Sportkiadás, 1940/2

1940-08-18

Hűvös,,szeles időben bonyolították le az atlétikai bajnoKi verseny második reszot vasárnap a Beszkárt Sport utcai pályáján, Á verseng kiemelkedő eseménye a lo.ooo méteres sikfutás»volt, amely­ben a győztes Szilágyi 3o p. 33.8 mp-vel uj országos csúcsot futott, S miközben több mint egy méterrel előzte meg a célban az utolsó 2oo mé­teren erősítő Kolent. Kitűnő j eredménnyel járt a disz­koszvetés ^s: Horváth 5o.61 méteres északkeleti csúcseredménnyel győzött. Azlöoo méteres síkfutásban' Szabó második helyre került, Barsanyi mögött, akinek idujo 3 p. 54.6 mp. volt. Részletes eredmények: 15oo m.: bajbnok Harsányi BBTE 3 p. 54.6 mp, 2. Szabó MAC 3 p.­55.8 mp. 3. Aradi MAFC 3 p. 59.6 mn. Súlylökés: bajnok Németh Beszkárt 14.8o.m, 2. dr. Darányi MAC 14.dm, 3. Rákholy ABAK, 14.19 m. 2oe m. sikfutás: bajnok Gycnes MAC 22.1 mp, 2. Pelsőczi Törekvós 22.4 mp, 3. Szigetvári BEAC 22.5 mp. 4oo m. sikfutás: bajnok ' ! Goby BBTE 5o.5 mp, 2. Vadas MAC 5o«9 mp, 3. Jagicza UTE 51 mp. , Magasugrás: bajnok Gáspár MAVAG 182 cm, 2. Bánsági MOVE Rákos­liget 174 cm, 3. Tordai FTC 174 cm. • , Diszkoszvetés: bajnok Horváth DiMAVAG 5o.61 m, 2. Kulitzi BBTE 47.26 m, 3. Romecz MOVE Csillaghopv 44.86 ,m.. . \ 4oo m. gátfutás: bajnok Karácsonyi PÁC 56.6 mp, 2. Nádasdi DiMAVAG 56.8 mp, 3. Kiss Törekvés 57.1 mp. Fblgár az utolsó előtti fut­nál kiállóit. Hármasugrás: bajnok Somló MAG 14.o7 m, 2. Dusnoki MAC 13.98 m, 3. Somogyi BBTE 13.92 m. lo.ooo m..: bajnok Szilágyi BBTE 3o p. 33.8 mp. országos csúcs, 2. Kelen BBTE 3o p.- 34 mp, 3. Csaplár MAC 31 p. 16.6 mp,-4. Kővári Tö­rekvés 32 p. 51.7 mp. Kalapácsvetés: bajnok Kemény Beszkárt 46.15 m, 2. Rácz MAC 43.47 m, 3. Németh MAC 4o.3o m, . "'is.. A Hungária uti pályán vasárnap a Beszkárt ós a MÁVAG minősítő mérkőzést játszott az NB-be jutásért, Győzött a ''Beszkárt,5:2, /3:2/ arányban. A gólok a következő sorrendben estek: 3. p, s Szabó III.. A:0/, 25 p.: Kéri 11-esből /L:l/, 26. p.: Kórimöngólja /2:l/, 35. p.: Kéri /2:2/, ,4o, p.: Kovács /3:2/, I A második félidőben: 25. p.: Benen/4:2/, 33. p.: Mé­száros /5:2/. • Diósgyőr , aug. 18. A GAMMA FC vasárnap barátságos mérkőzést játszott a DiMAVAG együttesével az NB újonc csapatával. A Gamma Maróth bíráskodása mellett 2.ooo főnyi néző előtt megérdemelten es könnyen 4:1 /2:1/ arany­ban győzött. | vezető Süt- 1( 5tte az 5. percben. A helyi csa­pat a 9. percben Turbéki réven kiegyenlített. A 15. percben Kemény új­ból vezetéshez juttatta a Gammát. Szünet utan a 21. percben Turai sa­rokrúgás után golt fejelt, a 4. gólnak pedig Varadi volt a szerzője.