Sportkiadás, 1942/1

1942-05-23

é> HT7K szombaton a Nemzeti Sportuszodában rendezte tehet­ségkutató öttusa rószversenyét, a 200 m,-es gyorsúszást, ^ HTVK vezetőségé­nek e verseny megrendezésével az a célja, hogy a diákság köréből kiválogassa az öttusára, erre a legszebb, de egybon legnehezebb versenyre az alkalmas di ákokat, ^ győzteseket az öttusa olimpiai bizottság nyilván tartja, őket ka­tonai beosztásuknál előnyben részesíti, a besorolja az öttusázd olimpiai ke~ rőtbe, hogy as öttusázóknak méltó utánpótlásuk legyen. Ugyanilyen versenyt kb # 3 hót múlva a leventék részére * is rendeznek* Bredményekt 200 m.*es gyorsúszást,!, Ösuvik Árpád gimn. 2i27,6 p,. 2. Mamusich Árpád gimn. 2*44 p», 3, öröger Árpád feimn. -2íí>9,2 p,,- 4. Folenz.Arpád gimn # 3*03.5 p., 5. irnáthi mezög. -középisk # 3t34,5 p., 6. Gre~ guska Árpad gimn. 3t39.5 p. , , „ 4>z öttusa verseny második reszet, a 3000 m.*.es mezei fu­tóversenyt vasárnap.délelőtt 9 érakor a Toldi Miklós Sportintézet pályáján rendezik. «* ' w «* Kolozsvár, május 23. Újvidéki áll. tanitóképző - Kolozsvári áll. gyak. gimn, 2:2 /ltO/y 3zent László Kupamérkőzés, játékvezetői Welser. 1000 néző. Góllövőkt Pálffy 1, Bacsó 1 /öngól/, illetve Binder 2. Kolozsvár fölényben volt, de az Újvidék eredményesebben játszott. Tekintve, hogy az eredmény eldöntetlen, a vendégjog alapján a négyes elődöntőbe az Újvidéki áll. tanitóképző került. .—» A főiskolai tőr egyéni bajnokságot szombat délután vív­ták a BEAC vívótermében. A versenyt fölényesen Ritter Tibor BEAC nyerte és ezzel a második főiskolai bajnokságot szerezte meg. Igen szép küzdelmeket hozott a főiskolai bajnokság, de mog látszott a vivókon hogy már harmadik napja vivtak. Részletes eredmények: l.Rittor BEAC 8 gy,, 2,Aprily LASE 6gy, 3 3.Székely MAFC 5gy. 4,Versényi DEAC 4gy,, 5.vitéz Bucsi LASE 3gy 7 kapott ta­lálat., 6.Telegdy BEAC 3gy. 11 kapottés 17 adott találat, 7,Buocz Lase 3gy. . 11 ka. és 10 adott, 8,Monus KEAC 2gy,6ka. és 11 adott t, 9. Pamuk Lase 2gy 0 6 ka 0 15 adott találattal. Vasárnap egyfolytában vivják le a kardcsapatbajnokságot, melyre minden egyetem indulót nevezett be. 6 csapat fog egymás között vivni. . — • , V A Főiskolai bajnokságo uszószémait szombaton este tartot­cak meg a Szenmargiszigeti Eedettus^ódában. Eredmények: 400m,gyorsúszásíbajnok Ballá MAFC 5i20,8p., 2,Kertay MAPC 6íll 0 4p., 3.Király BEAC 6:39p., versenyen kivdl indult Hámori I. ideje 5:22p volt, lOOm-es női gyorsúszás: bajnok Oltoványi TFSE l:34p., 2, Farkas BEüC. 100m hátúszás bajnoka Kovács BEAC 1:14,4p.,2.Bánki-Horváth MAFC 1:15.8p., 3oSzabó BEAC U22,8p, 3xl00m vegyes váltó:bajnok a MAFCácsapata/Bánk* Hámori II.Balla/ 3p48rap., 2 0 a BEAC/a cs.3:51.2p. 3,MAFC/b cs. 4pl7,2mp. A férfibajnokság pontversenyének állása az első napon: MAFC 23p e , 2,BEAC 13pont. Ezután még 100 gyors, lOOn."mell- és 4xl00m-es ifjúsági versenyek voltak, melyr*k pontversenyéban A BEAC vezett 19 ponttítl" a M&FC 17 p.-javai szemben.­» — •