Sportkiadás, 1941/2

1941-10-26

x A Bécs-Budapect labAarupp mérkőzés vége^ A budapesti csapcv^ sorfala helytelenül állt fel. A jobb alsó sarokba tartó labdát Csikó, s meg sem kísérelte védeni, A 41-ik percben a budapesti csapat támadott? Biro"~ labdájával Szusza ugrott ki, majd Kincsest Purz sarokrúgás árán szerelte le. Kincses lapos lövése elveszett a védők között. A 42~ik percben Polgár Bindert tette ártalmatlanná. A 43"ik percben Gyetvai foglalkoztatta c. bécsi kapust. A 44'ik percben Öecker fejériét Usikós védte, majd Gyetvai szaladt:" le, de szabálytalanul szerelték s szabadrúgást Sarosi dr.^fejelte kapura, amit Purz . .. '.:. fp csak ujabb sarokrúgás áran tudott" tisztázni. Gyetvai sarokrúgását 8árosi III. kapu mellé továbbította. Dunakeszi, október 26, Hatvani VSE-Dunakeszi MSE 3:2 /2:1/ vasutas bajnoki labdarugó mérkőzés. Szabadka, október 26. Érsekújvári SE-3zabadkai SE 4:0 /L:0/ NB"II, labdaru@5 mérkőzés.. Játékvezető ifaődi.TA gólokat Dobcsanyi, Pintér, Néder /tizenéves­ből/ ós Klemonovics széfezte. N yi regyháza, október 35. NyTYB-Sza-tznárnémeti SÉ 4:0 ^3:0/ NB II, labdarug* mér­kőzés. Játékvezető: Jánossi, Góllövők: földi ÍZ/ és Nógyesi /2/. p 7idék7Budapest 5:2 /5:2/, Ifjúsági válogatott labdarugó möiKozés, üllői-uti / pálya, A Győztes csapat góljai közül Bonyhádi és Klimek kettőt-kettőt, Borbély II, egyet, mig a budapesti csapat góljaiból Magyar ós Spanyik egyet-egyet szérzett 0 pB Rákosliget, október 26. ,A MOVE rákosiigeti TSE kerületi atlétikai versenyén az ifjúsági svéd váltófutásban AOO-200-300-400 m./ 1/. M. Rakosligot 2 pero, 03 mp., országos ifjúsági rekord, A osapat tagjai: ítelkai,Antal, Bánhalmi, Balog, Jy. A Move íiakosszontmihályi TSE 2 sere, 08 mp, " 1 200 m, kerületi ifjúsági versenyben: l/.-tinfcü. 22.8 mp,, kerületi rekord, 2/, Salkai 23.8 mp., 3/. Nemes 24.2 mp., mindhárom a Move Rákos liget tagja. Kézilabda bajnoki mérkőzések. , Férfiak I. osztály: BSzKRT-T7TI, ker. BLE 9:9 /6:5/. BT0-MAFC 6:4 /3:4/, ^lektromos-MTE 8:5 /5:3/, ^ 1 8 I I