Sportkiadás, 1941/1

1941-04-20

.. Vasárnap délelőtt rendezte a MOTESZ Budapest 1941.. évi tornászcsapatbajnoki versenyét a BBTE pasaréti uti tornacsarnokában.* A verőenyre háruló osztályú és 3 III. osztályú osapat állította ki csa­patát. A II. osztályú csapat.versenynek nem VOIL résztvevője, A I. oszt. csapatbajnokságban; 1. BBTE /Luib Iván, Gaál Sándor, Szádeezky 'Kardos, Oláh Béla, Takács Tibor, Chugyik József, Gaál István/ 316.2 pont,. 2. Postás SE 312.7 pont, 3. VII. ker. LE 311 pont. Az 1941. évi III. oszt. csapatbajnokságbanjl» á VII.. ker. LE A. csapata /öterbák, Németh, Jesztl, Saa,Kapusi, Répás/ 316.8 p. 2. A VII. ker. LE B. csapata 3o7.3 pont, 3. NTE 2B5.8 pont, Képzettek egyéni gyürü-korlát összetett versenyóbent 1. í&taki Ferenc VII. ker. LE 19 pont, 2, Szoó VII. ker. LE 18.3 pont, 3-4 Andik VII. ker. LE és Chugyik.BBTE 18.$. Képzetteklengőgyűrű-lóugrás egyéni összetett versenyé­ben; 1, Pataki Ferenc es Chugyik,18.2 pont, 3. Gaal István 18 p, Kezdők nyújtó-korlat egyéni összetett versenyében: 1» Répás VII. ker. LE 17.8 p, 2 Q Bolla 17.4 p, 3. Petőcz 17.1 p. iV t A Magyar Atlétikai Szövetség vasárnap délelőtt rendez--, te a megyeri^óversenytéren az 1941. évi mezei futóbajnoki=versenyt. Az ifjúságiak részére 3..oóo, a felnőttek részére pedig 4.ooo és lo.ooo méte­res volt a verseny. A legérdekesebb a lo.ooo méteres szám volt, ahol erős küzdelem fejlődött, ki Kelen, Szilágyi és Németh között. Kelen mindjárt a verseny elején az élre került. Végig megéri zte vezető helyét, mert minden kór utan növelte előnyét. Körülbelül 15o méterrel előzte meg^a óéiban a másodikként befutó Szilágyit, Az első kör után Kelen, Sgabó,. f Miklós, Szilágyi, Pataki és Németn volt az élcsoportban, a második után Kelen, Németh, Farkas, Szilágyi. Fataky, Szabó Miklós volt w a sorrend,,. A harmadik kor után Kelen 5o méíerrel vezetett Szilágyi előtt, akit Né­meth, Sajtos, Farkas, Pataky és Szabó ^Miklós követett. Ez a sorrend ma­radt a következő körben is, Szabó kivételével, aki a harmadik kör után megállt. Csaplár András MAC mult évi bajnok egyéb elfoglaltsá­ga miatt nem vehetett részt a küzdelemben. A csapatversenyt a BBTE nyerte 17 ponttal. A. mult évi bajnok MAO csapatának tagjaiszolgála/ti beoszta.suk miatt nem futhattak. A 4 0 ooo méteres szómban Eper nyerte a^bo,jnokságot. a osapatba-jnoki cimet ^edig az UTE.A mult évi bajnok Testvériség negyedik lett. Az ifjúsági bajnokságban Verőozy BBTE győzött. Csapat­ban a Beszkárt futott be elsőnek, a mult évi bajnok DLE előtt. Eredmények; Ifjúsági verseny /kb>3.ooo méter/ bajnok Vcroczy BBTE 9 p. 42 0 8 mp, 2. Erős Miskolci VSC, 3. Dávidházy MAC, 4, Simon Pestszent­erzsébeti MÜVE 5„ Orbán MAC. - Csapatban bajnok Beszkárt 71 pont, 2. BLE lo4 pont, 3 e Miskolci VSC 113 pont. /Folyt, köv./