Sportkiadás, 1940/2

1940-09-08

Vasárnap délután és délelőtt folytatták a jugoszláv-magyar tenniszmórkőzóst, az 1942,évi romai világgkiállitás dijáért. Vasárnap este 3:2 arányban a jugoszlávok vezetnek, & pucec-Asbóth egyes mérkőzést a 4, játszmában sötétség miatt abba : kellett hagyni. Arról még nem döntöt­tek, hogy mikor folytatlak a.küzdelmet, vasárnap délelőtt kevésszámú néző előtt folytatták a szombaton sötétség miatt félbeszakadt Pu*cec-Pallada,-G-ábor-i-Asbőth mérkőzést,amely­nek végső eredményre a következő lett: 5:6 6:3 6:8 7:5 6:1, A 4,játszmá­ban a magyar csapat kezében volt a győzelem,^ ~ ­Délután 25Ö.Ű' néző előtt folytatták a mérkőzéseket, AZ előkelőségek között meejelent "elky Jenő volt rendkivüli követ és meghatalmazott minisz­ter, Prom Loránd dr, az OTT ügyvezető alelnöke. Misángyi Ottó dr, az OTT főtitkára'ós Arató Géza az OTT igazító-titkára is, A mérkőzések ered­mények a következés Szentpétery-Mayer dr, 6:4 6:1, 2:6 6:3, Asbóth-Puncec 4:6 6:4, A harmadik játszmában Puncef a Vonalbíró egyik Ítéletét-kifogá-' selta^és ímmel-ámmal játszott. Ezt a játszmát/o:l-re nyerte, A 4,játszmá­ban azután Puncec csapatkapitánya utasítására is-mó*t komolyan küzdött, de 1:1 álláskor sötétség miatt abbamaradta mérkőzést, Ungvár , szept, .8, * ' t ik.Rusj-Rákóczi SE 5:1 /2:l/. NB II, mérkőzés. Játékvezető:Szabó. A E^-fcáczi olyan erős iramot kényszerítőit ellenfelére, hogy a más odik fóliaőben egészen kifulladt, A 10,percben Bodvai /0:l7, a 30.percben Tóth /l:l/, a 36;percbon Csancsinov /2:l/' f a második felidő í,percében Mózcr'/3:1/, 23.?ercben Hajlik /4:l/,-25. percben Mózer volt a gél­szerző. - ~ ~ } UMTE-Várpálánkai Turul 1:0 /0:0/, NB.III. mérkőzés. ,—« - ­- , Miskolc, szept, 8 0 1 'Ferencváros FO-DiMAV^G- SK 6i3 /3:1/. Birő:. Siklós, 14-15,000 néző. NB I, mórkőzós, , i A mérkőzés előtt Nónethy Imre kerületi elnök,aki egyben a^ Di MÁ.VAG elnöke is, szép beszédben üdvözölte a magyar bajnokcsapatot olső diósgyőri mérkőzése alkalmából, Zászlóosere után, zsúfolt nézőtér előtt kezdődött a küzdelem. Az 5, percben Kiszely előrevágott labdájával Finta ugrott ki ós szerezte az első gélt /l:0/, A-bajnokcsapat rohamait a diósgyőri védelem nem tudta feltartóztatni. A 3 .percben Finta lapos lövése akadt meg a kaouban/2:0/„ Váltakozó Játék alakult ki, L Ferenc csökkentette az iramot, mire a-vasgyáriak kis lé&ekzethez jutottak, A §4,percben Polgár hazaadott labdáját Csikós a kapuvonalon'tul fo,gta, mire a biró a bajnok­csapat tiltakozása ellenére, gólt itólt, /2:1/, A Ferencváros erősitetto az iramot és 2 8 0 p3rcben Kiszely a iobbsarokba rúgta a labdát /3:1/, j A második félidő eJLeien a helyi csapat fölénye domborodott ki.maid a 8*pei"cben Sárosi dr 0 magara vonta a védelmet és közben az üresen álló'Gyetvainoz csúsztatta a iabdat$aki nem tévesztette el a k&put /4:1/, A lS.percben Gyetvai lefutott, beadásai Finta értékesítette /5:l/. A BlMVAG­cikkor átvette a bajnokcsapat erős iramát, fölénybe is került,~de az ero>:lmónyen nem'tudott változtatni. A Ferencváros csak lefutásokkal kisór­1 etetett,'A .30„percben Finta ugrott ki a védők közül ós élesen a kapuba bombázotto /6il. / A 34,percben a DiMÁVAG támadott:/ Füzór'kicslezte a vé­delmet és főlaagas lövése a hálóban'akadt meg /6:2/ 0 Folyt e köv„/