Sportkiadás, 1940/2

1940-11-17

/Újpest-Szolnok mérkőzés folvtntf<3P /f 4 1 Majd ismét Lanra lőtt {Ép fölé. A szolnoki fe-^f-.tí^rA'mi v-s he­lyesebbek lettek és h 17. porcban szép jobboldali i',*»?£'r uViSzikM csak ujjbeggyel tudta kapu föle tolni Nary sóit ie-érő lövését. A 2c, percben oriasi kapus ^babol potyáéit kapott J szolnoki csodát. jfiSn szabadrúgását Guly-.s kiejtette es Zsen^cllérnck CSP^ 1 fejét kellett odatenni /L:0/. A vezető ijjp utón naivon f^ljevult ""ui'^stjcWíet. mi& a szolnoki csapat, különösen balszélsoiónok es V-or^Vjc'''^cn~e'iVtÓKP folytán c-jre jobban vinszacsrtt. | 35'. percben Németh "lof ütött és közel­ről megszerezte a Eaaodik rnlt/Z;0/. \ 38. porcben Zsenrr11ér szöglet utan Gulyás kapus ujabb hibájából a halóba sarkalta a labd't, /3:0/. u j& i^ 30 ^ fe * ld ° 3. p C roábcn # Pálya r *~rénj. j T .ték után ujabb orolt lott /4:0/. A 7. percben Bcrzi lövése, csattant a felső kanufán. Az ujnesti csapat mm fölénybe került és k lo. nercben Tóth III. beadá­sát a befutó Németh kapásból beváorba /5;0/. A 15. nercben Tóth átemelte a labdát a kifutó kapuson es ez a halóba hullott /6;0/. A következő nerc­ben Korom megszerezte cse^ta első gSlj.ít /6:1/. Most csapkodó mezőnyjá­ték folyt, a 28, percben Berzi lesgolt lőtt, a 32, eorcben Korom szerzett fcólt /fi&Y+i a 42. nercben Németh beadását pe%ell|r csr.ztatta lanosan a,haloba P\2/. Az utolsó előtti gereben pedi.s; Berzi szerezte mep; kavaro­dás utan ujabb kapushibából az utolsó $&\\ /3:2/, mm mm Tok o..d , nov. 17, Tokodi USC-HeJadás VSE 0:0 . Nemzeti b.-vinoki labdaxwgő mérkőzés. Játékvezető; Tihaméri, l,4oo néző. Szünet előtt a széllel hátban játszó Tokodi csapat rög­tön támadóiam lépett fel, 8, Haladás csali ceyos lerohr.násokkr.1 veszélyez­tetett. % második félidőben széllel szemben a tokodiak fölénye mé f ~ fo­kozódott, csatáraik állandóén a Haladás kapuja előtt tanyáztak, dc gól­ra törő kisórlcteik a kemény védelmen hajótörést szenvedtek. A szombathe­lyi csa;pat csak kót szélsője révéén vezetett narynéha erc/-e r \y támadást. Tokodi támadások során a 2o. nercbon Kocsis lövesszerü beadásába Na^y belépett, a sarokrúgásból e. labdát azonban Körmendi szé­pen lehúzta. Szünet után a lo, percben Tóth lefutott, Vcdvcző helyzet­ből a labdát kapu mellé rwrta. A 2o. nercben Kocsis hibázott biztos /^ól­helyzetben. Az útólsó percben két ujabb gólhelyzete^olt § Tokodnak,"a csatárok azonban közvetlen közelről is eltévesztették a célt. — . — . Ferencváros FC-Kispest FC 4:3 /3:1/. Nemzeti bainoki labdarugó mérkőzés, lo.ooo néző. Szent Imre herceg uti pálya. Játék­vezető: Lantos. A Ferencváros hatalmas es ye.ajif; izr-lma.s MJzdelcn utan megérdemelten főzött, A Kisnest is sokat támadott, "dc csaprai 1 kanu előtt ir.cn bizonytalanul mozorrtak. A Ferencváros a második félidő 13. per­cétől kezdve R5sa sérülése miatt tiz emberrel j^-tszott. A Kispest vezette az clpo támadásokat, de m:ir a 4. noro­ben a Ferencváros rohemozott, amikor a közönség szórakoztatósára Finta lövésénél a labda helyett cipője .repült,a kapuba. A lo. . percben . Szabó II. 35 méteres szaba,drusasat "Csíkos nehezen fogta. /Folyt, kov./