Sportkiadás, 1939/2

1939-09-24

Miskolc, szept.' 24. | j Debreééni Vasutasa-Pereces 1:1 /l:0/*< NBB mérkőzés;­A debreceniek gél ját Szabó lőtte a 15. percben, a Pereces csapata a II..­félidő 21. percében egyenlitett Fenyvesi lövésével A Millenáris sporttelepen vasárnap rendezte a Magyar kerefcparos Szövetség évadzáró versenyét. * i i ' A megnyitó fóversenyben Nótás Postás győzött, 2, Eles FTC, 3. Morvái FTC.' I -A lliOí főversenyében Torna Postás győzött. 2, Ecker WMTK; 3; Droba WLflTK. Magyarocszág 25 km-es egyéni bajnoki versenyét Pol­vási nyerte, 2. Nótás,^3. Nyilasi, 4, Ecker, 5* Budai, Az 5o knHes motorvozetésos vcrsonybon Szekeres ós a német Hoffmann lo cm-es görgő-előnyt adott a többi versenyzőnek; Győzött Nagy Béla; 2, Hoffmann Németország, 3. Kárász* Szekeres feladta, A kétüléses gépek versenyét, j Polvási-Nótás nyoito, 2, Ladányi-Morváig 3, Eles-Bodaii •A 15 km-es újonc motorvezetésos vessonyben Sásdi Törokvés győzött, 2. Láng Typographia, 3* Farkas Beszkárt, — i — Pesterzsébet, szept, 24, A Magyar Athlétikai Szövetség rendezésében vasárnap . ~ i bonyolították lo a jbenti Béla emlékversenyt, A vándordijat a pont­versenyben Rákosliget nyerte 156 ponttal, 2. Tostv riség 135 pont, 3, MOVE Pesterzsébet Io3 pont* Eredmények: j • ' Ifjúsági verseny: löo m,: |$ Tasnádi Rákosliget 11.2 mp, m 2oo m,: 1. Antal Rákosliget 23.8 mp, - 4oo m»: 1-. Vig Dunakeszi 52,6 mp, Magasugrás: 1, Bánsági Rákosliget 172 cm, - Távolugrás: 1. Popovits 663 cm, i SulylöKés: T. Hamvai nákosligei 11'.97 m-. ' Senior verseny: Shilylökés: 1-; Varró T-stváriség 13,75 m. ­Gcr olyvet és: 1. Szabó MOVE RáKosliget 5o-.o m-. München, szept. 24. Az itteni Postspoí|tvorein atlétikai versenyén a disz­koszvetésben Lampcrt München 47.57 méteres dobással győzött és a súlylö­késben 15.61 métert dobott-, — — Fülek, szept. 24, Budapesti Vasutas SC-Füloki FTC 1:0 /0:0/* NBB mér­kőzés, Biró: Markovics. A győztes gólt szünet után Ragács flotta. Az első félidőbon a-fülekiek fölényben voltak, szünet után azonban visszaostok, a döntetlent azonban megérdemelték volna.