Sportkiadás, 1941/2

1941-10-26

B é c s, október 26„ Bóea-Budapest 8:2 /5:1/ városok közötti labdarugó mérkőzés. Práter Sadion ? 3ö a 000 néző. Játékvezető: Mies /Bécs/. Becs: KLoz, Purz, Schmaus, Wagner I e , Szabadíts Aienna/, Irohet,, Fitz, Hecker, Binder, Bahnemann, Pesser. Budapest: Csikós, latrai /biró/, Sárosi III, Polgár, Lázár, Kincses, Sárosi dr., Szusza, Dudás 9 Gyetvai. 3 diakor vonultak ki a j v u;'ara a csapatok. Kölcsönöd üdvözlésük alkaInával a budapestiek háromszoros. ' éljent kiáltottak. Sárosi dr., Solfcöaus sorsolt a kapuért, A budapestieknek kedvezett a s zerencse és igy szél ellen kezdte a játékot a bécsi csapat, A nézők közöttr i^en tekin­télyes számban jelentek flfóg a katonák," akiket a legjobb helyekre ültettök. Legtöbbjük sebesült volt. Kiváló gyepen, jó időben kezdődött a mérkőzés* Erős iramnál támadott a bécsi együttes, amely pilla­natok alatt lejutott Csikós kapuja elé. A 2-ik percben ^ Ifehnsaft'nn, lövés át fogta Csikós^ majd a következő peroben Pitz rohamát, sarokrúgás .írán szerelte a budapesti vedelem. A nagy nyomás a 4 -ik percben szakadt meg, .mikor Gyetvai lefutott, majd'a jobb összekötő helyéről jobblábbal erősen a bécsi kapu'fölé rúgta a labdát. Az 5-ik percben Gyetvait szerelték le sarokrúgás', áran. A 7-ik percben Szusza közelről a bécsi kapu mellé vágta a labdát. A 3-ik -nerc­ben szép magyar / támadás gördült a bécsi kapu felé, de Gyetvai beadását el­rontottak. Hullámzó játék alakult ki. A 10-ik percben Kincses szép beadását Szusza fejelte kapura^ a labdára egyszerre ugrbtt a bóosi kapus és Szusza, aki előirt) érte ós fejéről a labda a kapuvonalra, onnan a kapufára pattant, és ajakakkor tette ártalmatlanná KI02 kapus. Ez a szerencse végig kísérte a becsai csapatot^ A magyar csapat továbbra is támadott, de Ihidas és Kincses lövése kapu fölé jutott. A 11-ik gereben Gyetvai átívelt labdáját Kincses kapásból kapu mellé rúgta. IJgyenlo ellenfelek szép küzdelme alakult ki. Gyetvai volt különösen elemében. A. 12-ik percben a bécsiek nyomultak fel. 15-ik percben Binder lövése kerülte el Csikós kapuját, majd a 16-ik nercben ífehnemann támadását sarokrúgás árán vééték ki,' A 17-ik és 18-ik percben eredménytelexj sarokrúgások voltak a bécsiek ellen, A 19-ik percben a tizenhatoson "Belül pattogott á labda, a kirívó lesen álló Decker a kapuba rúgta A:Ö/. A buda­pestiek még nagyobb elszánással rohamoztak, Szus'za lövését a kapufa védte, majd Sárosi dr. kót lövését fogta a bécsi kapus 0 & sarokrúgás is eredményte­len maradt. A 23~ik percben Gyetvaifutott lejSzcpen iveit labdáját Sárosi dr. befejelte A:l/. Az iram erre még fokozódott 0 A 25-ik percben a bácsi jobbszárny támadott: Fitz elől Polgár a budapesti kapuba rugtó'a labdát 8 Öngól! /2:1/. A budapestf csapat ekkor sem csüggedt, Sarö"Si;dr». majd Dudás foglalkoztatta a bécsi kapust, A 28-ik percben sárosi dr. hátta'l ( a kapunak fejelt élesen, labdáját csak sarokrúgás árán tudták elhári^-ani^A 29-ik nerc­ben Fitz futott le, beadását a baloldalra sodródott Binder fejelte be/3'l/» . A budapesti c sapat erre megzavarodott. Dudás körülményeskedetSzuszán pe­dig meglátszott a gyakori atlanság^ A 34-ik porcben Sárosi „dr. ismét rohamra küldte Gtyetvait, akinek szép beadását azonban jó helyzetből elrontotta, A -következő percben Gyetvait sarokra szerelték, majd később Sárosi" dr. két lö­vését fogta a magtár kapus. A 35-ik percben rahnanann ismét lesből indult, de Csikós idejében közbelépett. A következő percben Binder szaba4rocp.sa. majd Ife-hnamenn lövése kerülte el a budapesti kaput, A támadások egyre a!<adoz^pbak voltak, mig a becsiek erősítették az iramot. A 40-ik percben Binder lesallasrol indult, Tátrai előla.hátraguritotta a labdát, Csikós vetődve Binder elé ökiözte aki nem tévesztette el a kaput /4:1/. /Folvt- koW