Sportkiadás, 1941/1

1941-05-25

/MTE atlétikai versenyénele folytatása/ 1500 m. sikfutás serdülők részére: 1,'Lévát Törekvés SE 4:50,2 p 2, Kiss MTE 4:53,8 p, 3. Tiborczy Törelcvés SE 5:02,4 p. 1500 rr. sikfutás ifjúsági:'1. Nádas MAC 4:21.6 p. 2. Kovács I.ÍTE 4:21.6 p, 3. Almádi BLE 4:22.4 p. A BEAC III,osztályú kardversenyét dr. Sárga Ferene BEAÖ veret­ienül nyerte meg, A verseny még folyik; • **• | IC o p e n h á g a , május 25, A német válogatott*gyepkorong csapat vasárnap 5:1 /3:0/ arányban győzött a dán válogatott ellen s ezzel a győaelmével 51. nemzetek közötti győzelmét aratta. ' • —• Bare elona • május 25, A spanyol tenni sz bajnoki verseny eredményei: döntők: Női ;egyes: Chavaraii- Maier 6:4 6:1/ Női páros: Alvarez*jMAier-Couder, Perrando-6:2 6:0, Vegyespáros: Maier, " 2** Blanc­ChavarrJ,, Carles & 4:6 6:3 6:1. . *". Kispest FC-BSzKRT 4:1 /3:l/ t Nemzeti bajnoki labdarugó márKőzés. Szentimreherceg-uti pálya, 4000 n«ző. Játékvezető: Nagy, Végig izgalmas küzdelemben a helyi csapat megérdemelten győzött, annál is inkább mivel kapusa az első f álidő elején kartörést szen­vedett és az együttes ettől kezdve 10 embberel voltk^nytelen a mérkőzést végigjátszani. A Kispest kezdte a jtákot és rögtön támadólag lépett fel; Először a BSzKRT kapusának, majd Biró balhátvédnek kellett menteni. A 7.percben a kispestiek támadáséhál Nemes beadását Olajkár II. közelről a balsarokba lőtte /l:0/. A következő kispesti támadásnál sarokragis volt a • BSzKRT kapuja előtt, Titkos jól iveit labdáját Olajkár fejelte, a kapus azon­ban a veszélyes helyzetben mentett. Lassan a BSZKRT is felnyomult, A'14. percben egyik támadásónál a Vécsey kezében lévő labdába Bene berúgott, a kapus elterült, a játék egy percig '„szünetelt és Vécsel kapus jobbkartörés­sel a mentők kórházba szállították. Helyére Olajkár II. állotta a kapuba, Ettől lo zdve igen sürün szólt a biró sipja, mivel sok szebálytalanság tör­tónt, A 22.percbena BSzKRT támadásánál Szabó III, balszélső váratlan lö­véssel kiegyenlített /l:l/. Öt perccel kés5bb Nemes bírája akadt sg a BSzKRT kapujában, A 30.percben a Hősök emléketeetére rövid időre megállt a játék, utána a Kispestiek támadásénál Nemes lövése jutott a kapuba,/3:l/, A 35,percben Szabó III. lövése kerülte el a kispesti kaput. Majd a*kispestiek következő támadásánál a kapufa védte- a biztos gólnak látszó lövést, /folyt.köv./