Sportkiadás, 1941/2

1941-10-12

Kassa, októbor 12. 1 i KAC-Vasas SC 0:0. NB.II. labdarugó mérkőzés. Játékvezető­Székely. 500 néző. j ,, • Az első félidő 25.pe.'GÓbon Rákhely sérülés miatt kényte­len volt kiállni. Ettől kozdve a UC tiz emberrel küzdött. m • i I ^ SZ pestvidéki kerülete vasárnap délután a rákospalotai icstveriseg palyan rendezte néhai vitéz Lenti Béla emlékezetére vandor­áiA as a í r ü íitai versenyét. A vándordijat a MOVE Rákosligeti TSE nyerte 232 ponttal a Testvériség 138, a MOVE Rákosszentmihály? TSE~67, a M 56 és a MOVE Pestszenterzséboti TSE 34 pontjával szemben. Jobb oredmányek­M i I Ifjúságiak 100 m.: 1. Antal Rákosiiget 11 mp. 2.Bánhalmi* Rakosliget 11.2 mp. r £ ! 200 m.: 1. Antal 23,8 mp, - 400 m.: 1. TJzsoki Rákosiigot 54 mp - Magasugrás: 1. Antal 170 cm. - Távolugrás: 1. Babocsai Testvéri­ség 530 cm. • M ífil Felnőttek: 100 m.: 1. Ónodi Testvériség 11.3 mp. Súlylö­kés: 1. Rometo Testvériség 1328 cm. - Gerelyhajit ás: 1. Bajnok Rákosiigét 5145 cm. ' ° N y i r o g y h á z a , október 12, ' i - ' cnrs . y&xzcwi VSC : Nyiregyházi TVE 2:0 /1:0/. NB.II. labdarugó mérkőzés. 600 néző. Játékvozető: Kahan. ^ elhibáztak Géllövők: Berocz és Lovász. A. nyirogyháziak ogy 11-cst Kclo zs vár, október 12. ' Kispest FC-Kcl-zsvári AC 2:1 /2:1/ NB I. labdarugó mér­kőzés. 2000 néző. Játékvezető Kiss M. Ernő, f ,. , Az egységesebb Kispest megérdemelten győzött a Kolozsvári AC ellene A játék szitáló esőbon folyt 1c. m 5-ik percben a írolozsvariak támadtak, de Szántai közelről kapu móllá rugett. Á 5-ik percbon egresi a Kispest jcbbszólsőjo Vigcló játszotta a labdát, akinek hatalmas lo vese a felső kapufáról a halóba pattant A:0/. fiol ufón a KclczsVírr tobb jó tá­madást vezetett, & 10-ik nercben Pál e^cnlithetett velna, df mintegy 10 méterről kapu mellé rúgta'a labdát. A 20-ik percben Bckcr elöroadottT lab- . dáját Brnyhadi kaparintotta meg s a kifutó VeC3ei kapus fölött az üres ka­pura rúgta a labdát A:l/. Gól után ismét a Kispest rahamezett s a 28-ik perc­ben Mészáros átadásából Nemes védhetetlen gólt fejelt, /2:1/. A 30-ik gere­ben a játékvezető kózvetettt szabadrúgást ítélt Hidasi feleselése miatt, a Kispest) ellen, amelyet Pál érintés nélkül a kispesti kapuba ;iuttátott, W biro természetesen nem itólt gólt , a közönség - amely ezt ném értette ­tüntetett a biró Ítélkezése ellen. Szünet után kapkedó játele folyt a pályán, dc a Kispesti védelem szilárdan állott agában, § 10-ik .percben Bonyhádi erycnüthetett volna, de ,öt lépésről mellé lőtt. í játékidő hátralévő részében többnyire mezőnyjáték veit a pályán.