Sportkiadás, 1940/2

1940-11-09

* • , Á in. kir.,Berchenyi Miklós 2. es 3. tüzérosztály szombaton dél előtt a kaposztasnegyeri csárda es a aegyeri lóversenypálya között változatos, akadályokkal nehezített tavon rendezte Hubertus vadasziovaglását, anelyben a fel­• gyeken kigül az első gépvontatású tüzérosztály tisztjei, nmt vendégek szintén resztvettek. A lelátón nagyszaou és,elökelö közönség helyezkedett el a szép, de­rült időben, s nagy érdeklődéssel, várta a versenypályán*áthaladó utolsó n rucr befejezését, anely utan a szokásos kifutó következett. A közönség soraiban he­lyet foglalt neaes Bangha inre jiyug. altábornagy, Ternegg János tábornok, vala­Dint a. Z. gyalogezred több képviselője. A Master szerepet Berecz Sándor ezredes* a huntsinanet vitézjtakoczi Magyar *anos százados látta el. Az akadályokicai el­látott kifutó kb. 6t>0 neter hosszú Volt, Sredaenyekí " „ , | ^ . tiszteknél: vitéz Nadanyi Károly hdgy., 2. Szili (Jeliért hdgy., 3. Kalko *rno fhdgy., 1 1 •• — nadapródoknál: 1. Gholnoki Inre, 2. Szászhelyi Pál,-3. >Gschsrindt György. A győztesek ós helyezettek értékes tisztélétdijat kaptak. Üte - *K Szeged* nov.9. A szegedi helyőrség tisztikara szombaton tartotta idei Hubertus vadászlovaglását a tüzérosztály rendezésében. A nézők között meg­jelent a helyőrség egész tisztikara, az élen vité^ Silley Antal altábornagy, hadtestparancsnokkal, valamint vitéz Solymossy János tábornok, Hagysolymoséy Gyülá tábornok, vitéz Miklay Frigyes ezredes, a rendező tüzérosztály parancsnoka / ' •? és többen mások. A vadászlovagláson három csoport indult. Eredmények.5 Lovasitott tisztek csoparrtja: 1. Barcsay Adám főhadnagy, 2. Prág István zászlós, 3. Szaplöncaay Zsigmond százados. í \ ' Nemlovasitott fegyvernembeli tisztek csoportjaj 1. íidas József főhadnagy, 2. Ugrón István főhadnagy, 3. Dudás Károly főhadnagy. Altisztek csoportja: 1. Nyári Imre törzsőrmester, 2. Kocsis Bálint tűzmester, 3. Molnár Xajos törzsőrmester. , **» "* A Magyar Atlétikai Club szombat délután a WMTK csepeli sporttelepén 10.000 méteres meghivásos futóversenyt rendezett. A versenyen a kitűnő formában lévő Szabó Miklós MAC Kelen Jánosnak a közelmúltban elért 30:23.6 perces országos csúcseredményét arkarta megdönteni. Szabó csucsjavitó kísérlete nem sikerült, azonban Farkas Testvériség 31:13.2 perces időeredménnyel uj pestvidéki kerületi csúcs­eredményt állított', fel. Indítás után a négy induló közül Szabó^és Farkas került az élre s váltott vezetéssel haladtak. 5000 méter körül Szabó Miklós jobboldalán IIIP szúrásokat kapott, ami mintegy három körön keresztül erősen visszavetette.Eza­latt -Farkas vezette a mezőnyt s végig ő maradt az élen. Szabó csak a hajrában előzte meg Farkast s egy méterrel győzto 1$ a- célban ollcnfelét. Eredmények: 10.000 m. si :futás: 1. Szabó Miklós MAC. 31:12.8 perc, 2. FarkaS Testvériség 31:13.2 perc, pustvidóki kerületi csúcseredmény!, 3. Mauréri WMTK 34:36.4 perc, 4..Matos WMTK 35:29.4 porc. /Szabó Miklós rész­idői: 400 m: 68.5 mp, 800 m: 2:20,6 perc, 1500 m: 4:30 perc, 2000 m: 5:59 perc, 3000 m? 9:03 perc^ 5000 m: 15:19.8 pőre, 8000 m: 24:55 perc/. m9 m\ '**