o E/E/F Bi MÁVAG- Újpest FC 6:3 /2:3/, Magyar Kupa elődöntő mérkőzés. Játékvezető:Vass.12.0CC nézq. MOVE pálya, A lelkesen játszó diósgyőri egy 5ttes a mérkőzés nagy részében többet támadott, és megérdemelten győzött. Á diósgyőriek vezették az első támadásokat. A 8.nercben Zörgő hibázott kedvező helyzetben. Változatos mezőnyjáték után a 13.percben Ád&iB beadását Zsengellór értékesí­tette /C: 1/ . A 1.nercben Kertészt Kármán a 16-oson belül fellökte a meg- . itélt 11-est Turbeki vágta a hálóba /1:1/. A ^-.percben Zörgő, oeadasat iurb^ki négy méterrel elhibázta. Az Uinest ekkor f el iö tt és a 32.percoen ^dam bea&a^ sábol Zsengellór megszerezte a'vezetést /l:2/. A 35.percben Turan szabadrúgása a biró fejerői Kertész elé pattant,aki a labdát a halóba tejelte /2:2/, A .41. percben.Aaám a kiszaladó Gáspár mellett Zsengellérhez tovaboltotta a laodat, aki uibC'l megszerezte a vezetést 72:3/. ' , Szünet után, na.iv mégelenetésre a DiMAVAG fokozta az íranot és fölénvbe került, A 3.percben Turbeki oeadását Kertész kapu mellé fejelte. A 20.percben Füzér ívelt labdáját Fazekas a hálóba yagta /3:3/. A-M .nercben Füzér átadásából Turbeki megszerezte á vezetést /4:3/. Négy perccel kesoob Tin b4ki lerohant, Biré szerelni próbálta, de nem sikerült s a csatár a labdát a hálóba vágta /5;3 /. Az Uipest heves támadásokkal felelt, melyek azonban ered­ménytelenek maradtak. A 28.percben Palotai szabadrúgását Zsengellór kapu mell* fejelte. A 32.percben Türkéki átadását Fü^ér értékesítette /o:3/ . A *2. percben Tarbékit Szusza fellökte, a megítélt szabadrúgás, azcnoan a kapusrel kipattant a mezönvbe. \ diósgyőriek támadásával ért veget a mérkőzés.